Clicks47
lt.news

Nutekinti Vatikano laiškai: klimato kaitos kritikas? Iki

Vatikano pareigūnai pašalino visus, kritiškai vertinančius žmogaus sukeltų klimato pokyčių hipotezę, sausio 5 d. rašė Edwardas Pentinas, remdamasis gautais penkerių metų el. laiškais.

Kontekstas - 2015 m. balandžio mėn. Popiežiškosios mokslo akademijos konferencija. Tuometinis Akademijos prezidentas, šveicarų protestantų mikrobiologas Werneris Arberis pritarė prancūzų klimato kaitos kritiko Philippe'o de Larminato pozicijoms.

Kurijos kardinolas Peteris Turksonas pakvietė Larminatą dalyvauti balandžio 28 d. dirbtuvėse. Akademijos kancleris vyskupas Marcelo Sanchezas Sorondo pasveikino Larminato dalyvavimą balandžio 16 d. Tačiau kitą dieną, sužinojęs apie kritines Larminato pozicijas, Sorondo parašė keliems akademijos nariams, kad pakviesti Larminatą buvo „neįtikėtina“.

Tarp gavėjų buvo mėgstamiausias Pranciškaus klimato „mokslininkas“ Veerabhadranas Ramanathanas, kuris pasiūlė nekviesti Larminato. Keli nariai sutiko, nes nesutinkanti nuomonė susitikime „pateks į visas naujienas“. Bent vienas rašė, kad „liūdna buvo priešintis mūsų pačių prezidentui [Arberiui]“.

Balandžio 24 d. Larminato kvietimas buvo atšauktas. „WashingtonPost.com“ 2015 m. birželį pranešė, kad Larminato skrydis iš Paryžiaus į Romą buvo atšauktas pretekstu „neliko vietos“.

Nepaisant šių intrigų, konferencija pateko į nepageidaujamas antraštes, nes dar du klimato kaitos kritikai, lordas Christopheris Moncktonas ir Marcas Morano, buvo išmęsti po to, kai tapo žinoma jų pozicija.

Paveiksliukas: Marcelo Sánchez Sorondo © Gabriella Clare Marino, CC BY-SA, #newsFahhroztmp