Clicks50
lt.news

Pagoniškos vienuolės: Indio čiabuviai, norintis būti krikščioniais, privalo šalintis Pranciškaus bažnyčios

Marijos Nekaltojo Prasidėjimo ir Šv. Kotrynos misionierės („Lauritas“) – Kolumbijoje įkurta ir vis dar aktyvi vienuolių kongregacija – savo internetiniame tinklalapyje pateikė skirsnį apie „čiabuvių pastoraciją“.

Terminas „čiabuviai“ vartojamas kaip sinonimas „pagonims“ pabrėžiant, jog (katalikai) vietiniai Amazonės gyventojai „turi savo religiją ir teologiją“ bei jų „dvasinis pasaulis yra itin turtingas“.

Šis pasaulis, kaip nurodoma tekste, čiabuviams teikia „svarbų sąryšį“ su „savo dievais“, o tai užtikrina „balansą tarp gėrio ir blogio“.

Amazonėje pagonybė yra sulyginama Šventuoju Raštu: „Kadangi turime Senąjį Testamentą, taip čiabuviai turi savo istoriją ir [pagoniškąją] religiją.“

Skaitytojams teigiama, jog „žemė yra čiabuvių Indio Biblija“. Taigi, vietiniai „jaučia“ Dievo esybę „gamtoje ir žemėje“.

Kitais žodžiais tariant: Indio žmonės, kurie nori gyventi krikščioniškąjį gyvenimą, neturi kito pasirinkimo kaip prisijungti prie sekmininkų, o tuo tarpu Pranciškaus Bažnyčia lieka pasimetusi pagoniškose iliuzijose.

#newsOrpfsqugsv