Clicks1.4K
frondziak
6

Kard. Angelo Becciu: To tradycjonaliści atakują papieża

screenshot Youtube - Tv2000it / Fot. Pixabay, CC 0

„Jakiej więc wierności tradycji chcą nas uczyć? Tylko dla liturgii i pewnych przepisów? Czy nie zdradzają istoty Kościoła, jaką jest trwanie w jedności, trwanie w komunii?” - pyta prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, kardynał Angelo Becciu odnosząc się do ataków na papieża Franciszka, które według purpurata pochodzą właśnie ze środowisk tradycjonalistów.

„Ataki na papieża Franciszka pochodzą od tych, którzy deklarują się jako katolicy i chcą bronić tradycyjnych wartości” - stwierdza kardynał w programie „Soul” włoskiej telewizji Tv2000.

W wywiadzie odnosi się między innymi do pedofilii w Kościele.
Uważa, że nie możemy w tej kwestii „być tolerancyjni i nie dostrzegać jej potworności”. Dodaje też, że to plaga „[…] która spowodowała kryzys, także co do typu Kościoła, jaki dotychczas kształtowaliśmy”. Stwierdza, że Kościół musi być bardziej surowy w doborze księży oraz wykorzystywać zdobycze współczesnej nauki takie, jak choćby pogłębiony test psychologiczny dla wszystkich seminarzystów.

dam/ekai.pl,Fronda.pl

www.fronda.pl/a/kard-angelo-bec…
vogel
Spłycanie kłamliwe do jedynie liturgii, to metoda schodzenia z głównej WARTOŚCI Tematu w Kościele.

Człek w Kościele uczestniczący w Mszy św. nie ma możliwości przyjęcia Pana Jezusa godnie na kolanach, bo nie ma balasek, bo obyczaj się zmienił, bo moda na łapę, bo leniwy Kapłan nie chce dać komunii i powiedzieć słowo i udzielić wskazówek i napomnień, bo przemeblowanie Prezbiterium posoborowe …More
Spłycanie kłamliwe do jedynie liturgii, to metoda schodzenia z głównej WARTOŚCI Tematu w Kościele.

Człek w Kościele uczestniczący w Mszy św. nie ma możliwości przyjęcia Pana Jezusa godnie na kolanach, bo nie ma balasek, bo obyczaj się zmienił, bo moda na łapę, bo leniwy Kapłan nie chce dać komunii i powiedzieć słowo i udzielić wskazówek i napomnień, bo przemeblowanie Prezbiterium posoborowe nie pozwala na dobrą komunikację z balaskami, bo wygodniej jest dla Kapłana całując stół i jednocześnie wypinając się w stronę Tabernakulum niż celebrować Mszę św. w stronę Ołtarza, bo mamy "demokrację" i wolno wszystko!
Niesforne dzieciaki produkujące się matki i ojcowie biegające i wrzeszczące po całym Kościele (włącznie z Prezbiterium w czasie Misterium Ofiary Mszalnej ).
To nic, że Paschał potrzaskany przez cudowne dziecię, to nic, że figura przewrócona, to nic, że matka pochylając się nad dziecię pokazuje majty i wylewa wymię, to nic, że tatuś tańczy biodrami w obcisłych gaciach podczas podniesienia produkując się, to nic!
Sorry taki mamy klimat i czasy!
Oto w bardzo krótkim rysie współczesny klimat w Świątyniach Kościoła.
Więc problem jest szerszy o świadomość i chcenie i zrozumienie i łaskawe współdziałanie z Łaską Bożą niż tylko liturgia.
Weronika..S
Za Franciszka trzeba się modlić dla jego osobistego dobra. Każdy prawowierny katolik jakoś sobie poradzi w tym zamęcie obecnego pontyfikatu, ale najbardziej są zagrożeni jego, Franciszka fanatycy, gdyż Franciszek narusza dotychczasowe i niezmienne dobra Kościoła Katolickiego
PiotrM
Elkam
Oj, Franciszek się wkurzy i nie będzie już taki łaskawy dla FSSXP
Tymoteusz
„Jakiej więc wierności tradycji chcą nas uczyć? Tylko dla liturgii i pewnych przepisów? Czy nie zdradzają istoty Kościoła, jaką jest trwanie w jedności, trwanie w komunii?” (trwanie w tradycji 1900-letniej - tego drobnego szczególiku jakoś zapomniał dodać kard. Angelo Becciu).
Matricaria
Papież Franciszek powiedział że jego pontyfikat będzie krótki,jakieś 2-3 lata więc następcy już się niecierpliwią .Obmyśleli super plan,jak wypromować się na buncie wobec Franciszka,zmusić go do dymisji i przy tym zbić kapitał wyborczy.Aby całkiem pognębić papieża chcieli nie dopuścić do Synodu ale że trochę boją się opinii młodych ( byłaby jazda!)no to zapowiedzieli że nie wezmą w nim udziału.