Clicks1K

Vo svete prebieha rekordný nárast cien potravín. Na jeseň porastú ešte viac

Vo svete prebieha rekordný nárast cien potravín. Na jeseň porastú ešte viac

Organizácia pre výživu a poľnohospodárstvo (FAQ) pri OSN včera uviedla, že: „Svetové ceny potravín rastú najrýchlejším tempom za posledných desať rokov.“
Analýza FAQ ukazuje, že ceny potravín sa za posledný rok zvýšili o 39,7 percenta. Len počas mesiaca máj došlo k takmer 5 percentnému nárastu cien potravín, v porovnaní s aprílom.

Údaje organizácie ukazujú, že ceny všetkých piatich hlavných potravinárskych komodít, uvádzaných v zoznamoch, vzrástli: obilniny medzimesačne o 6 % , rastlinný olej o 7,8 %, mlieko o 1,5 %, mäso o 2,2 % a cukor o 6,8 %.

Rekordné stúpanie cien potravín je dôsledkom pandemických obmedzení, ktoré zahŕňali aj obmedzenia v preprave, ako aj obmedzenia v produkovaní týchto komodít. Poruchy trhu a dodávok, počas obmedzení spôsobili lokálny nedostatok potravín a vyššie ceny.

Tento týždeň britské maloobchodné konzorcium varovalo spotrebiteľov, že ceny potravín enormne vzrastú počas jesene. Zároveň však odborníci očakávajú, o čosi neskôr, návrat do normálu. Otázne je, čo považujú za „normál“ a kedy nastane to „neskôr“.

Zvyšovanie cien potravín nakupujúci postrehli zbežným pohľadom na cenovky v obchodoch, výskumy a prieskumy ich môžu len utvrdiť v tom, že reálne dopady jeden a pol ročného pandemického experimentovania sa začínajú zhmotňovať. Všetko však nasvedčuje tomu, že do „normálu“ sa nič tak skoro vracať nebude.

Navyše je tu nepríjemná pachuť v mysli, ktorá zostáva po poznaní, že ekologicko-oligarchická smotánka dlhodobo upozorňovala na to, že ľudstvo produkuje príliš veľké množstvo potravín, čo zaťažuje Matku Zem. A vyzývala svetové spoločenstvo, aby produkciu potravín obmedzilo. Je toto stav, ktorý chcela dosiahnuť?

To, čo vyzerá na prvý pohľad ako trápna konšpiračná teória, nemusí byť tak úplne mimo reality. Na jar totiž Svetové ekonomické fórum, hlavný stan veľkoresetových bojovníkov Klausa Schwaba, uverejnilo video, v ktorom si nadšene pochvaľovalo, ako kleslo po globálnom lockdowne množstvo uhlíkových plynov v mestách, aké sú prázdne a nezaťažené ulice a aká je to všetko „výzva“.

Jedno je však isté: či už je to tak alebo onak, globálne elity na zvyšovaní cien potravín určite zarobia.

BM
Foto zdroj: Internet
alianciazanedelu.sk/archiv/9139
agnesino
Nova hrozba kybernetické útoky cez ktoré pokroci satansky plán zasa ďalej, print z prekladača
Roberto 55
Ide to tak ako satanisti "predpovedali", ze to pojde...