Boh je záchranca, nie vakcína. Keby som ja, na mojej prevádzke, prijal OTP, kopec bezdomovcov by zahynulo, hovorí vo videu kňaz Marián Kuffa

Bratislava 4. januára 2022 (HSP/Foto:Facebook)

Poslanec Národnej rady Filip Kuffa v pondelok zdieľal video s krátkym príhovorom jeho strýka, známeho katolíckeho kňaza o. Mariána Kuffu. Farár, ktorý sa vo svojich prejavoch často venuje najmä téme ochrany nenarodených detí, sa teraz dotkol aj očkovania proti ochoreniu covid-19.

Na snímke o. Marián Kuffa

“Nevytvárajte nepriateľstvo, či je niekto zaočkovaný alebo nezaočkovaný. Boh je záchranca, nie vakcína. Ja som farár pre zaočkovaných, aj pre nezaočkovaných,” odkázal v príhovore obľúbený kňaz Marián Kuffa.

Poznamenal tiež, že keby v súčasnej situácii do svojej “prevádzky” prijal OTP, no tak by pravdepodobne mnoho bezdomovcov zahynulo.

Dodajme, že o. Marián Kuffa sa so svojim tímom v Inštitúte Krista veľkňaza v Žakovciach už roky stará o desiatky ľudí v núdzi – chorých, závislých, bezdomovcov – bez rozdielu rasy, národnosti, vierovyznania a ako uviedol, najnovšie aj bez rozdielu v zaočkovanosti.

Kuffa koncom roka 2020 sám prekonal koronavírus. Veriacim vtedy poslal odkaz: “Vidíte, že ani farári nie sú imúnni. Ani nádchy sa nebojíme, ale nechceme ju… Ani chrípky sa nebojíme a nechceme ju a nebojíme sa ani korony a nechceme ju. Preto sa chránime a je správne, keď sa všetci ľudia chránia“ (viac v článku).


HS