Clicks2.4K
pl.news
111

Papieska Komisja Biblijna wybiela cudzołóstwo homoseksualne

Papieska Komisja Biblijna działająca w Kurii Rzymskiej, wydała 300-stronicowy dokument pt. "Czym jest człowiek".

W jego tworzeniu brał udział Franciszek, a dokument wydała Libreria Editrice Vaticana.

Nikt nie zwróci uwagi na ter badania, z wyłączeniem fragmentu mówiącego o cudzołóstwie homoseksualnym.

Zaczyna się on od stwierdzenia, że w biblii nie ma "przykładów prawnie uznanych związków osób tej samej płci".

Jednak to jedynie pretekst, by wprowadzić opinię, iż cudzołóstwo homoseksualne jest "usankcjonowanym i wartościowym wyrazem człowieczeństwa".

Badania wskazują na "różne określenia biblijne" w zakresie kosmologii, biologii i socjologii [ale nie moralności], które "stopniowo straciły ważność".

Na koniec wyrażona jest opinia, w myśl której należy dokonywać "inteligentnej interpretacji", zamiast "odnoszenia się do treści, które niosą także ciężar kulturowy swoich czasów".

W podsumowaniu zawarto prośbę o stosowanie "uwagi duszpasterskiej w każdym indywidualnym przypadku".

Innymi słowy: Komisja potrzebowała 300 stron, by dojść do triku z pojedynczym przypadkiem.

Grafika: © Mazur, CC BY-NC-SA, #newsTurpxihizf

wacula25wp.pl
Libor Halik==Ooo ale przesada najpierw pomyśl usiądź wygodnie wypij piwko a później napisz
wacula25wp.pl
Tradycja i Wiara-Weronika ==A to że się razem wasze poklepanie się po plecach to wcale nie oznacza że macie rację .Moi drodzy piękny obraz ekumenii chrześcijaństwa i ruch w obrębie chrześcijaństwa dążący do przywrócenia pierwotnej jedności pomiędzy rozlicznymi wyznaniami chrześcijańskimi w ramach dzielenia się chlebem z ubogimi i jednego, świętego, powszechnego i apostolskiego Kościoła . …More
Tradycja i Wiara-Weronika ==A to że się razem wasze poklepanie się po plecach to wcale nie oznacza że macie rację .Moi drodzy piękny obraz ekumenii chrześcijaństwa i ruch w obrębie chrześcijaństwa dążący do przywrócenia pierwotnej jedności pomiędzy rozlicznymi wyznaniami chrześcijańskimi w ramach dzielenia się chlebem z ubogimi i jednego, świętego, powszechnego i apostolskiego Kościoła . Głównym narzędziem ekumenizmu jest WIARA i dialog .To na początek jest celem papieża.
Libor Halik
Libor Halik
Bergoglio (Franciszek) jest największym heretykem sodomskim.
One more comment from Libor Halik
Libor Halik
Komisia heretików. Homoherezja w Watikanie.
wacula25wp.pl
Rzecz w tym, że Jan Paweł traktuje ekumenizm jako znacznie bardziej złożony i wielowątkowy proces niż przywykła do tego opinia publiczna, także wielu członków Kościoła, także wielu ekumenicznych działaczy. A cudzołóstwo i praktyki homoseksualne są działaniem demonów
Tradycja i Wiara
To już jest "cudzołóstwo homoseksualne"? To zakładało by, że istnieje też homoseksualne małżeństwo, a w Piśmie Św. przynajmniej nie istnieje.
wacula25wp.pl
Weronika-S=Piszesz -[najważniejszy jest ekumenizm itd]--.Musimy pamiętać też że istnieje też fałszywy ekumenizm tak jak sekciarze zabobony itp. Budowanie jedności chrześcijan utraconej w czasie historycznego rozwoju Kościoła to jedno z wielkich zadań, jakie Jan Paweł II wyznaczył przed swoim pontyfikatem. Papież zrobił w tej dziedzinie wiele. Starał się on zresztą budować pomosty zrozumienia i …More
Weronika-S=Piszesz -[najważniejszy jest ekumenizm itd]--.Musimy pamiętać też że istnieje też fałszywy ekumenizm tak jak sekciarze zabobony itp. Budowanie jedności chrześcijan utraconej w czasie historycznego rozwoju Kościoła to jedno z wielkich zadań, jakie Jan Paweł II wyznaczył przed swoim pontyfikatem. Papież zrobił w tej dziedzinie wiele. Starał się on zresztą budować pomosty zrozumienia i jedności między wszystkimi wielkimi religiami świata. A przemówieniu do Kardynałów i Kurii Rzymskiej powie Jan Paweł II, że ekumenizm jest jednym z priorytetów jego pontyfikatu. Przecież wciąż podkreślał, że w trzecie tysiąclecie chrześcijanie nie powinni wkraczać podzieleni, że jest to "skandalem dla KK.
Tradycja i Wiara
@wacula25wp.pl To była ironia z tym ekumenizmem.
Weronika-S.
Ekumenizm to zmora obecnego Kościoła. To sposób, aby wyeliminować ,,w białych rękawiczkach,, Ewangelizację i nawracanie na katolicyzm.
Weronika-S.
Jan Chrzciciel przygotowywał drogę dla Chrystusa jako posłany przez Boga, a tenże komu przygotowuje drogę? Pytanie jest uzasadnione, bowiem jest on jakby antytezą Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia. Po SWII nie wzywa się do nawrócenia, które nazywa się prozelityzmem. Jakże mogłoby być inaczej, skoro najważniejszy jest ekumenizm. SWII to niewątpliwy dystans do dotychczasowych kanonów …More
Jan Chrzciciel przygotowywał drogę dla Chrystusa jako posłany przez Boga, a tenże komu przygotowuje drogę? Pytanie jest uzasadnione, bowiem jest on jakby antytezą Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia. Po SWII nie wzywa się do nawrócenia, które nazywa się prozelityzmem. Jakże mogłoby być inaczej, skoro najważniejszy jest ekumenizm. SWII to niewątpliwy dystans do dotychczasowych kanonów katolickiej wiary i propozycja innego, ekumenicznego praktykowania tejże wiary. Nigdy w dotychczasowej historii Kościoła teoria nie rozmijała się tak intensywnie z praktyką religijną i nie było nigdy ,,tak naraz,, tylu kanonizowanych papieży.