Peter(skala)
11.4K

Zlomená Panna Mária v smetnom koši urobila zázrak

Socha Matky Božej, ktorá bola nájdená v smetnom koši a bola rozbitá na polovicu, sa stala inšpiráciou pre vznik neobvyklej oddanosti v Spojených štátoch. Špeciálna mariánska oddanosť sa zrodila v …More
Socha Matky Božej, ktorá bola nájdená v smetnom koši a bola rozbitá na polovicu, sa stala inšpiráciou pre vznik neobvyklej oddanosti v Spojených štátoch.
Špeciálna mariánska oddanosť sa zrodila v Chicagu a stáva sa čoraz obľúbenejšou. V roku 2010 lokálny rozhlasový hlásateľ Kevin Matthews našiel v odpadkovom koši rozbitú sochu Panny Márie. Rozhodol sa vziať si ju domov a obnoviť jej predchádzajúcu podobu. Čas kedy našiel rozbitú sochu Márie v odpadkoch sa úplne zhodoval s časom, keď Kevin prežíval veľmi ťažké obdobie svojho života. Nielenže prišiel o prácu, ale bola mu diagnostikovaná aj roztrúsená skleróza.
Keď sa posadil, aby zrekonštruoval sochu Matky Božej, cítil – ako dnes hovorí – akoby „zbieral kúsky svojho života“. Stala sa zvláštna vec. Čím viac času strávil obnovou sochy, tým viac bol presvedčený o silnejúcej viere a častou modlitbou ruženca sa prehĺbil proces jeho obrátenia.
Dnes, ako praktizujúci katolík uvádza:
Všetci sme nejako zlomení … Všetci. Nie sme dokonalí, máme …More
obyčajná veriaca žena
Krásne a povzbudzujúce zvlášť v tomto čase, keď je tak málo dobrých správ! Vďaka ti Najsvätejšia Panna!