tommy1
5388

NIE CHODZI O TO, BY MANIPULOWAĆ HISTORIĄ, ALE ŻEBY POKAZYWAĆ PRAWDĘ, KTÓRA BĘDZIE …

PROF. M. RYBA: NIE CHODZI O TO, BY MANIPULOWAĆ HISTORIĄ, ALE ŻEBY POKAZYWAĆ PRAWDĘ, KTÓRA BĘDZIE STANOWIĆ DLA NAS WZORZEC ORAZ …
tommy1
Współczesna Rosja buduje swoją tożsamość nie tylko na prawosławiu jak Rosja carska ani na ideologii komunistycznej tak jak Rosja sowiecka.
Matricaria
W XXI wieku religjność będzie wzrastać jako jedyna alternatywa dla umysłowego zniewolenia i zagrożenia totalitaryzmem w najgorszym północnokoreańskim stylu.I to jest dobra wiadomość,nie sposób pomylić światła z ciemnością na tym zaawansowanym etapie dziejów.Stało sie to czego komunistyczni wodzowie najbardziej sie obawiali,"Janiepawlizm" niepowstrzymany odpalił w świadomości ludzkiej coś …More
W XXI wieku religjność będzie wzrastać jako jedyna alternatywa dla umysłowego zniewolenia i zagrożenia totalitaryzmem w najgorszym północnokoreańskim stylu.I to jest dobra wiadomość,nie sposób pomylić światła z ciemnością na tym zaawansowanym etapie dziejów.Stało sie to czego komunistyczni wodzowie najbardziej sie obawiali,"Janiepawlizm" niepowstrzymany odpalił w świadomości ludzkiej coś większego od tysięcy bomb atomowych.

Ni zapomnieniem wiecznym, ani pamiętaniem,
mgłą gór, ni stolic wrzawą świat nie uspokoi.
Aż po latach bojowań krzyż albo i kamień,
i ptak zaśpiewa na nim jak w ruinach Troi.

Miłość, jadło, napoje towarzyszą w drogach,
ale nie ku nim bystre zwróciły się oczy.
Ciężkie, senne powieki światłość pali sroga
i czas ostrzega cicho, nim ciało przekroczy.

Dobre zwierzęta wierne, ludzie krótkotrwali
Szarpią na próżno ręce skrzepłe w zachwyceniu.
A z ziemi głos powstaje: potomku nasz, cieniu,
Czyżbyśmy darmo ciebie tak długo wołali?

Czesław Miłosz Elegia
tommy1
"Janiepawlizm" niepowstrzymany odpalił w świadomości ludzkiej coś większego od tysięcy bomb atomowych.
Dziecko
Jak Sue niektórym pamięć odświeżyła, a może coś o Wolyniy,tam były mniej,,cywilizowane " metody zabijania
tommy 1
Zbrodnie rosyjskie na Ukrainie są tak strasznym doświadczeniem wielu ludzi, że w jasny sposób pojawienie się ambasadora Rosji pod Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich jest prowokacją. Ambasador powinien dostosować się do ostrzeżenia polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych w tej sprawie .