StefanekII
63.6K
05:57
Prof dr hab Piotr Jaroszynski o mediach. Pranie mózgów TRWA !!!More
Prof dr hab Piotr Jaroszynski o mediach.
Pranie mózgów TRWA !!!
tahamata
To niby nowy dogmat usprawiedliwiający Twoje nawracanie katolików?
fr_giovanni
Co Jan Paweł II (dziś już błogosławiony) mówił i nauczał o ewangelizacji w mediach:
«Nie wolno nam zapominać — powiedział — że nasza obecność w świecie środków przekazu jest istotnym elementem nowej ewangelizacji, do której Duch Święty wzywa obecnie Kościół na całym świecie». I dodał: «Musicie aktywnie zabiegać o to, by Ewangelia nie była spychana wyłącznie do sfery życia prywatnego. Nie …More
Co Jan Paweł II (dziś już błogosławiony) mówił i nauczał o ewangelizacji w mediach:

«Nie wolno nam zapominać — powiedział — że nasza obecność w świecie środków przekazu jest istotnym elementem nowej ewangelizacji, do której Duch Święty wzywa obecnie Kościół na całym świecie». I dodał: «Musicie aktywnie zabiegać o to, by Ewangelia nie była spychana wyłącznie do sfery życia prywatnego. Nie! Jezus Chrystus musi być głoszony całemu światu i dlatego Kościół musi wejść na rozległe forum środków przekazu z ufnością i odwagą»

"Ojciec Święty rozumiał doskonale, jak ważną rolę w posłudze Kościoła odgrywają środki społecznego przekazu. Spotykał się z ich pracownikami tak w Rzymie, jak i podczas podróży apostolskich, wyrażał szacunek dla ich pracy, podkreślał, że jest ona powołaniem, służbą prawdzie i dobru człowieka. Dostrzegał przede wszystkim pozytywne aspekty mediów. W jednym ze swych przemówień stwierdził, że «kolumny gazet, mikrofony radiowe i telewizyjne kamery są amboną, z której współczesne społeczeństwo czerpie wiele dla swych moralnych i duchowych postaw». Tłumaczył, że Kościół musi być obecny na tej «nowej ambonie (...) z własnymi gazetami i czasopismami, z własnymi stacjami i programami radiowo-telewizyjnymi, z własnym głosem — głosem prawdy i miłości»

Ale na tym nie koniec. Ojciec Święty stwierdził następnie, że nie wystarcza posługiwać się mediami, aby mówić ludziom na wszystkich kontynentach o Chrystusie, ale trzeba głosić Ewangelię również rozległemu światu mediów, trzeba ewangelizować same media.
Jędrek
Ludzie juz maja tak poprane mózgi ze jedynie przewrót majowy jest w stanie ich odmienić!
Stenia
Referendum w sprawie elektrowni atomowych
Czy ludziom, którzy bagatelizują japońską katastrofę atomową, można powierzyć budowę i nadzór elektrowni atomowych w Polsce?
Po katastrofie czarnobylskiej porzucono budowę polskiej elektrowni atomowej w Żarnowcu. Uczyniono to pod presją społeczną. Jednak obecne władze jeszcze w trakcie katastrofy japońskiej, która trwa, zachowują się odwrotnie – …More
Referendum w sprawie elektrowni atomowych

Czy ludziom, którzy bagatelizują japońską katastrofę atomową, można powierzyć budowę i nadzór elektrowni atomowych w Polsce?
Po katastrofie czarnobylskiej porzucono budowę polskiej elektrowni atomowej w Żarnowcu. Uczyniono to pod presją społeczną. Jednak obecne władze jeszcze w trakcie katastrofy japońskiej, która trwa, zachowują się odwrotnie – przyspieszają decyzje o budowie elektrowni atomowych i nie mają zamiaru spytać w referendum o zdanie społeczeństwa.
Ludziom, którzy mają nadzieję zarobić na budowie w Polsce elektrowni atomowych tyle, że będą mogli mieszkać bardzo daleko od jakiejkolwiek z nich, jest wszystko jedno, co stanie się w razie błędu konstrukcji, budowy, eksploatacji albo nieudolnego nadzoru, a może jakiegoś głupiego eksperymentu lub zamachu terrorystycznego na elektrownię atomową. I co ich obchodzą problemy ze składowaniem ton promieniotwórczego paliwa? Nic. A co ich obchodzi bardzo drogie trwające dziesięciolecia wygaszanie wyłączonych z eksploatacji reaktorów? Nic. Tylko chwilowe zyski do konkretnych kieszeni.
Żądajmy od polityków przeprowadzenia narodowego głosowania w sprawie budowy elektrowni atomowych w Polsce!
StefanekII
Szczegoónie w Polsce -bo na zachodzie poszło im to jak wiatr -bez oporu !
edi5150
Pranie trwa to prawda , ze wzmożoną siłą , ta siła to kłamstwa , szczególnie w Polsce .