vogel
Spłycanie kłamliwe do jedynie liturgii, to metoda schodzenia z głównej WARTOŚCI Tematu w Kościele.

Człek w Kościele uczestniczący w Mszy św. nie ma możliwości przyjęcia Pana Jezusa godnie na kolanach, bo nie ma balasek, bo obyczaj się zmienił, bo moda na łapę, bo leniwy Kapłan nie chce dać komunii i powiedzieć słowo i udzielić wskazówek i napomnień, bo przemeblowanie Prezbiterium posoborowe …More
Spłycanie kłamliwe do jedynie liturgii, to metoda schodzenia z głównej WARTOŚCI Tematu w Kościele.

Człek w Kościele uczestniczący w Mszy św. nie ma możliwości przyjęcia Pana Jezusa godnie na kolanach, bo nie ma balasek, bo obyczaj się zmienił, bo moda na łapę, bo leniwy Kapłan nie chce dać komunii i powiedzieć słowo i udzielić wskazówek i napomnień, bo przemeblowanie Prezbiterium posoborowe nie pozwala na dobrą komunikację z balaskami, bo wygodniej jest dla Kapłana całując stół i jednocześnie wypinając się w stronę Tabernakulum niż celebrować Mszę św. w stronę Ołtarza, bo mamy "demokrację" i wolno wszystko!
Niesforne dzieciaki produkujące się matki i ojcowie biegające i wrzeszczące po całym Kościele (włącznie z Prezbiterium w czasie Misterium Ofiary Mszalnej ).
To nic, że Paschał potrzaskany przez cudowne dziecię, to nic, że figura przewrócona, to nic, że matka pochylając się nad dziecię pokazuje majty i wylewa wymię, to nic, że tatuś tańczy biodrami w obcisłych gaciach podczas podniesienia produkując się, to nic!
Sorry taki mamy klimat i czasy!
Oto w bardzo krótkim rysie współczesny klimat w Świątyniach Kościoła.
Więc problem jest szerszy o świadomość i chcenie i zrozumienie i łaskawe współdziałanie z Łaską Bożą niż tylko liturgia.
Weronika..S
Za Franciszka trzeba się modlić dla jego osobistego dobra. Każdy prawowierny katolik jakoś sobie poradzi w tym zamęcie obecnego pontyfikatu, ale najbardziej są zagrożeni jego, Franciszka fanatycy, gdyż Franciszek narusza dotychczasowe i niezmienne dobra Kościoła Katolickiego
PiotrM
Elkam
Oj, Franciszek się wkurzy i nie będzie już taki łaskawy dla FSSXP
Tymoteusz
„Jakiej więc wierności tradycji chcą nas uczyć? Tylko dla liturgii i pewnych przepisów? Czy nie zdradzają istoty Kościoła, jaką jest trwanie w jedności, trwanie w komunii?” (trwanie w tradycji 1900-letniej - tego drobnego szczególiku jakoś zapomniał dodać kard. Angelo Becciu).
Matricaria
Papież Franciszek powiedział że jego pontyfikat będzie krótki,jakieś 2-3 lata więc następcy już się niecierpliwią .Obmyśleli super plan,jak wypromować się na buncie wobec Franciszka,zmusić go do dymisji i przy tym zbić kapitał wyborczy.Aby całkiem pognębić papieża chcieli nie dopuścić do Synodu ale że trochę boją się opinii młodych ( byłaby jazda!)no to zapowiedzieli że nie wezmą w nim udziału.