Join Gloria’s Christmas Campaign. Donate now!
Clicks1.3K

Kult Pachamama. Czy papież Franciszek jest heretykiem? [Q&A#306] Remi Recław SJ

mk2017
181
tommy1
Zwolennicy Lutra jednak nie dają za wygraną.
Cud nad cuda !!! Jednak udało się i o. Remi Recław SJ zrozumiał, że protestantyzm jest zagrożeniem dla wiary katolickiej i wpuszczanie go do kościoła katolickiego jest bardzo niebezpieczne. Proszę iść dalej za tym głosem wewnętrznym bo to naprawdę dobry kierunek - nie od razu przecież Rzym zbudowano, a taki wiele jeszcze do odkrycia przed ojcem bo niestety modernizm w kościele katolickim mocno …More
Cud nad cuda !!! Jednak udało się i o. Remi Recław SJ zrozumiał, że protestantyzm jest zagrożeniem dla wiary katolickiej i wpuszczanie go do kościoła katolickiego jest bardzo niebezpieczne. Proszę iść dalej za tym głosem wewnętrznym bo to naprawdę dobry kierunek - nie od razu przecież Rzym zbudowano, a taki wiele jeszcze do odkrycia przed ojcem bo niestety modernizm w kościele katolickim mocno się panoszy i zbiera już swoje żniwa. Protestantyzm wprowadzony tylnymi drzwiami do kościoła katolickiego, stół postawiony przeciw ołtarzowi, tabernakulum usuwane z centrum i stawiane z boku, Msza Święta jako ofiara męki i śmierci Pana Jezusa na krzyżu zastępowana ucztą i pamiątką, człowiek postawiony w centrum już nie klęka przed Bogiem w Najświętszym Sakramencie, komunia na stojąco, do ręki, tance, zabawy i swawole. Ciszę w kościołach zastępuje hałas, który uniemożliwia skupienie i kontemplację. Cała tradycja kościoła katolickiego skrócona i spłycona do ostatnich 60 lat jakby wszystko zaczęło się od soboru watykańskiego 2. Źle pojęty ekumenizm, zmieniony katechizm, który stoi w sprzeczności z tymi sprzed 60, 100 i więcej lat, a przecież wiara się nie zmieniła bo dzisiejszy katolik nie może wierzyć w coś innego niż wcześniejsze pokolenia katolików wśród, których jest tak wielka rzesza Świętych. Jak to uda się zrozumieć i przyjąć przyjdzie czas na paczamamy i inne wynalazki :)
Ks. Remi bredzi jak zwykle, nawet jego "wyznawcy" na YT pod tym filmikiem nie zgadzają się z jego tezami.
Paolo* and one more user like this.
Paolo* likes this.
A tak serio... likes this.
Paolo*
Większość dała mu negatywa, ale widać po nim to spływa.
tommy1 likes this.
tommy1
o. Remi Recław SJwww.youtube.com/watch
Marcin Luter ogłosił 95 tez przeciwko papieżowi. Dotyczyły one odpustów. Ogłosił te tezy, bo papież go nie słuchał. Widzę, że wielu z Was ogłasza w komentarzu swoje tezy przeciwko papieżowi. Uważajcie, co robicie naśladując Marcina Lutra, bo ogłaszacie nową reformację.
Tolek--Tak masz rację Mój drogi przyjacielu ale nikt nie oddaje czci i nie modlić się do niego ,to powinienem jeszcze dodać.Tak samo jak do pachmamy buszmenów itp.wierzeń a -[ nie mylić z wiarą ]--Zresztą podobnie naszemu papieżowi Karolowi świętemu nałożono pióropusz indiański dali tomachawk itp.I nic się nie stało przecież?
A tak sobie myślę w Watykanie stoi 41-metrowy pogański obelisk co on robi tam na placu św Piotra. I to naprzeciw watykańskiej bazyliki i w dodatku ma przypominać następcom św Piotra symbol okultyzmu albo synkretyzmu . I co na to powiecie i zechcecie powiedzieć że papież jest poganinem bo stoi pomnik pogański i papieże stracili wiarę w BOGA .RĘCE OPADAJĄ
Tolek
Wcula sam sobie odpowiedziałeś w pytaniu "co on tam robi?" Stoi!!!!!!
No i nie przewidział Tego - proszę czytajcie do końca - krótki artykuł. Sami Boliwijczycy nie chcą pachamamy. W linku przepiękne świadectwo tego narodu - więc Ojcu - sprawa się zawaliła - przed dosłownie dniami dokonał się tam przewrót polityczny z pewnością za sprawą Ducha Świętego.

wpolityce.pl/swiat/473277-biblia-w…
Paolo*
No ciekawy artykuł 😉
Orare pro me likes this.
Ludzie jakie głupoty gada to co doszło podczas synodu w ogrodach watykanskich (chocby) nie powinno.miec miejsca.Franciszek juz od dawna ma takie wypowiedzi by mecic w glowie mowi nieprecyzyjnie tak by ludzie sami se intrrpretowali jak chca.A co do osob ktore krytykuja papieza to sa to prawdziwi kaplani biskupi i arcybiskupi ktorzy nie boja sie glosic prawdy i chwala im za to
templarius FMT. and one more user like this.
templarius FMT. likes this.
Paolo* likes this.
pmichal
ks. Michał skomentował to dzisiaj:
www.youtube.com/watch
Przede wszystkim nie jest papieżem. Od tego trzeba zacząć.
A kto jest papieżem?
wacula25wp.pl likes this.
Benedykt XVI - nie abdykował, to oszustwo - zmusili Go. Warunek - w prawie kanonicznym - ważnej abdykacji nie został nawet w 1% spełniony tj abdykacja powinna zostać wyraźnie rozgłoszona wśród wiernych - nic takiego nie nastąpiło, jeden sfałszowany medialny występ (Anioł Pański) brak możliwości spotkania się z Nim normalnego wiernego (np na audiencji). Wniosek - Sam Papież nie dopełnił formaln…More
Benedykt XVI - nie abdykował, to oszustwo - zmusili Go. Warunek - w prawie kanonicznym - ważnej abdykacji nie został nawet w 1% spełniony tj abdykacja powinna zostać wyraźnie rozgłoszona wśród wiernych - nic takiego nie nastąpiło, jeden sfałszowany medialny występ (Anioł Pański) brak możliwości spotkania się z Nim normalnego wiernego (np na audiencji). Wniosek - Sam Papież nie dopełnił formalności, więc abdykacja nieważna. Nieważna, więc konklawe było też nieważne.
wlowoj
Kiedyś ojciec Remigiusz, teraz Remi. Proszę spojrzeć na playlistę Q&A "Remiego" www.youtube.com/playlist - czy warto słuchać człowieka który robi z siebie głupka by przyciągnąć widownie?
Paolo*
Ten człowiek dopuszcza się takich rzeczy, że nawet nie chce, się tego słuchać co tam znowu wymyślił. Wszystko bagatelizuje i rozmiękcza, typowy postępowiec, który idzie z duchem, ale nie świętym.
przeciwherezjom likes this.
piotr2019
ks. Reclaw "odwraca kota ogonem". Poslugujac sie pojeciem "inkulturacji" usiluje "wcisnac" sluchaczom, ze metoda "przejmowania" pewnych symboli/bozkow przez oddawanie im czci jest akceptowalne. Ba! nawet domaga sie pochwaly. Jesli kiedykolwiek chrzescijanie przejmowali pewna symbolike poganska, daty, zdarzenia, miejsce to NIGDY nie odbywalo sie to z wlaczeniem oddawania CZCI bozkom. W ten sposo…More
ks. Reclaw "odwraca kota ogonem". Poslugujac sie pojeciem "inkulturacji" usiluje "wcisnac" sluchaczom, ze metoda "przejmowania" pewnych symboli/bozkow przez oddawanie im czci jest akceptowalne. Ba! nawet domaga sie pochwaly. Jesli kiedykolwiek chrzescijanie przejmowali pewna symbolike poganska, daty, zdarzenia, miejsce to NIGDY nie odbywalo sie to z wlaczeniem oddawania CZCI bozkom. W ten sposob ks. Reclaw staje po HERETYCKIEJ stronie. Smutne to, ze kaplan, i to zwiazany przez zakon, z jednym ze wspanialych swietych w historii Kosciola swietego, dizsiaj "szuka iINNEJ " ewangelii, niz tej, ktora zostala przekazana przez Apostolow. Wlacza sie w WIELKIE ODSTEPSTWO od Chrystusa, ktore ma miejsce w naszych czasach /papiez, wielu kardynalow, biskupow, uniwersytety katolickie, szkoly katolickie, swieccy zamieszani w w szafarstwo Komunii swietej, w ruchu odnowy "w duchu" itd./.
Smutny to czas...
templarius FMT. likes this.