Clicks4.1K
hermenegilda
5
Kuszenie Jezusa na Pustyni. A Jezus, pełen Ducha Swiętego, wrócił znad Jordanu i był przez Ducha wodzony po pustkowiu przez 40-ści dni, kuszony przez Diabła. I w owych dniach nic nie jadł, a gdy się …More
Kuszenie Jezusa na Pustyni.

A Jezus, pełen Ducha Swiętego, wrócił znad Jordanu i był przez Ducha wodzony po pustkowiu przez 40-ści dni, kuszony przez Diabła. I w owych dniach nic nie jadł, a gdy się skończyły, poczuł głód.
Wtedy Diabeł rzekł do niego: "Jeżeli jesteś synem Bożym, powiedz temu kamieniowi, żeby stał się chlebem". Ale Jezus mu odpowiedział: "Jest napisane: "Nie samym chlebem ma żyć człowiek"."
Diabeł zaprowadził go więc wysoko i w jednej chwili pokazał mu wszystkie królestwa zamieszkanej ziemi, i rzekł do niego: "Dam ci całą tę władzę oraz ich chwałę, gdyż została mi przekazana i daję ją, komu chcę. Jeśli więc ty oddasz mi cześć przed moim obliczem, wszystko to będzie twoje".
Jezus odpowiadając, rzekł do niego: "Jest napisane: "Jehowę, twego Boga, masz czcić i tylko dla niego masz pełnić świętą służbę"."
Wtedy przyprowadził go do Jerozolimy i postawił na blanku świątyni, i powiedział do niego: "Jeżeli jesteś synem Bożym, rzuć się stąd w dół; jest bowiem napisane: "Aniołom swoim wyda nakaz co do ciebie, aby cię ochraniali oraz: "Będą cię nosili na rękach, byś nigdy nie uderzył stopą o kamień"."
Odpowiadając Jezus rzekł do niego: "Powiedziano: "Jehowy, twego Boga, nie wolno ci wystawiać na próbę"."
Toteż Diabeł, zakończywszy całe to kuszenie, odstąpił od niego aż do innego dogodnego czasu."
Pismo Swięte-Biblia, Łukasza 4:1-13.
dorotaewa
I worship the Lord - my God and serve Him , Only!
hermenegilda
A według ciebie,kim jestem?-małpą.Odpowiem ci słowami św.Mateusza"Nie sądżcie,abyście nie byli sądzeni.Bo takim sadem jakim sądzicie i was osądzą i taką miarą,jaką wy mierzycie Wam odmierzą"
🤗
czciciel
Jeśli jesteś człowiekiem , chrześcijaninem TO DAWAJ ŚWIADECTWO A NIE MILCZ
Slawek
Zatrzymaj się na chwilę. Skieruj swoją myśl do Boga, który w każdym momencie czeka na ciebie. Zawierz siebie, najbliższy czas i poproś Ducha Świętego o światło na czas spotkania ze Słowem…

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Mateusza
(Mt 4,1-11)
Duch wyprowadził Jezusa na pustynię, aby był kuszony przez diabła. A gdy przepościł czterdzieści dni i czterdzieści nocy, odczuł w końcu …More
Zatrzymaj się na chwilę. Skieruj swoją myśl do Boga, który w każdym momencie czeka na ciebie. Zawierz siebie, najbliższy czas i poproś Ducha Świętego o światło na czas spotkania ze Słowem…

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Mateusza
(Mt 4,1-11)
Duch wyprowadził Jezusa na pustynię, aby był kuszony przez diabła. A gdy przepościł czterdzieści dni i czterdzieści nocy, odczuł w końcu głód. Wtedy przystąpił kusiciel i rzekł do Niego: «Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz, żeby te kamienie stały się chlebem». Lecz on mu odparł: «Napisane jest: Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych». Wtedy wziął Go diabeł do Miasta Świętego, postawił na narożniku świątyni i rzekł Mu: «Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się w dół, jest przecież napisane: Aniołom swoim rozkaże o Tobie, a na rękach nosić Cię będą, byś przypadkiem nie uraził swej nogi o kamień». Odrzekł mu Jezus: «Ale jest napisane także: Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego». Jeszcze raz wziął Go diabeł na bardzo wysoką górę, pokazał Mu wszystkie królestwa świata oraz ich przepych i rzekł do Niego: «Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon». Na to odrzekł mu Jezus: «Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz». Wtedy opuścił Go diabeł, a oto aniołowie przystąpili i usługiwali Mu.

Duch wyprowadził Jezusa na pustynię - podobnie jak w Starym Testamencie Bóg wyprowadził swój naród na pustynię, gdzie sam ich próbował i wychowywał. I ty czasami jesteś wyprowadzany na pustynię, by Bóg mógł cię wychowywać. Jak podchodzisz do czasów trudnych, czy potrafisz w nich zobaczyć Bożą pedagogikę? Czy potrafisz dojrzeć twoje pustynie i sytuacje, kiedy zło na ciebie naciera? A zwłaszcza wtedy, kiedy jest to pod pozorem dobra? Jakie to są konkretne sytuacje? Jak się zachowujesz? Gdzie szukasz wsparcia, światła? Czy Słowo Boga staje się dla ciebie słowem życia, światłem na twoich ścieżkach?

„Wtedy przystąpił kusiciel i rzekł do Niego”- Jezus został wystawiony na próbę i wyszedł z niej zwycięsko, dając nam lekcję, jak zachować się w takich sytuacjach. Czy uczysz się od Niego walczyć z pokusami?

„Wtedy opuścił Go diabeł, a oto aniołowie przystąpili i usługiwali Mu”- próba nie jest wieczna, bo potem sam Bóg posyła swoje sługi, by nam pomagali iść przez życie. Czy przykład Jezusa jest dla ciebie otuchą?

Proś Jezusa cichego i pokornego sercem, by uczynił twoje serce według Swego.

✍️ www.modlitwawdrodze.pl/home/

👍 🤗 🙏 😇
KIRKOR
👍