Clicks51
lt.news

Pranciškaus niūri gėjų civilinių sąjungų rėmimo istorija

Spalio 21 d. Pranciškus paskelbė savo naujausią pareiškimą palaikydamas [amoralias] homoseksualias pilietines sąjungas, pripažindamas, kad visada už jas stojo. Tai yra tiesa.

Bergoglio palaikė pilietines sąjungas 2010 m., kai buvo Buenos Airių arkivyskupas. Ginčų pilname vyskupų susitikime jis pasisakė už civilinių gėjų sąjungų palaikymą kaip kompromisą, leidžiantį kritikuoti gėjų pseudo vedybas - nors gėjų pilietinės sąjungos visada naudojamos kaip pirmasis žingsnis įvedant gėjų pseudo vedybas.

Vėliau Bergoglio pasakė homoseksualų kovotojui Marcelo Márquezui, kad „homoseksualams reikia pripažinti jų teises ir kad jis palaiko civilines sąjungas, bet ne tos pačios lyties asmenų santuokas“, nors tai yra tas pats.

2014 m. Kovo mėn. Pranciškus „Corriere della Sera“ pasakė, kad valstybės siekia „sureguliuoti skirtingas gyvenimo kartu situacijas“, siekdamos užtikrinti sveikatos priežiūrą ir kitą ekonominę naudą: „Turime pažvelgti į skirtingus atvejus ir įvertinti juos turint omenyje jų įvairovę “. Šis argumentas yra hipokritiškas, nes „skirtingas gyvenimo kartu situacijas“ galima reguliuoti nenurodant seksualumo ar homoseksualumo.

Atitinkamai, laikraščiuose buvo parašyta: „Popiežius Pranciškus mano, kad bažnyčia galėtų toleruoti gėjų pilietines sąjungas “, arba „popiežius Pranciškus siūlo paramą pilietinėms sąjungoms“. Pranciškus niekada to neneigė.

Savo interviu knygoje „Politika ir visuomenė“ 2017 m. Pranciškus pasiūlė mintį, kad tarp santuokos ir homoseksualų bendro gyvenimo yra tik terminologinis skirtumas: "Santuoka yra tarp vyro ir moters. Tai yra tikslus terminas. Vadinkime sąjungas tarp tos pačios lyties „pilietinės sąjungos“. “

Paveiksliukas: © Mazur, CC BY-NC-SA, #newsNvxaxnvdas