Clicks6
NewsLetters
ВВП: Три листи про чистоту серця (Перший лист – богопосвяченим особам) Перший лист – богопосвяченим особам. Другий лист ‒ особам, які живуть у подружжі. Третій лист ‒ молоді про чистоту. More
ВВП: Три листи про чистоту серця (Перший лист – богопосвяченим особам)

Перший лист – богопосвяченим особам.

Другий лист ‒ особам, які живуть у подружжі.

Третій лист ‒ молоді про чистоту.


Перший лист

Шановні єпископи, священики і монахи!

ВВП у коментарі з семи частин реагував на пропаганду содомії єзуїтом Дж. Мартіном. Як, на відміну від позиції Мартіна, ставився до аморальності поганський мудрець Діоген? Удень він ходив по площі в Афінах з лампою в руках, немов щось шукав. Коли його запитували, що він шукає, відповідав: «Я шукаю людину». Йому сказали: «Хіба ти не бачиш стількох людей?» Він відповів: «Це не люди, це тварини, бо вони керуються тільки тваринними інстинктами і пристрастями». До того ж аморальність робить людей хижими і небезпечними тваринами ‒ звірами, якщо не втіленими демонами. На противагу цьому, Христове Євангеліє наділяє людину справжньою гідністю.

Що сказав би апостол Павло про єзуїта Мартіна? «Розпуста й усяка нечистота та захланність щоб і не згадувалися між вами. Так само безсоромність чи балачки безглузді й порожні жарти, ‒ воно бо непристойне» (Еф. 5,3-4). «Бо що ті люди потай виробляють, соромно й казати» (Еф. 5,12).

«Не беріть участи в безплідних ділах темряви, а радше їх картайте» (Еф. 5,11). До діл темряви сьогодні належить сексуальне (анти)виховання, гендер з програмою переоперування статі… Все це ознака демонізму і сатанізації відступницького християнства.

«Хіба не знаєте, що тіла ваші ‒ члени Христові? …Утікайте від розпусти! …Хіба ж не знаєте, що ваше тіло ‒ храм Святого Духа, який живе у вас?» (1 Кор. 6,15-19).

Церква проповідувала дошлюбну чистоту, подружню вірність та чистоту богопосвячених осіб.

Шановні богопосвячені особи!

Говорити про питання моральної чистоти неможливо без вкорінення в живій вірі, яка дивиться на життя з перспективи вічності і в цій боротьбі рахується з Божою допомогою. Якщо хтось дійсно навернеться зі шляху гріха до Бога і знайде живе відношення до Ісуса, всі проблеми поступово вирішаться. Однак умова цього ‒ йти новою дорогою, якою є Ісус (пор. Ів. 14).

Останнім часом через єресі неомодернізму і синкретизму віра була відірвана від живого відношення до Ісуса, а тим самим і від життя. У багатьох випадках християнство перетворилося лише в бездуху ідеологію. Таким чином моральність втратила свій фундамент і свою обґрунтованість. Найбільш відчутно це проявляється у ставленні до VІ і ІX Заповідей. Єдиний вихід з цього зачарованого кола ‒ не вирішувати проблему моральності відірвано, не виходячи з суті, якою є живе відношення до Ісуса. Вихід ‒ проповідувати живого Христа та повне Євангеліє і таким чином проводити справжню реєвангелізацію! Тоді ми зрозуміємо і моральні вимоги, дані в Нагірній проповіді: «Якщо праве око спокушає тебе, вирви його і відкинь від себе» (Мт. 5,29). Що це означає? Ми маємо подвійний зір ‒ фізичний і душевний. Душевний ‒ це наша уява, що може оживити в пам’яті якусь конкретність, яка відтак пробуджує нашу чуттєву похіть. Тому відразу ж, як тільки з’явиться нечистий образ або спогад, я мушу вирвати своє внутрішнє око зі з’єднання з цим об’єктом і відкинути його від себе ‒ відділитися від нього. Це є, практично, внутрішнє самозречення, переривання внутрішнього або зовнішнього нечистого погляду. Це виривання ока ‒ не одноразова дія, а програма, шлях віри і боротьби за своє спасіння. «Це жертва жива, свята, приємна Богові, богослужба від вас розумна» (Рим. 12,1 і наст.).

Ви, дорогі єпископи і священики, стоїте перед історичним етапом, яким є внутрішня реформа Церкви. II Ватиканський Собор відкрив двері фальшивій реформі Церкви, відкрив двері єресям, синкретизму і антиморалі. Плоди сьогодні пожинаємо в Церкві і у світі. Почніть реформу від себе. Ісус перестерігає єпископів ранньої Церкви, щоб покаялись. Його слово актуальне і для кожного з вас: «До ангела (єпископа) Церкви в Сардах напиши: Знаю твої діла; що ім’я носиш, ніби живий, а мертвий ти. Будь чуйний і укріплюй решту, що скоро мають померти! … Покайся!» (Одкр. 3,1-3).

Святі почали покаяння від себе! А це шлях і для Тебе. Потім необхідно почати реформувати семінарії і священиків. Студентам теології потрібно викрити приховані єресі, що криються за оманливою системою історично-критичної теології (неомодернізму) ‒ так, як це зробив св. Пій X. Також необхідно відкрито засудити фальшиву пошану до поганських культів, а фактично до їхніх демонів! Семінаристів слід вести до особистого навернення і наслідування Ісуса Христа, шляхом внутрішньої молитви і Божого слова (пор. Ді. 6,4). Цим вирішаться і всі питання моралі. Якщо життя Ісуса стане нашим життям, ми будемо проповідувати Христа і свідчити про Нього та про Його Євангеліє в Божій силі. Якщо ми не маємо цієї духовної сили, то стаємо звітрілою сіллю, яку викидають геть на потоптання людям (пор. Мт. 5,13). Ви, як наступники апостолів, у цей історичний час несете повну відповідальність, перш за все, за реалізацію найнеобхіднішого ‒ внутрішнього відродження Церкви. За це ви будете здавати звіт перед Божим судом.

Ви, дорогі священики і монахи, зобов’язані бути зразком святості і чистоти, як апостол Павло. Він не тільки не мав дружини, але й був дійсно вільним від світських турбот. Насамперед він дбав про своє живе відношення до Ісуса, а потім ‒ про спасіння душ! А про що дбаєте ви? Ви повинні наслідувати апостола Павла, щоб, як і він, могли сказати: «Наслідуйте мене, як і я Христа» (1 Кор. 11,1).

Що стосується сексуальності, потрібно мати чітку позицію. Вона реалізується людським способом тільки в шлюбі. Сексуальність є невід’ємною частиною любові в подружньому співжитті, яке, однак, пов’язане з ціложиттєвою жертвою ‒ аж до смерті. Любов має тілесний рівень ‒ ерос, також душевний рівень ‒ любов до родини, до народу ‒ філіа, а потім ‒ агапе, тобто чиста любов, яка є закорінена в Бозі, а стосовно ближнього проявляється безкорисливою жертвою.

Бог вклав любов особливо у серце матері ‒ любов до її дитини. Суть цієї любові передає стара притча: Був один негідний син, якому диявол запропонував мішок грошей, якщо той вб’є свою матір і вночі принесе в темний ліс її серце. Він так зробив, але в темному лісі спіткнувся і закривавлене серце матері випало йому на землю. Тоді він почув ніжний зойк: «Синочку, ти не вдарився?» Це всього лиш слабий образ любові Ісуса, яка не перестає любити нас, хоча ми постійно її відкидаємо, зранюємо і вбиваємо.

На початку ХХ століття (1902 р.) в Неттуно, в Італії, була вбита 12-річна дівчинка Марія Горетті, яка радше воліла мученицьку смерть, ніж втратити вінець чистоти. Церква проголосила її святою. Подібно і в минулому такими були святі Агнета, Луція, Агата і багато інших…

При катехизації священикам слід підкреслювати вчення Церкви про те, що наречені повинні зберігати чистоту у стриманості.


Чиста любов ‒ Агапе

Бог часто приводить людину до целібату за допомогою певних обставин.

В. Буш (1897-1966 рр.), будучи євангелистом і місіонером у Німеччині, мав відвагу після війни сказати молодим жінкам: «У Другій світовій війні загинуло 5 мільйонів чоловіків з нашого народу. 5 мільйонів дівчат змушені йти життєвим шляхом у самотності. Ми повинні усвідомити, що означає для нашого народу цей безмовний біль 5 мільйонів дівчат. Ці чоловіки лежать на полях битв. Я хотів би сказати цим дівчатам: „Не крадіть тепер гріховним шляхом те, що ви не отримали! Не прокрадайтеся в чужі подружжя!” „Але що нам робити?” ‒ запитують вони. Я відповідаю: „Ви, молоді дівчата, які не вийшли заміж, наповніть своє життя чистою любов’ю ‒ агапе, відношенням до Ісуса, і пізнаєте справжнє щастя, яке наповнить вас і якого жодна людина не може вам дати. Ця агапе, що наповнює серце, проявляється стосовно людей безкорисливим і самовідданим служінням хворим, страждаючим і самотнім. Світ прагне цієї безкорисливої і жертовної любові!”»

Без живої віри неможливо ні після війни, ні сьогодні приносити в жертву своє життя і знайти справжню любов і справжнє щастя ‒ Ісуса. Але ця віра систематично отруюється і нищиться різними напівправдами, фразами, філософіями і новими теологіями!

Існує природний закон тяжіння: те, що важче за повітря, падає на землю. Людина утримується цим законом. Щоб злетіти, вона використала повітряну кулю, наповнену газом, легшим за повітря. Таким чином вона подолала закон тяжіння. Подібно діє і закон гріха (Рим. 7,1), який тягне нас вниз, але існує також закон духа, який звільнив мене від закону гріха і смерті. Він діє для тих, які живуть у Христі Ісусі (пор. Рим. 8,1-2).

Запитуємо: Яким моральним внеском для сучасного людства є психологія К.Г. Юнга і психоаналіз З. Фрейда? Можна констатувати, що негативним. Їх практики не ведуть до Христа, до прощення гріхів, до звільнення від гріховної залежності, але навпаки, відводять на фальшиві шляхи і легалізують гріх. На жаль, не тільки пацієнти психіатрії, але й багато монахинь заміняє цим духовне життя. Кому Фрейд дав силу боротися з т.зв. лібідо ‒ гріховною похіттю? Кого позбавив гріха? Природною силою ми не переможемо т.зв. лібідо і не можемо виконувати вимоги Євангелія. Однак, якщо маємо живе відношення до Ісуса, то Він дає нам силу (пор. Флп. 4,13).

Апостол Іван пише: «Писав вам, юнаки, бо ви сильні, і слово Боже у вас перебуває, і ви перемогли лукавого» (1 Ів. 2,14). Апостол знає, що юнаки передусім повинні боротися зі спокусою в області чистоти, а також знає, що, зрештою, цією областю зловживає лукавий (тобто нечистий демон). Як вони перемогли? Так, що перебували в Божому слові! «Коли перебуватимете в Моїм слові… то пізнаєте правду, і правда визволить вас» (Ів. 8,31-32). Ця обіцянка повністю діє і сьогодні, і не тільки для юнаків, але й для кожного, хто прийняв Христа. Умова перемоги над лукавим ‒ перебувати у Христі і в Його слові.


Нечисті демони

Вони діяли не тільки за часів Христа, але діють і сьогодні (сексуальні вбивства, збочення, гендер, содомія…). Стверджувати, що нечисті демони сьогодні пішли у відпустку і залишилися без роботи ‒ це ознака духовної сліпоти. В Євангелії ми бачимо, що нечистий дух часто пов’язаний і з певними хворобами, і після його вигнання люди оздоровляються. «Ісус погрозив нечистому духові, кажучи: Німий та глухий душе! Наказую тобі: Вийди з нього!» (Мр. 9,25). «І всі ті, що їх мучили нечисті духи, теж оздоровлялись» (Лк. 6,18). Як нечистий дух впливає на психосоматичну систему ‒ це таїнство. «Ісус дав апостолам владу виганяти бісів» (Мт. 10,1). А як щодо нас? Цей наказ стосується і нас. Ми також повинні виганяти їх перстом Божим, як апостоли і святі, які прийняли цю Божу владу і співпрацювали з нею.

Що стосується священичих трагедій, то вони торкаються і одружених протестантських пасторів.

Мерлін Каротерс розповідає таку історію: Пастор-п’ятдесятник створив процвітаючу громаду. У нього була добра дружина і зразкові діти. Майже 30 років він проводив благословенне служіння. Одного разу якась жінка з його Церкви попросила його про душпастирську розмову. Вона зізналася, що думає про нього і має нечисті уяви. Пастор не очікував такої розмови, він не був до цього готовий. Він повинен був негайно зупинити її, радикально змінити тему розмови і якнайшвидше закінчити її. Однак через свою дурноту він співчутливо вислухав її. Зовні нібито нічого не сталося. Пастор вирішив, що якщо вона захоче навідатися до нього вдруге, то він покличе свою дружину, щоб вона була свідком наступної розмови. Але ця жінка зустрілася з ним несподівано, почала розмову і розплакалася. З фальшивого співчуття він погладив її. Вона відразу ж скористалася цим і обняла його. Результат? Невдовзі вона завагітніла і рішуче вимагала, щоб він розлучився зі своєю дружиною і одружився з нею. Коли цей пастор радився з пастором Мерліном, той сказав йому приблизно наступне: «Ти потрапив у пастку, але корінь є глибше. Як ти дивився на жінок протягом свого життя?» Він відповів: «Нормально, як і будь-який інший чоловік». Мерлін сказав йому: «Але саме в цьому полягає вся проблема, і тому настала ця катастрофа. Що означає „нормально”? Це означає, що ти не виступив радикально проти нечистих думок і уяв. І хоч ти не допускав думки про тілесний перелюб, але чинив духовний перелюб через своє внутрішнє око (уяву), і це підґрунтя роками чекало можливості, а коли вона з’явилася, то проявилося. Це корінь проблеми». Потім пастор публічно зізнався перед усіма парафіянами в тому, що він зробив, і став простим робітником. За цей гріх він пережив великий біль і упокорення для себе і всієї сім’ї, а також парафіяни були глибоко зранені. Корінь всього нещастя був у тому, що він не боровся за чистоту мислення, не вирвав внутрішнє око уяви і не відкинув його від себе (пор. Мт. 5,29).

Ми часто бачимо абсолютно нерозумну і згіршуючу поведінку молодих священиків щодо жінок. Бог не буде захищати їх, якщо вони проігнорують природний і духовний захист від упадку. Лише питання часу, коли настане катастрофа. Статистика показує сумний підсумок багатьох випадків відходу зі священства.

Відлякуючим прикладом антиморалі є сьогодні т.зв. синодальний шлях німецьких єпископів, які навіть прагнуть узаконити шлюби содомітів у храмі.

Як німецька теологія може захищати Ісуса, якщо практично заперечує Його?! Як може захищати духовне життя, якщо ніякого не має?! Як може говорити про мораль, якщо зовсім її не визнає?! Найрозумніший теолог ‒ це сам диявол, сатана. Теологи, що мають духа світу ‒ це його учні. Це анонімні сатаністи.

Серед гріхів, які суперечать чистоті, слід згадати онанізм, розпусту, порнографію і содомію.

Шановні наступники апостолів, вам було доручено представляти Церкву і говорити від її імені.

Особливо болючими є питання моралі. Багато т.зв. теологів, замість того, щоб будувати живу віру і моральні принципи, чинять прямо протилежне. Єпископ зобов’язаний не тільки карати єретиків, але й забезпечувати здорове вчення і засоби для спасіння. Усвідомте, що ви несете велику відповідальність перед Богом, перед Церквою, а також перед усіма, які шукають правду. Ви не можете мати єдність з гомосексуальною мережею і з недійсним папою Бергольйо, який привілеює содомію!

Дорогі єпископи, священики і монахи! Церква перебуває в критичному стані! Однак ви повинні проповідувати правовірне вчення Церкви, а також Божі Заповіді і закони. Ви несете відповідальність за спасіння душ тих, які були вам довірені. В теперішній час, коли недійсний папа разом зі світом проповідує антиєвангеліє, схвалює гендерну деморалізацію, ідолопоклонство з Пачамамою, а сьогодні і чіповану вакцинацію в єдності з Гейтсом і елітами, ‒ ви повинні рахуватися з переслідуванням, а до того ж, і з можливою смертю, загрозу якої несе з собою всесвітній карантин з вакцинацією і редукцією. Або станете під прапор Христа, або під прапор антихриста. Не можете служити двом панам. А від вашої вірності залежить спасіння тих, які слухаються вас і керуються вашими вказівками. Будьте героями і, якщо буде потрібно, виступіть навіть проти течії ‒ але за Христа і за душі.

+ Ілля

Патріарх Візантійського Вселенського Патріархату

+ Методій, ЧСВВр + Тимотей, ЧСВВр

єпископи-секретарі


27.09.2020

Візантійський Вселенський (Католицький) Патріархат (ВВП) ‒ це спільнота монахів, священиків та єпископів, які живуть у монастирях. Очолює ВВП Патріарх Ілля з двома єпископами-секретарями: + Тимотеєм і + Методієм. ВВП виник через необхідність захищати основні істини християнської віри від єресей та апостазії. Псевдопапу Бергольйо ВВП не визнає і йому не підпорядковується.