Peter(skala)
12

Pápež sa rozlúčil s Panamou: Choďte a svedčte o tom, čo ste videli a počuli

Záverečnou svätou omšou v nedeľu 27. januára dopoludnia sa uzavrel program panamských Svetových dní mládeže. Pápež František hneď po svätej omši navštívil charitatívne centrum Domov Dobrého Samaritána, ktoré už 15 rokov slúži pre chorých na aids. Popoludní poďakoval dobrovoľníkom SDM zhromaždeným na športovom štadióne, ktorí si pre neho pripravili duchovný a zároveň zábavný program a svedectvá.

„Choďte a svedčte o tom, čo ste videli a počuli, nie mnohými slovami, ale jednoduchými a každodennými skutkami. Neviem, či budem na budúcom SDM, ale Peter tam určite bude a posilní vás vo viere.“ Týmto tvítom sa rozlúčil Svätý Otec František ešte pred odletom do Ríma. Boeing 787 spoločnosti Avianca sa vydal na cestu cez Atlantik 23 minút po polnoci. Zakrátko po odlete sa objavili na Twitteri ďalšie pápežove odkazy so slovami poďakovania:

„Ďakujem celému panamskému národu, že nám otvoril dvere do domu a prijal toľkých mladých pochádzajúcich zo všetkých častí sveta. Nech Svätá Mária La Antigua žehná a ochraňuje Panamu!“

„Ďakujem Bohu, že nám dal túto možnosť znovu spoločne prežívať SDM. Ďakujem všetkým, ktorí ich podporovali svojou modlitbou a ktorí spolupracovali osobným úsilím a prácou.“


Počas spiatočného letu, odhadovaného na 11 a pol hodiny, sa ako zvyčajne koná tlačová konferencia pre novinárov, ktorí sprevádzali pápeža po celý čas apoštolskej cesty. Návrat Svätého Otca z jeho 26. apoštolskej cesty sa očakáva o 11.50 na letisku Ciampino.