Kardinál Burke žiada pápeža o odvolanie nemeckých biskupov

Kardinál Burke žiada pápeža o odvolanie nemeckých biskupov

Ak sa nebudú dištancovať od svojich vyhlásení, ktoré nie sú v súlade s učením katolíckej Cirkvi, potom musí pápež František nemeckých biskupov odvolať, tvrdí kardinál Raymond Burke.
V nemeckom Frankfurte nad Mohanom došlo nedávno na zasadnutí tamojšej Synodálnej cesty k hlasovaniu, ktoré drvivou väčšinou schválilo požiadavky, aby mohli byť ženy svätené na diakonky, aby bol celibát kňazov dobrovoľný a kňazmi sa mohli stať aj ženatí muži, aby sa požehnávali homosexuálne páry a aby v Cirkev bez problémov zamestnávala homosexuálov.

Vzhľadom na to, koľko prelátov tieto požiadavky podporilo, kardinál Raymond Burke apeluje na pápeža Františka, aby ich odvolal. Pápež „musí s týmito biskupmi hovoriť a žiadať ich, aby odvolali herézy a postoje, ktoré sú v rozpore s učením Cirkvi,“ povedal v rozhovore, ktorý zverejnila Katolícka akcia pre vieru a rodinu.

„A ak neprijmú bratské napomenutie, potom ich musí pápež odvolať z funkcie,“ dodal Burke, ktorý pripomína, že je nanajvýš potrebné informovať aj veriacich, že títo cirkevní hodnostári viac nie sú v jednote s Cirkvou. „Žiaľ, zmätok spôsobujú tí, ktorí sú povolaní byť učiteľmi viery a pastiermi stáda,“ poznamenal kardinál, podľa ktorého sa takíto pastieri správajú ako žoldnieri, ktorí sa snažia prispôsobiť učenie Cirkvi sekulárnej vízii sveta, vízii sveta bez Boha.

Kardinál Burke je jedným z viac ako 100 signatárov kritického listu, v ktorom preláti napomínajú nemeckých biskupov a varujú ich pred následkami Synodálnej cesty. Dokument s úvodným oslovením: „Bratský otvorený list našim bratom biskupom v Nemecku…,“ poukazuje na bludy nemeckej Synodálnej cesty a vyzýva k vernosti Evanjeliu. Podľa kardinálov a biskupov, ktorí list podpísali, je nemecká Synodálna cesta dielom úzkej skupiny pokrokových teológov, čím sa stáva v podstate protievanjeliovou:
„V dôsledku toho sa Synodálna cesta stáva skôr podriadenou a poslušnou svetu a jeho ideológiám než Ježišovi Kristovi ako Pánovi a Spasiteľovi.“

Pripomeňme si posolstvo z Akity
Situácia, ktorá momentálne v Cirkvi nastala, nám pripomína posolstvo Panny Márie z japonskej Akity v roku 1973. „Modlite sa každý deň modlitbu ruženca. Modlite sa s ružencom za pápeža, biskupov a kňazov. Dielo diabla prenikne aj do Cirkvi takým spôsobom, že bude kardinál proti kardinálovi, u biskupa vznikne nepriateľstvo voči biskupovi.

Kňazi, ktorí ma uctievajú, budú spolubratmi opovrhovaní. Budú vyhodení z chrámov a od oltárov, Cirkev bude plná tých, ktorí prijímajú kompromisy a diabol bude mnohých kňazov a zasvätené duše tlačiť do toho, aby zanechali svoju službu Pánovi. Démon bude neúprosný zvlášť voči dušiam zasväteným Bohu. Myšlienka straty tak mnoho duší je príčinou smútku mojej duše.“

MMKardinál Burke žiada pápeža o odvolanie nemeckých biskupov
johanika
Niečo sa deje. Aj náš kňaz prišiel v uplynulých dňoch z Vatikánu úplne rozladený, ustarostený. Zrejme ide o budúcnosť cirkvi.
veritas18
Mozna si zajel do homo hotelu, kde jezdi knezi a biskupove a pak nez se vyzpovidaji, tak nemaji cistou dusi a jsou rozladeni, ale nemohou si nekteri pomoci...
Freddy Gargamel
Žiada capa, aby sa stal záhradníkom? A poctivo strážil úrodu kapusty? 😬
Tak to si vybral toho pravého.