Clicks354

Czy w protestantach działa Duch Święty? [Q&A#85] - Remigiusz Recław SJ

Kolejna herezja o. Rencława SJ !!!
Matricaria
WlodzimierzO Wielbienia są wymysłem protestanckim ale co to szkodzi jeśli można ludzi przyciągnąć do wiary robiąc tancbudę w kościele i nazywa się to charyzmatem.Młodych ludzi w kościele jest bardzo mało,winne jest skandaliczne przygotowanie do sakramentu bierzmowania,młodzież puszczona samopas,siedzą gdzieś po kątach by zaliczyć nabożeństwo,potem lecą po podpis do zakrystii bo żaden ksiądz nie …More
WlodzimierzO Wielbienia są wymysłem protestanckim ale co to szkodzi jeśli można ludzi przyciągnąć do wiary robiąc tancbudę w kościele i nazywa się to charyzmatem.Młodych ludzi w kościele jest bardzo mało,winne jest skandaliczne przygotowanie do sakramentu bierzmowania,młodzież puszczona samopas,siedzą gdzieś po kątach by zaliczyć nabożeństwo,potem lecą po podpis do zakrystii bo żaden ksiądz nie wyjdzie do nich,nie raczy sprawdzić co robią,jak się zachowują.Nic dziwnego że po bierzmowaniu nie chcą widzieć kościoła i księży.Po tym co przeszli lekarstwem na religijną traumę może być chrześcijańskie muzykowanie gdzieś na rynku czy na stadionie i to najlepiej międzyreligijne,to ich może przyciągnąć z powrotem do wiary i do potwierdzenia chęci bycia katolikiem.Tak mi się przynajmniej wydaje.
Orare pro me
Och Ludu … – Przy całym szacunku do Ks. Remigiusza wszak toć kapłan jest i do Sz.P. Matricaria - pragnę zwrócić uwagę na nieco inny sposób myślenia. Skąd pewność, iż: „ks. Remi gwarantuje, że z tego lotu bezpiecznie nazad wrócą i katolikami nadal ostaną to chyba wszystko jest dobrze.” Czy w tym miejscu: „Otwartość" na Ducha Świętego” pewność, że to jest działanie niezwiedzione? Tezy w komenta…More
Och Ludu … – Przy całym szacunku do Ks. Remigiusza wszak toć kapłan jest i do Sz.P. Matricaria - pragnę zwrócić uwagę na nieco inny sposób myślenia. Skąd pewność, iż: „ks. Remi gwarantuje, że z tego lotu bezpiecznie nazad wrócą i katolikami nadal ostaną to chyba wszystko jest dobrze.” Czy w tym miejscu: „Otwartość" na Ducha Świętego” pewność, że to jest działanie niezwiedzione? Tezy w komentarzu - Matrikaria - oparte są wyłącznie na autorytecie, ks. Remigiusza (nie na Słowie Bożym), więc przypominam – ksiądz jest człowiekiem – jego kapłaństwo podlega naszej weryfikacji na tej zasadzie:, „iż pierwej Boga mamy słuchać!” A Pismo mówi: (Jr 17, 5)

To mówi Pan: «Przeklęty mąż, który pokłada nadzieję w człowieku i który w ciele upatruje swą siłę,

a od Pana odwraca swe serce. »


Prorok Jeremiasz pisze wyraźnie – ten, kto pokłada nadzieję w człowieku odchodzi automatycznie od Pana Boga wypowiedź uczyniona w kontekście „ciała” ono oznacza materię ożywioną i nieożywioną dokładniej wszystko to, co ma swoje pochodzenie z „ziemi”. Dlaczego już zaraz „nadzieja w człowieku ”, ponieważ nie ma odwołania w/w komentarzu - Matrikaria -do Biblii, która jest Słowem Bożym danym nam z Nieba a tego przede wszystkim winniśmy się trzymać, aby nie utracić swojej Katolickości!
Nie chcę powielać się w komentarzach, więc proszę, jako uzupełnienie o zapoznanie się z moją wypowiedzią w komentarzu na temat: Dar języków, modlitwa w językach, o. Daniel gdzie z pewnością tekst wiele tłumaczy i jest zbieżny z obecnym tematem – komentarz o początku: „WlodzimierzO 22 paź Wątpliwość - postaram się odpowiedzieć.” Link : Dar języków, modlitwa w językach, o. Daniel
Gorąco Pozdrawiam Włodzimierz.
Matricaria
Bardzo miło że ks.Remigiusz kulturalnie odpowiada na wątpliwości i pytania jakie zrodziły sie po opublikowaniu filmu o Marcinie Zielińskim.Brakowało do tej pory poważnego potraktowania tej części wiernych którzy z nieufnością podchodzą do nowych zjawisk w Kościele.Tam na Stadionie młodych doszło do spektakularnych zjawisk i komentarz wyjaśnienia się należał."Otwartość" na Ducha Świętego wymaga …More
Bardzo miło że ks.Remigiusz kulturalnie odpowiada na wątpliwości i pytania jakie zrodziły sie po opublikowaniu filmu o Marcinie Zielińskim.Brakowało do tej pory poważnego potraktowania tej części wiernych którzy z nieufnością podchodzą do nowych zjawisk w Kościele.Tam na Stadionie młodych doszło do spektakularnych zjawisk i komentarz wyjaśnienia się należał."Otwartość" na Ducha Świętego wymaga przygotowania wiernych a nie puszczania ich na żywioł różnych "zielińszczyków" którzy najeżdżają nasz spokojny katolicki zakątek i pokazują takie sztuczki jak masowe publiczne uzdrawianie na słowo.W naszym kraju kulturalnych rozrywek prawie nie ma więc nic dziwnego że takie stadionowe ewenty religijne maja moc przyciągania polskiego ludu zdeprymowanego gospodarczo i politycznie.Gdzieś przecie muszą odetchnąć i w dodatku przeżyć coś niezwykłego, coś jak lot na księżyc,skoro Marcin im to oferuje a ks.Remi gwarantuje że z tego lotu bezpiecznie nazad wrócą i katolikami nadal ostaną to chyba wszystko jest dobrze.
wacula25wp.pl likes this.
Orare pro me
peccatoribus - Pan Jezus przyszedł na ziemię, aby spełnić Zbawczą Misję o niej nauczał (NT) i do niej przygotowywał apostołów, aby ją kontynuowali z pomocą Ducha Świętego po Jego odejściu. Świętemu Piotrowi, mimo iż w pełni zostało objawione Bóstwo Jezusa werset (Mt 16, 17) myśląc po ludzku nie rozpoznał przy pierwszej zapowiedzi Męki Pańskiej całokształtu zapowiadanej Misji. Więc nic tu nie …More
peccatoribus - Pan Jezus przyszedł na ziemię, aby spełnić Zbawczą Misję o niej nauczał (NT) i do niej przygotowywał apostołów, aby ją kontynuowali z pomocą Ducha Świętego po Jego odejściu. Świętemu Piotrowi, mimo iż w pełni zostało objawione Bóstwo Jezusa werset (Mt 16, 17) myśląc po ludzku nie rozpoznał przy pierwszej zapowiedzi Męki Pańskiej całokształtu zapowiadanej Misji. Więc nic tu nie dzielimy (nie stosujemy zasady „Divide et Impera”) są w zapowiedziach Męki Pańskiej trzy elementy 1) Odrzucenie 2) Śmierć 3) Zmartwychwstanie składające się na ODKUPIENIE. Pan Jezus odniósł się całościowo do Misji Odkupienia rodzaju ludzkiego. Co do herezji to tak jak napisałem „wszelkich herezji” to są te, które w sposób jawny lub ukryty świadomy czy nieświadomy odrzucają po części lub w całości nauczanie Jezusa Chrystusa? Biblię można czytać na sposób ludzki jak zwykłą książkę – przerzucać się cytatami, szukać swojej własnej mądrości - tylko, po co?
wacula25wp.pl likes this.
peccatoribus
WlodzimierzO - moje pytanie brzmi : do której części wypowiedzi Piotra odniósł się Jezus ?-czy do tej w której Jezus mówił o zabiciu [Jezusa], czy o zmartwychwstaniu?-że "..nie przyjdzie to na ciecie [Panie] nigdy..."-co..?"zabicie" czy "zmartwychwstanie"?-to zasadnicza różnica - tego Ewangelista nie precyzuje, a mi wydaje się że Jezus mówiąc o mśleniu "ludzkim", miał na myśli wątpienie Piotra …More
WlodzimierzO - moje pytanie brzmi : do której części wypowiedzi Piotra odniósł się Jezus ?-czy do tej w której Jezus mówił o zabiciu [Jezusa], czy o zmartwychwstaniu?-że "..nie przyjdzie to na ciecie [Panie] nigdy..."-co..?"zabicie" czy "zmartwychwstanie"?-to zasadnicza różnica - tego Ewangelista nie precyzuje, a mi wydaje się że Jezus mówiąc o mśleniu "ludzkim", miał na myśli wątpienie Piotra w zmartwychwstanie, nie zaś w tylko zabicie, a to sporo zmienia ...teologicznie - więc o jakiej herezji mślisz?
@WlodzimierzO Raczej spodziewaj się, że o. Recław usunie twoje pytanie
Orare pro me and one more user like this.
Orare pro me likes this.
PiotrM likes this.
Orare pro me
W końcu to kapłan - wiec zadałem mu pytania ciekawe co odpowie?

(Mt 16, 21-23) Odtąd zaczął Jezus wskazywać swoim uczniom na to, że musi iść do Jerozolimy i wiele cierpieć od starszych i arcykapłanów, i uczonych w Piśmie; że będzie zabity i trzeciego dnia zmartwychwstanie. A Piotr wziął Go na bok i począł robić Mu wyrzuty: «Panie, niech Cię Bóg broni! Nie przyjdzie to nigdy na Ciebie». Lecz On …More
W końcu to kapłan - wiec zadałem mu pytania ciekawe co odpowie?

(Mt 16, 21-23) Odtąd zaczął Jezus wskazywać swoim uczniom na to, że musi iść do Jerozolimy i wiele cierpieć od starszych i arcykapłanów, i uczonych w Piśmie; że będzie zabity i trzeciego dnia zmartwychwstanie. A Piotr wziął Go na bok i począł robić Mu wyrzuty: «Panie, niech Cię Bóg broni! Nie przyjdzie to nigdy na Ciebie». Lecz On odwrócił się i rzekł do Piotra: «Zejdź Mi z oczu, szatanie! Jesteś Mi zawadą, bo myślisz nie na sposób Boży, lecz na ludzki».
- Św. Piotr niezwykle troskliwy i bardzo kochający Pana Jezusa usłyszał słowa: "ZEJDŹ MI Z OCZU SZATANIE" Ostrzeżenie dane na wieki wieków - Dedykuje je wszystkim głoszącym Ewangelię oraz wszystkim tym, którzy usprawiedliwiają wszelką herezję „myśląc na sposób ludzki”.
Pytania: Czy to, iż Duch Święty działa u protestantów zapewnia im Życie Wieczne? Czy linia podziału pomiędzy charyzmatykami a tradycjonalistami, w której Ojciec niewątpliwie ma jakieś swoje uczestnictwo w rzeczywistości jest nakreślonym przez Pana Jezusa podziałem pomiędzy myśleniem na sposób ludzki a myśleniem na sposób Boży?
wacula25wp.pl likes this.
Ewelina Anna
On przeczy publicznie nauce Kościoła. Albo coś jest prawdą albo nie. Kościół mówi tak: Namaszczenie Duchem Świętym nie może przyjść od heretyków.
Orare pro me and 2 more users like this.
Orare pro me likes this.
Pascendis Dominicis Gregis likes this.
mk2017 likes this.
Ewelina Anna
Ależ ten człowiek bredzi. Charyzmaty to mieli i magicy babilońscy Zerwanie zasłony judaizmu charyzmatem Kościoła.
Orare pro me and one more user like this.
Orare pro me likes this.
Pascendis Dominicis Gregis likes this.
@Tatulek Kochany no raczej tej "ksiądz", który jest na tym filmie.
wacula25wp.pl likes this.
wacula25wp.pl
Duch Święty działa inaczej?Duch Święty działa tam gdzie jest o to poproszony i tam, gdzie jest kochany ,działa tak, jak chce. Tak mówi o Nim Jezus. "Wiatr wieje tam, gdzie chce itd.
Orare pro me likes this.