Clicks2K
pl.news
4

Sąd podtrzymuje zakaz, ale biskup Franciszka obiecuje walczyć

Kanadyjski sąd utrzymał 19 kwietnia w mocy część prawa Quebecu zakazującego pracownikom państwowym – nauczycielom, policjantom, sędziom i innym urzędnikom – noszenia w pracy symboli religijnych, takich jak krzyże.

Wyjątkiem są obecni pracownicy i członkowie regionalnego parlamentu Quebecu zgodnie z zasadą, że "wszystkie osoby są uprawnione do pełnienia funkcji publicznych".

Biskup pomocniczy Québecu, Marc Pelchat, powiedział CatholicNewsAgency.com, że wyrok zostanie zaskarżony.

Jako wikariusz generalny Québecu, Pelchat powiedział Radio-Canada w październiku 2016 roku, że "reformy Franciszka musiały być przeprowadzone i zostały przeprowadzone". Zarzucił, że osoby krytyczne wobec nich są zaburzone "w swoim sposobie życia". W niecałe dziesięć dni po tak intensywnym buncie został mianowany biskupem pomocniczym.

Grafika: © Molly Sabourin, CC BY-NC, #newsOszyhrwzor

przeciwherezjom
Zostało to zapowiedziane w Księdze Prawdy. Wkrótce i nam zakażą nosić Krzyż. Już zabroniono bezprawnie - bo nikomu nie wolno zabronić (władze kościelne!!!) całować Krzyż np w Wielki Piątek. Niestety, ten wredny zakaz został przyjęty w większości chyba kościołów. To jest tak ogromna zniewaga Krzyża Chrystusowego (brak oddania czci publicznej przez pocałunek w Wielki Piątek), że konsekwencje mogą …More
Zostało to zapowiedziane w Księdze Prawdy. Wkrótce i nam zakażą nosić Krzyż. Już zabroniono bezprawnie - bo nikomu nie wolno zabronić (władze kościelne!!!) całować Krzyż np w Wielki Piątek. Niestety, ten wredny zakaz został przyjęty w większości chyba kościołów. To jest tak ogromna zniewaga Krzyża Chrystusowego (brak oddania czci publicznej przez pocałunek w Wielki Piątek), że konsekwencje mogą być ogromne.