Clicks857

Nienarodzone dziecko nie zasługuje na karę śmierci za grzechy ojca!

13 marca 2017
- Nienarodzone dziecko nie zasługuje na karę śmierci za grzechy ojca – powiedziała Rebeca Kiessling, działaczka pro-life podczas posiedzenia parlamentarnego zespołu na rzecz polityki i kultury prorodzinnej w Sejmie.
AIP/x-news

W zapowiedzi spotkania Rebeccę Kiessling przedstawiono jako „poczętą w wyniku gwałtu i uratowaną ze względu na ówczesny zakaz tzw. aborcji amerykańską prawniczkę i mówczynię pro-life, prezes organizacji Save the1”.
Podczas wystąpienia w Sejmie Kiessling przekonywała, że aborcja powinna być zakazana we wszystkich przypadkach, także w sytuacji ciąży będącej wynikiem gwałtu. Powiedziała, że wiele kobiet nie zdecydowałoby się na aborcję, gdyby nie była ona legalna. - Wiele kobiet w naszej organizacji, które przeszły aborcję, mówi, że aborcja była trudniejszym doświadczeniem niż gwałt, bardziej brutalnym – wyjaśniła.

Rebecca Kiessling urodziła się 22 lipca 1969 r. w Michigan. Wychowała się w żydowskiej rodzinie, która adoptowała ją, gdy była niemowlęciem. Amerykanka tłumaczyła, że choć rodzice adopcyjni bardzo dobrze ją traktowali, to do nich nie pasuje. Kiedy dowiedziała, się od nich, że jest adoptowana, była załamana. Wyjaśniła, że w wieku 18 lat, udała się do prawnika, który zajmował się jej procesem adopcyjnym. Poprosiła go o kontakt do biologicznej matki. Kobieta zgodziła się na rozmowę.

Opowiedziała Rebece o gwałcie oraz dwukrotnych próbach dokonania aborcji. Rebeka żyje tylko dlatego, że ówczesne amerykańskie prawo zakazywało aborcji. - Kiedy dowiedziałam się o tym wszystkim, byłam zdruzgotana- powiedziała, tłumacząc, iż poczuła się niechciana w swoim społeczeństwie. Złe doświadczenia z dzieciństwa nie przeszkodziły jednak Rebece w założeniu rodziny. Obecnie jest szczęśliwą żoną i matka pięciorga dzieci. Nie usprawiedliwia swojej biologicznej matki, ale stara się ją zrozumieć. Tłumaczy, iż gwałt dla jej matki to była prawdziwa trauma. Kobieta potrzebowała pomocy specjalistycznej, ale wówczas ofiarom gwałtu sugerowano jedynie aborcję.

- Jestem szczęśliwa, że moje życie zostało uratowane, że ktoś wtedy ochronił moje życie i aborcja została zdelegalizowana. Przecież nie byłoby mnie na świecie, gdyby nie te osoby, które kiedyś walczyły o to, bym mogłam przyjść na świat - powiedziała Rebecca

- Nie jestem za karą śmierci dla gwałcicieli, bo to za duża kara, ale powinni ponieść odpowiedzialność za swój czyn- powiedziała, tłumacząc, że ofiary gwałtu trzeba chronić przed aborcją. Jak dodała, aborcja to kara śmierci dla dzieci.

Rebecca podczas posiedzenia opowiedziała rodzinną historię, która pozostawiła trwały ślad w jej pamięci. - Kilka lat temu, w moje urodziny zadzwoniła moja biologiczna matka, informując mnie, że zmarła moja babcia. Bardzo dotknęła mnie ta wiadomość- powiedziała Rebecca, tłumacząc, że jeszcze przed śmiercią odwiedziła babcię, która była w bardzo kiepskim stanie. - Spośród 3 dzieci mojej matki, jedynie ja byłam przy babci. Moja mama wówczas powiedziała, iż jest świadoma tego, że jeśli coś się jej stanie, to wie, że ja będę u jej boku - tłumaczyła. - To był najlepszy prezent, jaki mogłam otrzymać od kobiety, która ponad 40 lat temu chciała mnie zabić - dodała.

Amerykańska prawniczka wyraziła dezaprobatę wobec dokonywania aborcji nienarodzonych dzieci. - To nie jest jakiś płód, filozoficzne pojęcie, to jest dziecko, człowiek. Nie wiem czy ktokolwiek chciałby usłyszeć, że jego rodzona matka chciała go zabić - powiedziała. Skrytykowała przy tym ludzi, którzy dyskryminują dzieci poczęte z gwałtu. Tłumaczyła, że często są one określane takimi epitetami jak: diabelskie nasienie, dzieci gwałciciela. - Te dzieci nie zasłużyły sobie na to, aby je tak poniżać - wyjaśniła. Dlaczego nikt nie wpadł na pomysł, żeby określić je jako dzieci ofiar gwałtu? - zapytała.

Przewodniczący zespołu parlamentarnego Piotr Uściński (PiS) powiedział podczas posiedzenia w Sejmie, że w efekcie obecnie obowiązującego prawa w Polsce zgwałcone kobiety muszą w określonym czasie podjąć decyzję o tzw. aborcji lub o urodzeniu dziecka. Jego zdaniem w takim momencie kobiety „nie są w pełni świadome podejmowanej decyzji”.

- Wiemy, że po gwałcie kobieta – ja rozmawiałem z lekarzami, psychiatrami, psychologiami – przez wiele miesięcy nie może dojść do siebie, przez wiele miesięcy jej emocje są w takim stanie, w którym podejmowanie świadomej i w pełni wolnej decyzji – której nigdy nie będzie się żałowało w życiu – jest niemożliwe – wyjaśnił poseł.

Rebecca Kiessling walczy dziś o prawo dla życia dla wszystkich dzieci. Jej działalność nakierowana jest przede wszystkim na zakończenie prawnej dopuszczalności dokonywania aborcji wobec nienarodzonych, poczętych w wyniku gwałtu.

Jest prezesem pozarządowej organizacji „Save the 1”, mającej na celu edukowanie społeczeństwa na rzecz konieczności pełnej ochrony życia, bez jakichkolwiek wyjątków i kompromisów. - Wiem, że wielu z przedstawicieli organizacji proaborcyjnych żałuje, że nie zostałam poddana aborcji, bo dziś nie mogłabym głośno wypowiadać się na temat jej zakazu - wyjaśniła.

źródło : Polska Times
wacula25wp.pl
Izabela 1022 Piszesz -[ma być ochrona życia od poczęcia do naturalnej śmierci.]--TAK TO PRAWDA BOSKA .Jednakże zwróć uwagę że czasem a bywa tak np. żoneczka biedna wyje z bulu i nawet błaga o śmierć .No to bez względu na cierpienia i poród trzeba natychmiast ratować żonę i to ZAWSZE.PONIEWASZ MOŻNA MIEĆ JESZCZE WIELE POCIECH W SWYM ŻYCIU
wacula25wp.pl
A najważniejszą podstawą męża jest ochrona Małżeństwa i ratowanie życia matki i rodziny .TO JEST PODSTAWA WYNIKAJĄCA ŚLUBU I MIŁOŚCI przed BOGIEM
Izabela 1022
Nie można zabijać nienarodzonego. A podstawą wynikającą ze ślubu ma być miłość małżeńska i wspólne wychowanie poczętego potomstwa. Podstawą społeczeństwa cywilizowanego ma być ochrona życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
Izabela 1022
Nie ma ŻADNEGO powodu do dokonywania aborcji. Matka musi urodzić dziecko, nawet gdyby wiedziała, że nie przeżyje porodu.
wacula25wp.pl
Pewnie nie jesteś żoną ani mamą
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Wacula, jak mam rozumieć ten twój komentarz?:

,,Pewnie nie jesteś żoną ani mamą''
Czyżbyś był zwolennikiem mordowania bezbronnych, nienarodzonych dzieci?