Clicks745
csk.news
15

Vojna v Dijone: Arcibiskup Minnerath Hľadá Mušku v Masti

Dijonský Arcibiskup Roland Minnerath očierňuje Bratstvo Svätého Petra (FSSP), aby ospravedlnil ich nespravodlivé vysťahovanie z arcidiecézy.

V nepodpísanom vyhlásení zo 17. Júna Minnerath pripomenul, že prvého kňaza FSSP prijali do Dijonskej Arcidiecézy v roku 1998 s - nezákonnou - klauzulou, že musí „z času na čas“ spolupredsedať Novému Obradu, aby neexistovalo „žiadne nevyvrátiteľné oddelenie“ medzi „dvoma obradmi.“ Prezentovanie „spolupredsedania“ ako znaku jednoty je neprípustné, pretože každý kňaz môže alebo nemusí predsedať.

Minnerath, ktorý prišiel do Dijonu v roku 2004, píše, že v roku 2007, keď odišiel prvý kňaz FSSP, arcidiecéza plánovala zaplniť svoj kostol Starého Obradu s diecéznymi kňazmi, ale tento plán zlyhal, takže FSSP bolo dovolené vyslať druhého kňaza, Otca Xaviera Garbana, opäť s nezákonnou podmienkou, že musel spolupredsedať na Novom Obrade, čo aj urobil.

Keď bol Garban v roku 2010 menovaný na iné miesto, Arcidiecéza opäť nelegálne požiadala o kňaza FSSP, ktorý je ochotný spoločne predsedať. Bratstvo žiadneho nenašlo, takže Garban zostal v Dijone až do roku 2016. O rok neskôr vydal Garban brožúru o podobenstvách Krista s predslovom Arcibiskupa Minneratha.

Vo vyhlásená sa sťažuje, že Garbanovi nástupcovia odmietajú spolupredsedať, čo sa nazýva „gestom kňazského a sviatostného spoločenstva.“ Toto je opäť skreslenie významu spoločného predsedníctva.

V čase, keď zomiera toľko farností, sa Minnerath sťažuje, že kňazi bratstva vytvorili „kvázi farskú pastoračnú službu“ a že nie sú jeden, ale dvaja kňazi!

Sťažuje sa tiež, že niektorí veriaci „odmietajú to, čo nazývajú „koncilová Cirkev““ - hoci tento výraz zaviedol Pavol VI., ktorého Vatikán považuje za „svätého.“

Minnerath pokrytecky tvrdí, že „Katolícka komunita by sa nemala rozdeľovať“ - argument, ktorý Koncilná cirkev používa iba proti verným Katolíkom.

Minnerath hádže všetku vinu na Bratstvo, „ktoré vylúčilo jeho kňazov z slávenia na bežnom obrade.“ Toto je ďalšia lož, pretože kňazi bratstva ani nevedia predsedať Novému Obradu, podobne ako Minnerath nie je schopný oslavovať Rímsku Omšu.

#newsIadinkxnvm

Roberto 55
FSSP ma oproti SSPX jednu "nevyhodu" a sice, ze závisí od svojvole diecezneho biskupa ako je tento a mnoho ba vacsina nie su nakloneni k TL omsiam a teraz pocas srandemie sa to prejavilo napr. aj v tom, ze FSSP knazi prestali podavat sv. prijmanie veriacim celkom, lebo biskupi sa podriadili svetskej moci a nutili ich prijmat do ruk a maskovat sa pocas sv. omse.
Ja som chodil predtym do FSSP, ale …More
FSSP ma oproti SSPX jednu "nevyhodu" a sice, ze závisí od svojvole diecezneho biskupa ako je tento a mnoho ba vacsina nie su nakloneni k TL omsiam a teraz pocas srandemie sa to prejavilo napr. aj v tom, ze FSSP knazi prestali podavat sv. prijmanie veriacim celkom, lebo biskupi sa podriadili svetskej moci a nutili ich prijmat do ruk a maskovat sa pocas sv. omse.
Ja som chodil predtym do FSSP, ale uz druhy rok chodem na sv. omse a sv. spoved do SSPX kostola, lebo tam zostalo vsetko ako ma byt.
Zistil som, ze nikdo nemoze tvrdit, ze su schizmatici, ba prave naopak sa stale utvrdzujem v tom, ze prave Novus Ordo omsa je v podstate hereticko-schizmaticky vytvor, kedze bola v podstate vytvorena bp. Bugninim=slobodomurarom a infiltratorom Cirkvi a protestantskymi poradcami...
Musim s cistym svedomim prehlasit, ze tam ziaden knaz nikdy nic nehovori proti Rimu a Novus Ordo. Tito knazi neopustili svoje stado, ba prave NO biskupi a knazi sa odcudzili svojim zverenym ovciam a maskuju sa, dodrziavaju distance, odporucaju vakcinaciu...
V SSPX kostole v narthexe visi aj obraz Frantiska a dokonca ho aj spominaju pri sv.omsi....Cize aka schizma? Frantisek dokonca "povolil" veriacim sa spovedat u SSPX knazov a idu podla misala z r. 1962, mne sa vsak najviac pozdava misal fr. Lassance-a. Mam uz celkom velku zbierku tradicnych lat. misalov ak napr. sv. Jozefa, sv. Andreja...
Chcem povzbudit vsetkich katolikov aby znovuobjavili hlbku a nadheru TL omse a pomaha to k prehlbovaniu viery a vnutorneho pokoja.
warez
Roberto 55
blahozelam
Roberto 55
warez
vdaka