Clicks535

Mám sen, avšak nie ten televízny, ale o radosti napriek súženiam

Istý muž sa zhováral so ženou. Obidvaja boli šťastní počas vzájomného rozhovoru. Dokázali sa navzájom počúvať a napĺňala ich radosť so zážitkov, ktoré si rozprávali.

Do tejto atmosféry radosti však vstúpila starosť o slzy radosti a nebolo po ruke servítky, tak sa zháňali po nich. Potom stretli nepríjemných ľudí a tým to skončilo.

Sen sa skončil, ale myšlienka ostáva, pretože to, čo ľudí spája je radosť so vzájomného porozumenia. Okolo nás vždy budú nepríjemnosti a starosti tohto sveta, ale vytvárať spoločenstvo radosti, pokoja a lásky môžeme predovšetkým s Bohom a Jeho svätými, a napokon je našim poslaním hľadať také duše, s ktorými môžeme zdieľať taký sen naživo.

Stačí prijať pozvanie k modlitbe so Svätými alebo takej duši, ktorá chce vytvárať spoločenstvo modlitby, chvály, rozjímania, obety najsvätejšej Sviatosti Oltárnej.

Neide len o rozhovory s človekom, ale aj s Bohom, keď sa spoločne rozhodneme modliť, vytvárať spoločenstvo s Duchom Svätým a spievať pieseň chvály.

Vytvoriť Oázu pokoja a radosti uprostred púšte tohto sveta, aj keď vieme, že okolo nás zúri súženie a aj my z tohto sna čoskoro výjdeme a budeme musieť prejsť tým súžením.


Nakoniec však tým prejdeme ako Mojžiš s ľudom cez púšť a potom príde zasľúbený mier.
Peter(skala)
* HODINA Ducha Svätého (9 -10:00 / 8 – 9:00 hod.)

Viac tu: webnode.sk/news/hodina-ducha-svateho-9-10-00-8-9-00-hod-/