Clicks546
Coburg
1

Premiéri Česka, Poľska, Maďarska, Srbska a Slovinska podpísali deklaráciu o migrácii a rodine. Kde bolo Slovensko?!

24. septembra 2021
Krátke správy - Spoločnosť

Premiéri Česka, Poľska, Maďarska, Srbska a Slovinska podpísali včera v Budapešti spoločnú deklaráciu, podľa ktorej prisťahovalectvo nemôže byť odpoveďou na klesajúcu pôrodnosť v členských krajinách Európskej únie. K podpisu došlo počas dvojdňového fóra v Budapešti, na ktorom sa diskutuje o demografii a rodinných hodnotách.

Agentúra Reuters uviedla, že premiéri spomenutých krajín zároveň vyzvali Brusel, aby rodinnú politiku ponechal v právomoci členských štátov EÚ. Má teda Brusel nejaký iný úmysel, ako ju tam ponechať? Lebo doteraz sa nám tvrdilo, že vnútorné kultúrno-hodnotové záležitosti nám nebude nikto diktovať.

Kde však bola súčasná slovenská vláda? Tá, čo sa honosila označením „najkonzervatívnejšia vláda“ po roku 1989? Kde bol pán predseda parlamentu Kollár, novopečený konzervatívec? Kde bol pán premiér, kresťanský charizmatik Heger, ktorý podľa oficiálnych správ bol na akciu do Budapešti pozvaný? Prečo neposlal aspoň svojho zástupcu? A podpíše teda túto deklaráciu aspoň dodatočne?

Nič tak neusvedčuje súčasnú vládnu garnitúru z pokrytectva a predvolebnej účelovosti používania kresťanských a konzervatívnych tém, ako práve toto ostentatívne vymedzenie sa voči zvyšným štátom V4 a ďalším stredoeurópskym štátom, v ich konzervatívnom boji proti ľavicovo-liberálnemu nátlaku z Bruselu.

V skutočnosti je táto vláda tak ordinárne sluhovská voči Bruselu a jeho poskokom (o americkej ambasáde ani nehovoriac), že pokiaľ pominieme efemérnu vládu Ivety Radičovej, tak môžeme hovoriť skôr o „najotrockejšej vláde“ po roku 1989. Považovať túto liberálnu kamarilu s trápnym pseudokresťanským náterom za „konzervatívnu“, môže už len človek po masívnej lobotómii.

V deklarácii, ktorú včera premiéri v Budapešti podpísali, sa uvádza: „Zvýšenie počtu novonarodených detí je nevyhnutné pre zachovanie kresťanskej kultúry v Európe a ďalších náboženských tradícií pre budúce generácie.“ V dokumente sa tiež píše, že„migrácia by nemala byť považovaná za hlavný nástroj riešenia demografických výziev.“

Český premiér Babiš následne podpis komentoval: „Jediným skutočne udržateľným riešením proti vymieraniu Európy je zvýšenie pôrodnosti vlastného, pôvodného obyvateľstva, čo je cesta, ktorá je spoločná pre krajiny Vyšehradskej skupiny (V4).“ Avšak krajina, nachádzajúca sa v strede tejto skupiny, sa na podpise očividne nezúčastnila.

Má táto mimoriadne „konzervatívna“ slovenská vláda s týmito cieľmi problém a nemieni „zvyšovať pôrodnosť vlastného pôvodného obyvateľstva“? Asi áno. Namiesto toho nám ministri ako Korčok, spolu s aktívnymi slovenskými liberálnymi europoslancami ponúkajú ďalšiu vlnu šikovných migrantov.

Prioritou, uvádzanou v budapeštianskej deklarácii, je „zachovanie kresťanskej kultúry v Európe“. Aj s tým má zrejme táto „konzervatívna“ vláda problém. V záplave premiérov z regiónu totiž chýbal práve ten, ktorý vládne údajne kresťanskému Slovensku. Nech je to pre zvyšky kresťanov na Slovensku výstrahou a poučením.

BM

Zdroj: TASR


christianitas.sk/…deklaraciu-o-migracii-a-rodine-kde-bolo-slovensko/
samotarka Boby
...vymiera Európa, tak prečo na nás furt vypúšťajú toho covida ?
Oni s tou riadenou migráciou sú úplne nenápadní