Clicks31
lt.news

Fatimos kardinolas įvedė Komunijos skirstymą į rankas – vėliau apsikvailino

Fatimos kardinolas Antonio Marto (73 metų amžiaus) iš Portugalijos negailestingai atmetė 500 žmonių peticiją, prašančią tinkamo Komunijos priėmimo būdo (ant liežuvio) nepaisant dabartinės koronaviruso rizikos.

Marto apsikvailino portalui „PontoSJ.pt“ sakydamas (gegužės 29 d.), kad „Jėzus pasakė„ imkite ir valgykite“. Taigi, jis nesakė „atverkite burną“. Tačiau Jėzus pasakė tai savo apaštalams, o ne tikintiesiems, kurie iš jų priima Šventąjį Sakramentą.

Marto įsitikinimu, 500 įsitikinusių katalikų neatspindi „itin reikšmingos“ realybės Bažnyčioje ir jo sekuliarizuotoje šalyje. Jis apgailestauja, kad tikintieji abejoja „savo vyskupo tikėjimu“, nors šis tikėjimas yra dažnai pernelyg abejotinas.

Savo noru prieš teisingą Komunijos priėmimą Marto taip pat pateikia saviapgaulės argumentą, kad „burnoje yra labai daug nešvarumų“, pamiršdamas, kad tai taip pat yra „argumentas“ prieš Komuniją į rankas, kuri galiausiai taip pat pasiekia burną.

Peticijoje teigiama, kad neteisėtas Komunijos skirstymo ant liežuvio draudimas „stipriai pažeidžia katalikų Bažnyčios (kuri tapo popieriniu tigru) normas ir prieštarauja pagarbai dėl Eucharistijos“.

Paveiksliukas: António Marto, © wikicommons, CC BY-SA, #newsIevyfcvyls