Gloria.tv Needs Your Help - An Urgent Appeal

Nowenna do Płomienia Miłości Niepokalanego Serca Marii, 24 stycznia-1 lutego

Wprowadzenie (śladem zapisków węgierskiej mistyczki Eli Kindelmann, a prezentowanych przez Dorotę Porzucek na blogu vicona.pl)

Proszę Ojca Świętego, by wyznaczył obchody święta Płomienia Miłości mojego Niepokalanego Serca w dniu 2 lutego – w święto Matki Bożej Gromnicznej. Nie pragnę, by ustanawiano dodatkową uroczystość. (Dziennik duchowy PM – 1.08.1962)

W Kościele wschodnim zachowała się pamięć o procesji mnichów ze świecami podążających za Józefem i Marią, gdy wnosili Dzieciątko Jezus do świątyni. Wtedy też święty Starzec Symeon, przy spotkaniu tego orszaku, wypowiedział „pozwól, o Panie, odejść słudze twemu, bo moje oczy ujrzały zbawienie świata.” Symeon był jednym z tych uczonych w Piśmie, który wraz z 69 innymi tłumaczami, dokonał przekładu Starego Testamentu, z hebrajskiego i aramejskiego, na język grecki (Septuaginta). W pracy tej największą trudność sprawił mu fragment z Izajasza [7, 14], gdyż hebrajskie '
almâ / alma' oznacza zarówno dziewicę jak i młodą kobietę. Z inspiracji Ducha Świętego zapisał w greckim przekładzie παρθένος , czyli 'dziewica', a tym samym Septuaginta, w przeciwieństwie do hebrajskiego oryginału, jednoznacznie mówi o dzieworództwie w kontekście przyjścia Mesjasza. Ponieważ Symeon powątpiewał o celności przekładu w tym miejscu, zostało mu objawione, że będzie żył tak długo, aż ujrzy tego Syna zrodzonego przez Dziewicę. I czekał... dobre 250 lat, bo odszedł do Pana w 278 roku swego życia!
Życzenie odnośnie obchodów święta Płomienia Miłości wyraziła Najświętsza Dziewica 1 sierpnia (1962), a wiadomo, że od południa tego dnia zaczyna się odpust Porcjunkuli (i trwa do zachodu Słońca 2 sierpnia). I tak wchodzimy na trop świętego Franciszka, który miał – na wezwanie Pana Jezusa – odbudować zrujnowany Kościół. Imię Franciszek znaczy Mały Francuz, a w kontekście kultu Płomienia Miłości oznacza kogoś, kto ma odnowić Kościół. Ten Płomień to obiecany przez Pana Zbawiciela ogień [Łk 12, 49], względnie Ogień, bo rzecz dotyczy osoby, a nie żywiołu. Odnowienie Kościoła, teraz, gdy został osaczony przez wilki (niektóre w owczych skórach), jest zadaniem przekraczającym ludzkie siły, stąd Opatrzność posyła w tych okolicznościach drugiego Pocieszyciela, Parakleta, mającego mistyczny związek z Francją, Najstarszą Córą Kościoła. Tak wyglądałaby w dużym skrócie idea nabożeństwa do Płomienia Miłości Niepokalanego Serca Marii.

W świecie hiszpańskojęzycznym Candelaria, święto Matki Boskiej Gromnicznej, wywodzi się od figurki Świętej Dziewicy znalezionej przez Guanczów na plaży Chimisay na Teneryfie w roku 1392, sto lat przed zdobyciem całej wyspy przez Hiszpanów. Na jednym ręku trzymała Dzieciątko, a w drugiej ręce – zieloną świecę. Ta barwa, zieleń, miałaby dawniej mniejsze znaczenie, ale nie obecnie, gdy 'Zielony Komet*' (C/2022E3) mknie ku perigeum akurat na Gromniczną 2023! Odkryty 2 marca 2022, w stulecie ogłoszenia - dokładnie, co do dnia - przez papieża Piusa XI, Matki Boskiej patronką Francji, w konstelcji Orła, czyli Cesarza Rzymskiego. Peryhelium przeszedł 13 stycznia (2023), na świętego Remigiusza, chrzciciela Francji, który otrzymał wprost z Nieba krzyżmo do namaszczania Najstarszych Synów Kościoła, czyli królów Francji. Tego dnia 'Zielony' przywdział Koronę Północy (przechodził przez konstelację Corona Boerealis). Miałby ten komet zwiastować objawienie wielkiego monarchy czasów ostatecznych, którego osobiście utożsamiam z drugim Pocieszycielem? 24 stycznia 'Zielony' właśnie przecina Smoka (Draco) rozdzielającego Małą Trzódkę (Ursa Minor) od Wielkiej Trzody (Ursa Major). 2 lutego, święto Matki Boskiej Gromniczej 'Zielony Komet' będzie sunął przez Żyrafę (Camelopardalis), Cętkowanego Wielbłąda, który wyciąga głowę wysoko po delikatne listki drzew i... ku gwiazdom. To jest ta 'Zielona Świeca' w ręku Madonny na kanaryjskiej plaży AD1392! To jest Płomień Miłości Niepokalnego Serca Marii czczony obok Dzieciątka Jezus tego samego dnia, we wspólnym święcie! Dla pierwszego Pocieszyciela, Pana Zbawiciela, jest Najświętsza Dziewica matką naturalną, zaś drugiego Pocieszyciela rodzi Ona jako Sancta Ekklesia nasza Matka. Jeśli Boska Dziewica nie chciała odbrębnego święta, to potwierdza tym samym, że Płomień Miłości jest Jej Synem, tym Synem-Mężczyzną z Apokalipsy [rozdział 12]. To jest Paraklet, drugi Pocieszyciel!
W świecie hiszpańskojęzycznym 24 stycznia obchodzi się święto Nuestra Senora de la Paz, Matki Bożej Pokoju, na pamiątkę pokojowego odzyskania przez katolików katedry w Toledo (24 stycznia 1085) będącej przez wieki we władaniu muzułmanów. W kontekście tego święta, gdy 'Zielony Komet' przecina w tych dniach Smoka, byłby to znak odzyskania Kościoła, jego Apostolskiej Katedry, spod władzy szatana.


Ja, piękny Promień jutrzenki, oślepię szatana. Uwolnię ludzkość od grzesznej lawy nienawiści. Żaden umierający nie może zostać potępiony. PŁOMIEŃ MOJEJ MIŁOŚCI wkrótce zapłonie. Córeczko, wiedz, że wybrane dusze będą musiały stoczyć walkę z księciem ciemności. Rozpęta się straszliwa burza. Nie, nie burza, lecz orkan, który wszystko spustoszy. Zniszczy wiarę i ufność nawet w wybranych. Wraz z nadciagającym szkwałem rozbłyśnie dla was jednak światło PŁOMIENIA MOJEJ MIŁOŚCI. Rozświetlę ciemną noc waszych dusz wylaniem jego łask. [Dziennik duchowy PM – 19 05 1963]

Dzień 19 maja przynosi wspomnienie świętego Piotra Celestyna, papieża, który po krótkich rządach skutecznie abdykował 13 grudnia 1294, zwiastując tym aktem dokonanym akurat w dzień świętej Łucji ustąpienie miejsca dla Światła, względnie Ognia, lub po prostu dla Płomienia Miłości Niepokalanego Serca Marii. Benedykt XVI miał nabożeństwo do św. Celestyna V, a gdy w 2009 nawiedził jego relikwie w L'Aquila (w Orle), nawet złożył na jego sarkofagu swój papieski paliusz jakby sygnalizując chęć zwolnienia Katedry Świętego Piotra dla kogoś innego. Abdykował 11 lutego 2013 na Matki Boskiej z Lourdes czyniąc miejsce Stolicy Apostolskiej, tym razem zupełnie skutecznie, bo – zgodnie w proroctwem świętego Malachiasza – był on ostatnim rzymskim pontifeksem. Papież 'Gloria olivae' ustąpił, z woli Bożej, ze względu na Płomień Miłości, zwiastowany także w Lourdes, gdy Bernadetta trzymała świecę, której płomień ogarniał jej dłoń. Płomień, ku zdumieniu stojącego obok lekarza, nie wyrządził jej najmniejszej szkody. Dlaczego? Bo Płomień Miłości jest osobą, a nie żywiołem.
W najbliższe święto Madonny z Lourdes, 11 lutego 2023, 'Zielony Komet' znajdzie się tuż obok Marsa, planetarnego symbolu Jezusa Chrystusa, w konstelacji Świętego Michała Archanioła (Taurus), Obrońcy Kościoła. Czerwona Planeta i 'Zielony Komet' w bliskiej koniunkcji wyświetlą na niebie czerwono-zielone barwy flagi La Paz, stolicy Boliwii, miasta, którego pełna nazwa brzmi Nuestra Senora Señora de la Paz, po naszemu 'Królowa Pokoju', a święto swojej Boskiej Opiekunki obchodzi 24 stycznia (… na pamiątkę odzyskania Kościoła przez katolików..., itd., patrz wyżej).

24 stycznia, św. Franciszka Salezego

*Komet, rodzaju męskiego, tak jak w 'Panu Tadeuszu', gdy Mickiewicz opisywał wielką kometę roku 1811 (odkrytą na Zwiastowanie Pańskie, 25 marca 1811; w peryhelium była na Święte Imię Marii, 12 września 1811); wówczas cesarz Francuzów ciągnął na Moskwę, a obecny prezydent Francji skrycie wojuje przeciw Rosji.