csk.news
82.1K

Populárny protestant na sociálnych sieťach sa stal katolíkom - a František?

Cameron Bertuzzi, otec dvoch detí a protestantský aktivista na YouTube, 17. novembra oznámil, že sa rozhodol stať katolíkom: "Momentálne som v programe RCIA a na nadchádzajúcu Veľkú noc budem konfirmovaný."

Jeho konverzia "prišla na konci hlbokého štúdia dôkazov pre a proti pápežstvu". Jeho protestantskí priatelia boli "veľmi presvedčení", že jeho štúdium len potvrdí jeho protestantskú vieru, "ale mýlili sa".

"Zistil som, že dôkazy silne naznačujú, že pápežstvo je pravdivé." Je nepravdepodobné, že by František bol s touto konverziou veľmi spokojný.

Pápežstvo, založené Kristom, je nevyhnutnou, ale nie ústrednou súčasťou katolíckeho náboženstva, ktorého pravda a krása spočíva v liturgii (sviatostiach), ktorej podlieha každý pápež.

Obrázok: Cameron Bertuzzi © Youtube, Screenshot, #newsKnetucqfvs
F.L.Věk
To nic, příští rok to zkusí zase u jehounů.))
dyk
"V tvojmu mene sme uzdravovali...Nepoznám vás!"
On spoznal pravdu a prijal ju. Koľký protestanti pravdu a Pravdu odmietajú. Viera, to nie je boj proti niekomu, ale za Niekoho. A ak bojuješ na zlej strane, čo sa stane? Môžeš robiť aj zázraky, ale keď zistíš, že si ich robil pod falošným vedením, tak čo bude? To nie je o tom, poraziť katolíkov. Vôbec nie. Je to o tom, že byť na správnej strane je …More
"V tvojmu mene sme uzdravovali...Nepoznám vás!"

On spoznal pravdu a prijal ju. Koľký protestanti pravdu a Pravdu odmietajú. Viera, to nie je boj proti niekomu, ale za Niekoho. A ak bojuješ na zlej strane, čo sa stane? Môžeš robiť aj zázraky, ale keď zistíš, že si ich robil pod falošným vedením, tak čo bude? To nie je o tom, poraziť katolíkov. Vôbec nie. Je to o tom, že byť na správnej strane je rovné mať Pravdu a mať Pravdu je dôležitejšie ako byť na strane väčšiny a zvýťaziť s ňou.

Vasula Ryden to vyjadrila naozaj správne:
Pán povedal: "nemôže byť mojím učeníkom ten, kto kritizuje pápeža". Myslel tým pápeža Františka, ktorý je tentoraz predmetom rôznych ohováraní. Pozrime si posolstvá Pravého života v Bohu - tam je to jasne povedané. Pravý život v Bohu, Opravdový život v Bohu - Vassula Ryden - Oficiální webové stránky, www.tlig.sk. Zasievať rozkol, miešať pravdu s nepravdou - to je metóda Satana. Prosme o dar rozlišovania.
apredsasatoci
Čo ti pomôže, keď veriš, aj modliš sa a si na širokej ceste?
OTO ZATKO
ALE VED V ZJAVBENI 17.JE JASNE,ZE NEVIESTKY -V RAMCI EKUMENY SA NAVRACAJU SPAT K MATERY SMILNIC. PRAVYCH PROTESTANTOV JE V SUCASNOSTI,AKO SAFRANU.OBRAZNE POVEDANE,MARTIN LUTHER SA V HROBE OBRACIA.TAK TO,ALE MA BYT. PODLA PISMA,BOZIEHO SLOVA UZ PAN JEZIS S JEHO DRUHYM PRICHODOM,DVERE POOTVARA,HALELUJA ! AMEN.
apredsasatoci
Ekumena je 60 rokov. To je robota slobodomurárov. Nie katolíkov! Katolík v Pravde poukáže, je nimi odstavený. To je tak ťažké pochopiť?
Rkc má 2000 rokov!
F.L.Věk
Ano, rkc vyskočila z hrobu společně s Ježíšem.
apredsasatoci
V dnešnej dobe nie som si istá. Aby sa ešte viac "nepokazil".
Metod
František má ešte stále šancu!