Clicks1.3K
m.rekinek
61

E-taca w kościołach. Co łaska ofiarujesz kartą płatniczą. Cyfryzacja Kościoła staje się faktem. Chce jej episkopat

Parafia już wkrótce będzie bezgotówkowa? Niekoniecznie, ale brzdęk monet w kościołach w czasie zbierania ofiary na mszy może niebawem zniknąć. Dlaczego? Episkopat chce popularyzacji e-tacy. Oznacza to, że parafie zaczną przyjmować płatności bezgotówkowe, a "co łaska" zostanie pobrane z kart płatniczych parafian, czy też innych urządzeń umożliwiających płatności bezgotówkowe. E-taca ma unowocześnić kościoły i nie należy jej się bać.

Parafia bezgotówkowa, czyli e-taca. Ofiara z karty płatniczej


Episkopat będzie zachęcał parafię, by sięgały po płatności bezgotówkowe. Co to oznacza? Do kościołów ma byś systematycznie wprowadzana e-taca, czyli elektroniczna taca. Tym samym popularne co łaska zostanie opcjonalnie zastąpione terminalem płatniczym, który pobierze z naszych urządzeń ofiarę.

Jak podaje serwis innpoland.pl, elektroniczna taca funkcjonuje już w 110 parafiach na terenie całej Polski. Konferencja Episkopatu Polski naciska jednak na parafie, by poszły z duchem czasu i się unowocześniły.

Przypomnijmy, że w innych krajach takie rozwiązanie już funkcjonuje.

Terminale płatnicze zamiast tacy w kościołach

Terminal płatniczy w kościele ma posłużyć nie tylko do zbierania na ofiarę wśród wiernych. Z jego pomocą będzie można:

- kupić czasopisma katolickie i dewocjonalia,

- uregulować ofiarę za ślub, czy chrzest,

- opłacić intencje mszalne.

Jak powiedział ksiądz Jarosław Stefaniak, proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Tykocinie, To nie jest urządzenie, którego musimy się bać, ani wstydzić. Ze strony wiernych nie spotkał mnie ani jeden przykry komentarz dotyczący korzystania z terminala. - cytuje duchownego serwis gazeta.pl.

W ramach programu Polska Bezgotówkowa nowi użytkownicy przynajmniej przez rok mogą:

- być zwolnieni z opłat za dzierżawę terminala,

- być zwolnieni z opłat za przyjmowanie płatności.

Transakcje objęte promocją nie mogą jednak przekroczyć kwoty 100 tys. złotych.

Po tym okresie standardowe opłaty za terminal wynoszą:

- 50 zł na miesiąc za dzierżawę,

- prowizja w wysokości 0,5 - 0,6 proc. wartości transakcji.

dziennikzachodni.pl
Radek33
Naprawdę jest taki problem z zabieraniem gotówki, czy drobnych do Kościoła? Raczej nie, zapewne głupie podążanie za nowoczesnością, które tylko da kolejny powód i argument dla antyklerykałów do atakowania Kościoła jako chciwej organizacji. Sami na siebie kręcimy bat, bo wszyscy włącznie z autorami tej głupoty, jesteśmy Kościołem
m.rekinek
I dokładnie tak się dzieje. Przed wstawieniem tego artykułu, przejrzałem kilka podobnych i komentarze pod nimi były jednoznacznie atakujące Kościół za pazerność na pieniądze.
Radek33 likes this.
sąsiad od serca
Pan Jezus powiedział, by nie wiedziała twoja lewica, co czyni prawica. A tu ci, co powinni stać na straży depozytu wiary sami nam to odbierają, bo nawet bankierzy będą wiedzieć komu ile punktów ofiarowaliśmy. Przez pogoń za duchem tego czasu zabieraja nam wolność i posiadanie pieniądza, jako wyznacznika materialnego bogactwa. Pewnie jako pierwsi samo wszczepią sobie Znak Bestii, aby nas …More
Pan Jezus powiedział, by nie wiedziała twoja lewica, co czyni prawica. A tu ci, co powinni stać na straży depozytu wiary sami nam to odbierają, bo nawet bankierzy będą wiedzieć komu ile punktów ofiarowaliśmy. Przez pogoń za duchem tego czasu zabieraja nam wolność i posiadanie pieniądza, jako wyznacznika materialnego bogactwa. Pewnie jako pierwsi samo wszczepią sobie Znak Bestii, aby nas zneutralizować. Króluj nam Chryste!
mar219 and one more user like this.
mar219 likes this.
Radek33 likes this.
Doktor wiee
Na tacę nie daję już od dłuższego czasu ponieważ nie będę wspierał modernizmu w kościele.Zalecam za to by znajdować tych którzy pozostali wierni zdrowej nauce np zakony kontemplacyjne i ich wspierać swoimi datkami.
wacula25wp.pl likes this.
PiotrM
Ciekawe co dasz biednemu przed kościołem, tacę! O biedakach i bezrobotnych czy bezdomnych nie pomyśleli tylko o swojej wygodzie. Zbóje!!!
m.rekinek likes this.
Tymoteusz
Bez pieniądza papierowego i bilonu antychryst będzie mógł zrobić z ludźmi, co będzie chciał i jak widać ludzie Kościoła w Polsce (i w innych krajach) zamiast ochraniać wiernych, wystawiają ich, chociażby właśnie w takiej formie, na jego pastwę...

Przy okazji, kto wspiera tego typu diabelskie inicjatywy?, ano jak zwykle: gazeta.pl.
peccatoribus and 2 more users like this.
peccatoribus likes this.
PiotrM likes this.
m.rekinek likes this.