Tesa

Msza inaugurująca Duszpasterstwo Tradycji – Duszpasterstwo Tradycji Katolickiej w Archidiecezji …

Mszę świętą o godz. 14:00 w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana przy ul. Kościelnej 3 odprawił ks. Wojciech Nowicki, duszpasterz …
marcys.td
Kompromisik modernistyczny
V.R.S.
Panu Bogu świeczkę a światu maseczkę.
Jakubapostoł
sekciarze lefebrystyczni biedni jak wąsko i zaciśnięci umysłowo ludzie
V.R.S.
"sekciarze lefebrystyczni biedni jak wąsko i zaciśnięci umysłowo ludzie"
--
Miłosierdzie apostolskie wyszło z pana Jakuba A. Od kiedy zasłanianie twarzy przy ołtarzu podczas Mszy świadczy o szerokich horyzontach umysłowych?
marcys.td
@Jakubapostoł a może zmiana nicku na Judaszapostoł ??
W obronie Tradycji Kościoła
Bogu niech będą dzięki.
marcys.td
..a diabłu ogarek
Weronika....S
@baranek A ja z kolei zauważyłam, że ty nigdy nie piszesz komentarzy nie krytykujących innych, tylko takie, a bardzo często mnie się czepiasz, Co rozumiesz przez ,,Bożą radość,, zgodę na wyreżyserowaną pandemię i ograniczenia tradycyjnego kultu Bożego? Jak ci wiara na to pozwala, to ciesz się z tym.
V.R.S.
"Co rozumiesz przez ,,Bożą radość"
---
Obawiam się że chodzi mniej więcej o coś takiego:
m.youtube.com/watch?v=WkWi_XQYcJU
pielgrzym55
Dobre, "Boża radość". Te beznadziejne, infantylne, idiotyczne piosenki Novus Ordo są nie do zniesienia. Można tylko z tego drwić i przestrzegać przed takim ogłupieniem.
Przypomniało mi to inną pieśń posoborowia, która mimo infantylnej formy i - zdawałoby się - treści wyraża przecież doskonale teologię posoborową, mianowicie: "Bóg kocha mnie takiego jakim jestem, raduje się każdym moim gestem" - …More
Dobre, "Boża radość". Te beznadziejne, infantylne, idiotyczne piosenki Novus Ordo są nie do zniesienia. Można tylko z tego drwić i przestrzegać przed takim ogłupieniem.
Przypomniało mi to inną pieśń posoborowia, która mimo infantylnej formy i - zdawałoby się - treści wyraża przecież doskonale teologię posoborową, mianowicie: "Bóg kocha mnie takiego jakim jestem, raduje się każdym moim gestem" - tu wykonanie - na szczęście poza kościołem:
youtube.com/watch?v=3iSQ2gek5u8
pielgrzym55
V.R.S.
@pielgrzym55
To jeszcze dorzucę plejbek w wykonaniu tegoż "klasyka": youtu.be/DQeB4u44egc?t=68
baranek
Nie znoszę sfrustrowanej krytyki absolutnie wszyskiego. Ludzie, czy Wy macie choc trochę Bożej radosci w sobie? Weronoka...S , V.R.S, zyczę choc odrobiny zyczliwości do świata
V.R.S.
Ciesz się @baranek bo bezprawie nastało w Kościele Bożym i nie ominęło nawet tych, którzy deklarują że chcą wracać do Tradycji. Skacz z radości jak ten Ryś w wielkopostnej stule, bo biskupi zamiast ująć się za owcami i Kościołem udają że nic się nie stało i idą w awangardzie zniewolenia.
I pozwól innym się z powyższego smucić.
Weronika....S
@baranek Dlaczego nie wyrażasz stosownej opinii odnośnie tematu? Myślę, że to byłoby lepsze wyjście niż uwagi ad persona i ,,co znosisz, a czego nie znosisz,,
Weronika....S
To ubogacenie posoborowe ,,nowej ewangelizacji,, i ,,dostosowanie do świata,, a czyja to wina, że świat błaznuje w maskach, gdy błaznowanie nakazane przez panów Morawieckiego i Niedzielskiego, a duchowieństwo czuje się w obowiązku dostosować?
V.R.S.
Trafny komentarz jednej z małopolskich parafii (po donosie na policję na brak masek i przekroczenie rzekomego limitu osób w kościele):
"Donosicielstwo jest grzechem śmiertelnym, o którym bardzo rzadko się mówi, jeszcze rzadziej się z niego spowiada. Donosicielstwo stoi w jawnej sprzeczności z miłością bliźniego. Donosiciel, czyli kapuś, szpicel, to jak człowiek trędowaty, którego należy …More
Trafny komentarz jednej z małopolskich parafii (po donosie na policję na brak masek i przekroczenie rzekomego limitu osób w kościele):
"Donosicielstwo jest grzechem śmiertelnym, o którym bardzo rzadko się mówi, jeszcze rzadziej się z niego spowiada. Donosicielstwo stoi w jawnej sprzeczności z miłością bliźniego. Donosiciel, czyli kapuś, szpicel, to jak człowiek trędowaty, którego należy odizolować od ludzi zdrowych i prosić Jezusa o uzdrowienie, jak to było w dzisiejszej Ewangelii "
Więcej: wiadomosci.radiozet.pl/…icielstwo-to-grzech-smiertelny
Tylko jak nazwać tych, którzy zostawiają swe owce na pastwę donosicieli i nasłanych przez nich wilków, mając świadomość że zakazy władzy ludowej są bezprawne?
V.R.S.
Zastanawia osobliwy, twarzowy strój liturgiczny ministrantów. Rubryki jakiej tradycji/Mszału go przewidują? Bo czasy tak poważne że na karykaturę nie powinniśmy sobie pozwalać.
Oczywiście przykład jak zwykle idzie z góry: tradycjapoznan.pl/…t/uploads/2021/02/LYS_5222.jpg
Rafał_Ovile
Nowe faryzejskie rubryki ku czi bożka covid w ramach kultu covidian i profanowania liturgii klasycznej.
pielgrzym55
Mimo, że to inauguracja, to juz można dopatrzyć się wykształcenia sie zwyczajów noszenia namordników liturgicznych przez służbę. Np. w czasie aspersji nie ma. Potem od strony lekcji namordniki białe i błękitne, od strony Ewangelii czarne.
Weronika....S
Tak wygląda, ale też pobudza i do śmiechu, a to zupełnie nadzwyczajne, szczególnie ci siedzący w czarnych maskach.
V.R.S.
@Cordis Mariae Filius
"jeśli już zgodnie z kowidowym zwyczajem jest noszony, to raczej w kolorze dnia być powinien"
---
A co to za zwyczaj? Czy czcigodny czy niegodny? I kto go wprowadził? Czy nie czasem bezbożny cezar i jego służalcy w sutannach?
V.R.S.
@pielgrzym55
A czym ta aspersja? Bo widząc te namordniki nie można mieć pewności.
pielgrzym55
Chyba nie święconym płynem z Orlenu?