lt.news
22

Pranciškaus protas: Slovėnijos vyskupai nori „visiškai uždrausti Romos mišias!

„Išankstinės apeigos turėtų būti visiškai uždraustos“, – rašė Slovėnijos vyskupų liturgijos komisijos generalinis sekretorius, griežtas kunigas Slavko Krajnc – kunigas, apsirengęs kaip Jehovos liudytojas – laiške Liublianos (Rorate-caeli.Blogspot.com, sausio 14 d.) Šv. Juozapo Romos Mišių grupei.

Dvasininkas paprastus tikinčiuosius apipila aibe kaltinimų: „posusirinkimo liturgijos nuovargis ir nesupratimas“, „nepaklusnumas“, „atsižadėjimas“, „lygiagrečios bažnyčios“ steigimas. Tačiau jis turi pripažinti, kad „didėjantį jaunų žmonių skaičių“ traukia tai, ką jis vadina „liturgine nepriklausomybe“, o tai gali sukelti dar didesnę painiavą būsimame sielovados darbe.

Krajncas džiaugiasi legalistišku ir negailestingu Pranciškumi, kuris „pagaliau ėmėsi ryžtingų veiksmų ir aiškiai parodė, kad nori panaikinti „lygiagrečią Bažnyčią ir lygiagrečias liturgijas“.

Fonas: nepaisant daugybės kunigų ir pasauliečių prašymų, Slovėnijos vyskupai nepakluso Benedikto XVI Summorum Pontificum ir leido tik vienerias Romos mišias per mėnesį. Po Traditionis Custodes celebrantas buvo pakeistas cistersų kunigu, kuris po pašventinimo nepakeldavo taurės ir duodavo Komuniją į žmonių rankas ir pan. Rezultatas: per tris mėnesius lankytojų skaičius sumažėjo nuo daugiau nei 300 iki penkių.

Paveiksliukas: AdDominum.si, #newsSsndxfxupo