OPĘTANY Yuval Noah Harari: Co zrobić z tymi wszystkimi bezużytecznymi ludźmi?! [POLSKIE NAPISY]

-„Najłatwiejszym sposobem, żeby przyciągnąć uwagę ludzi, to ich przestraszyć! Tak jesteśmy zbudowani, jak zwierzęta. Więc jeśli odwrócić uwagę opinii publicznej od takich kwestii, jak korupcja w rządzie, pogarszający się system opieki zdrowotnej czy pogarszający się system edukacji, najlepiej znajdź wroga zewnętrznego, który zagraża przetrwaniu narodu – i to natychmiast zajmuje całą uwagę” – mówi historyk izraelski Yuval Noah Harari.

Według historyka nie wolno nam przejść obojętnie obok kwestii klimatycznych, gdyż to, jego zdaniem, może doprowadzić do śmierci nawet milionów ludzi, a nie jak w przypadku terroryzmu tylko garści ludzi. Yuval Noah Harari ostrzega: „powinniśmy zatem ustawić zmiany klimatu znacznie wyżej niż terroryzm. Jest mniej przestrzeni do krytyki rządu, bo od razu dostaje się łatkę zdrajcy”.

„Zdrajcą jest ten, kto sprzeciwia się lub krytykuje rząd”
„To jest wojna!” – mówi bez ogródek Harari i dodaje: „jesteśmy w stanie zagrożenia państwa, wszyscy mają się zjednoczyć wokół rządu, a każdy, kto się sprzeciwia lub krytykuje rząd, jest zdrajcą. Widać to było na przestrzeni historii. Taka sama logika jest z terroryzmem na zachodzi… i dlatego bardzo często, nawet w sytuacjach, w których nie ma żadnego realnego zagrożenia, przywódcy kreują sztuczne zagrożenia”.
Źródło: Ruch Narodowy (Facebook)

VIDEO
OPĘTANY Yuval Noah Harari: Co zrobić z tymi wszystkimi bezużytecznymi ludźmi?! [POLSKIE NAPISY] - Wolnosc.TV
CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU
Andrzej kowalewski
wcale nie opętany,jest po prostu żydem.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Andrzej kowalewski
Jest opętanym żydem!!!
megur shares this
6