wacula25wp.pl
Radek33 Piszesz duży tekst i podpierając się gazetką o.rydzyka jakoby to był autorytet jakiejś nauki który neguje FAKTY MEDYCYNY NAUKOWEJ .A w Northwell Health w Nowym Jorku, tłumaczy, że koronawirus dostaje się do organizmu przez drogi oddechowe – usta lub nos, do płuc. By zarazić daną osobę, musi związać się z enzymem znajdującym się na powierzchni . Kiedy koronawirus znajdzie się w naszym …More
Radek33 Piszesz duży tekst i podpierając się gazetką o.rydzyka jakoby to był autorytet jakiejś nauki który neguje FAKTY MEDYCYNY NAUKOWEJ .A w Northwell Health w Nowym Jorku, tłumaczy, że koronawirus dostaje się do organizmu przez drogi oddechowe – usta lub nos, do płuc. By zarazić daną osobę, musi związać się z enzymem znajdującym się na powierzchni . Kiedy koronawirus znajdzie się w naszym organizmie, może dostać się do krwiobiegu bardzo bezobiawowo i bardzo szybko, a co za tym idzie atakować inne narządy.Lekarze opiekujący się chorymi na COVID-19 zwracają także uwagę na fakt, że koronawirus może powodować uszkodzenia nerek. Alan Kliger, nefrolog z Yale School of Medicine powiedział, że prawie połowa osób hospitalizowanych z powodu COVID-19 ma krew lub białko w moczu, co wskazuje na wczesne uszkodzenie nerek. A wracając do tematu to w sklepie NIKT NIE WKŁADA LUDZIOM SWYCH PALCÓW do buzi a jedynie w kościele tak się robi .Czy to takie trudne do zrozumienia ?.A rząd polski i duchowieństwo nie będzie robiło pośmiewiska na świat dla kilku heretyków i nacjonalistów aby się przypodobać
grafix
Jeden z pobożnych proboszczów znalazł sposób na komunię na rękę. Konsekrowane Hostie podaje wyłącznie do ust natomiast w odrębnym miejscu podawane są nie konsekrowane komunikanty (o tym wiedzą tylko najbardziej zaufane osoby). Proboszcz uważa, że w ten sposób wykonuje rozkazy przełożonych a chroni wiernych przed grzechem ciężkim jakim jest komunia na łapę.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Dlaczego mamy przyjmować Komunię Duchową, skoro mamy dostęp do Prawdziwej Eucharystii? Masoneria Kościelna chce nas pozbawić pokarmu duchowego, a my katolicy na wszystko posłusznie się zgadzamy. Walczmy o swoje prawa nie dajmy się zniewolić i uważajmy na ich perfidne oszustwa. Muszą nam udzielić Komunii Świętej na język i w postawie klęczącej i nie dajmy się podprowadzić pod Tabernakulum. Bo oni …More
Dlaczego mamy przyjmować Komunię Duchową, skoro mamy dostęp do Prawdziwej Eucharystii? Masoneria Kościelna chce nas pozbawić pokarmu duchowego, a my katolicy na wszystko posłusznie się zgadzamy. Walczmy o swoje prawa nie dajmy się zniewolić i uważajmy na ich perfidne oszustwa. Muszą nam udzielić Komunii Świętej na język i w postawie klęczącej i nie dajmy się podprowadzić pod Tabernakulum. Bo oni są bardzo przebiegli w profanowaniu Pana Jezusa, a Katolicy jak te gamonie wszystko bez szemrania zaakceptują i jeszcze będą się cieszyć, że byli uprzywilejowani, bo przyjęli np. pod dwoma postaciami, albo pod Tabernakulum!
YacentY
Dzisiaj wszyscy Ci którzy nie tak dawno zalecali Komunie duchową teraz z uporem maniaka chcą aby przyjmować Ciało i Krew Jezusa Chrystusa na łapkę ......Czyzby Komunia duchowa przesała być już ważna ?
Boicie się covida to przyjmujcie Komunię duchową i nie profanujcie Ciała Pańskiego.
Monika Mierzejewska shares this
1.8K
Bóg nie zaraża
wacula25wp.pl
Miła-Jota-jotka ja to ująłem w szerszym znaczeniu Twoje pytanie możliwe że za mało 🥺
Jota-jotka
Doceniam Twoją dobrą wolę 😊
wacula25wp.pl
Ach staram się 🤗
wacula25wp.pl
V.R.S. Och Mój drogi przyjacielu .Tu chodzi jak zwykle o higienę i nie zarażenie siebie i rodzin naszych śmiertelną chorobą a nie diabłem profanacją zastraszanie ludzi wiernych jakimś zacofanym zabobonem i to jeszcze w KK. Wiernych wchodzi do kościoła setki, idą z drogi, rąk nie myją. Czy ktoś kiedykolwiek czyści kropielnice? U mnie w kościele nie. Woda w nich zalega cały czas i zarazki mają …More
V.R.S. Och Mój drogi przyjacielu .Tu chodzi jak zwykle o higienę i nie zarażenie siebie i rodzin naszych śmiertelną chorobą a nie diabłem profanacją zastraszanie ludzi wiernych jakimś zacofanym zabobonem i to jeszcze w KK. Wiernych wchodzi do kościoła setki, idą z drogi, rąk nie myją. Czy ktoś kiedykolwiek czyści kropielnice? U mnie w kościele nie. Woda w nich zalega cały czas i zarazki mają czas się namnażać. Elektroniczna kropielnica to urządzenie, które dzięki fotokomórce dozuje na ręce wiernych po kilka kropel święconej wody. Dzięki temu kościelny rytuał jest bardziej higieniczny. A w sklepie NIKT NIE WKŁADA LUDZIOM SWYCH PALCÓW do buzi a jedynie w kościele tak się robi .Czy to takie trudne do zrozumienia ?.A rząd polski i duchowieństwo nie będzie robiło pośmiewiska na świat dla kilku heretyków aby się przypodobać .A podczas ceremonii mszy u mnie ksiądz przewrucił kielich z winem .NO to już wedle Ciebie i fanatyków glorii 100%-sprofanował i trzeba mu wypędzić diabła miotłą z kk itp. dyrdymały .Zakonnica wytarła stół ścierką i ponownie ministrant nalał wino i msza w normalnym trybie zakończyła się potom kościelny zmienił obróz .TO NIE JEST GRZECH ANI PROFANACJA A zdarzenie LOSOWEEEE.!!!!.-BO NIE BYŁO W TYM ZAMIARU człowieka ????????
Radek33
65 polskich naukowców zajmujących się tematami medycznymi skierowało list do przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w sprawie sposobu przyjmowania Komunii świętej w czasach pandemii SARS-CoV-2. Ich zdaniem najbezpieczniejsza jest forma tradycyjna – do ust i w postawie klęczącej.

Sygnatariusze listu – profesorowie oraz młodsi pracownicy nauki świata medycznego – liczą, że list kierowany …More
65 polskich naukowców zajmujących się tematami medycznymi skierowało list do przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w sprawie sposobu przyjmowania Komunii świętej w czasach pandemii SARS-CoV-2. Ich zdaniem najbezpieczniejsza jest forma tradycyjna – do ust i w postawie klęczącej.

Sygnatariusze listu – profesorowie oraz młodsi pracownicy nauki świata medycznego – liczą, że list kierowany do abp. Stanisława Gądeckiego trafi do innych biskupów, kapłanów oraz świeckich.

„Przesłanie listu jest jednoznaczne i nie pozostawia wątpliwości: tradycyjna forma przyjmowania Komunii Świętej bezpośrednio do ust, i to w postawie klęczącej, jest bezpieczniejsza niż na rękę i w postawie stojącej!” – informuje „Nasz Dziennik”.

Nie możemy milczeć wobec panującego powszechnie przekonania, że przyjmowanie Komunii Świętej na rękę jest bezpieczniejszą formą w dobie pandemii – mówi cytowana przez „ND” prof. zw. dr hab. Maria Elżbieta Sobaniec-Łotowska, jedna z inicjatorek listu. Sygnatariusze przekonują, że twierdzenie, iż to Komunia święta „na rękę” jest najbezpieczniejszą formą udzielania Najświętszego Sakramentu w czasach pandemii nie znajduje podstaw medycznych i jest manipulacją oraz wprowadzaniem w błąd.

„Nie wiemy, na jakiej podstawie, a zwłaszcza w oparciu o jakie badania naukowe zbudowano taką tezę i jakie przesłanki medyczne ją potwierdzają. Uważamy, że z punktu widzenia medycznego nie można traktować udzielania Komunii Świętej na rękę jako formy bardziej bezpiecznej niż przyjmowanie Komunii Świętej do ust” – piszą cytowani przez „Nasz Dziennik” sygnatariusze listu zauważając, że brudne ręce mogą stanowić siedlisko chorobotwórczych drobnoustrojów. Z kolei tradycyjna forma przyjmowania Komunii Świętej jest najbezpieczniejsza – zauważają. Dlatego też, w trosce o zdrowie wiernych, apelują, by powrócić do udzielania Najświętszego Sakramentu do ust i w postawie klęczącej.

Jak podaje „Nasz Dziennik”, list jest inicjatywą patomorfologów: dr. hab. n. med. Marka Baltaziaka, prof. zw. dr hab. n. med. Marii Elżbiety Sobaniec-Łotowskiej i prof. zw. dr. hab. n. med. Stanisława Sulkowskiego”. Prof. Sobaniec-Łotowska i prof. Sulkowski badali m.in. Cud Eucharystyczny w Sokółce.

List nosi datę 7 października, gdyż sygnatariusze pragnęli uczcić Matkę Bożą Różańcową. Chcieli też, aby pod tekstem podpisały się 53 osoby – tyle, ile razy mówi się modlitwę „Zdrowaś Maryjo” w Różańcu. List podpisało jednak więcej osób – 65, a liczba byłby jeszcze większa, ale „ze względu na wagę sprawy i jej priorytetowe znaczenie po trzech dniach od rozpoczęcia zbierania głosów poparcia zamknęliśmy listę” – cytuje prof. zw. dr hab. Marię Sobaniec-Łotowską „Nasz Dziennik”.

Zdaniem ks. prof. dr. hab. Pawła Bortkiewicza TChr „argumenty, które padają w liście, są oparte na wiedzy medycznej” i wypływają z troski, pobożności oraz czci dla Najświętszego Sakramentu. Jak zauważył duchowny, w związku z pandemią rezygnuje się z podawania dłoni, dlatego też „oczywiste powinno być, że rozdzielanie Komunii Świętej na rękę stanowi bezwzględnie większe zagrożenie niż udzielanie Komunii Świętej bezpośrednio do ust”. Ponadto dystans społeczny – istotny w walce z rozprzestrzenianiem się SARS-CoV-2 – jest większy podczas udzielania wiernym Ciała Pańskiego w pozycji klęczącej. Kapłan zauważył także, że głos płynący ze świata medycznego może rozwiać wątpliwości u kapłanów niezdecydowanych w tej sprawie.
wacula25wp.pl
Jota-jotka A to właśnie według tradycji Pisma Świętego apostołowie dzielili się chlebem z Jezusem i wiernie trwali oni w nauce apostołów i we wspólnocie, w łamaniu chleba wzajemnie i w modlitwie I zapewne okruszki chleba św. pozostały na stole podłodze itd. . Lud wierny Chrystusa zbierał się razem na modlitwach według przykładu Jezusa dzieląc się swą wiarą poznaną , skupiając swe życie na tym, …More
Jota-jotka A to właśnie według tradycji Pisma Świętego apostołowie dzielili się chlebem z Jezusem i wiernie trwali oni w nauce apostołów i we wspólnocie, w łamaniu chleba wzajemnie i w modlitwie I zapewne okruszki chleba św. pozostały na stole podłodze itd. . Lud wierny Chrystusa zbierał się razem na modlitwach według przykładu Jezusa dzieląc się swą wiarą poznaną , skupiając swe życie na tym, co łączy ich w Jezusie Chrystusie. Właśnie w tym kontekście musimy rozumieć, w jaki sposób Pismo Święte ukazuje komunię św. na dzisiejszy czas Tak więc przyjmowanie Komunii świętej na rękę . Kościół zezwala dziś przyjąć Chleb Eucharystyczny -[Komunii świętej ]- na rękę i samemu podać sobie do spożycia jak w ew. św. . Zakłada to wielką dojrzałość religijną przyjmującego i świadomość, że Chrystus daje nam Siebie .A pycha i oziębłość niekturych duchownych jest wyższa od ew. św. postępują jak kapłani żydowscy którzy utworzyli około 800 przykazań Bożych-[ PO-CO-]- a którzy to są przecież wrogami CHRYSTUSA -BOGA zapiekłymi do dziś.
Jota-jotka
Nie pierwszy raz ze sobą dyskutujemy .
Byłam pewna ,że sprytnie uciekniesz od tego co pytam.
To wszystko już nie raz w ten sam sposób tlumaczyłeś.
jac505
Ciało Pana naszego, którym jest cząstka Jego Najświętszego Serca z pewnością niszczy wszelkie patogeny. Ale badań potwierdzających to nie da się zrobić, bo nie można eksperymentować na Ciele Pana Jezusa. Panie Jezu przyjdź!
wacula25wp.pl
Tak więc zmiany, jakie dokonały się w dziedzinie liturgii, gdzie od zakazu dotykania dłońmi hostii przez osoby świeckie, wprowadzonego wieki temu to przeszło się nie tylko do możliwości przyjmowania Komunii w dłonie, ale i do możliwości udzielania jej przez osoby świeckie, nie oznaczają bynajmniej osłabienia wiary i szacunku dla podmiotowej obecności Chrystusa pod sakramentalną postacią chleba i …More
Tak więc zmiany, jakie dokonały się w dziedzinie liturgii, gdzie od zakazu dotykania dłońmi hostii przez osoby świeckie, wprowadzonego wieki temu to przeszło się nie tylko do możliwości przyjmowania Komunii w dłonie, ale i do możliwości udzielania jej przez osoby świeckie, nie oznaczają bynajmniej osłabienia wiary i szacunku dla podmiotowej obecności Chrystusa pod sakramentalną postacią chleba i wina, ale podyktowane one zostały istotnymi przyczynami, zarówno duszpasterskimi, jak i teologicznymi. W czasach prześladowań i dziś chrześcijan czy też w innych szczególnych okolicznościach nosiły one poświęcony chleb do domów, aby w ten sposób stworzyć możliwość przystąpienia do Komunii. I tak w lagrach Rosyjskich Niemieckich np. moja ciotka podawali okruszek chleba jako komunię św. dla konającego w modlitwach jak w kościele POTAJEMNIE GDY KONAŁ .Podczas gdy wielu i to wierzących na portalu by tego nie uczyniło -przerażenie ZAŚLEPIENIE .
Jota-jotka
Zastanawiają mnie słowa

,,...ale podyktowane one zostały istotnymi przyczynami, zarówno duszpasterskimi, jak i teologicznymi. W czasach prześladowań i dziś chrześcijan czy też w innych szczególnych okolicznościach
nosiły one poświęcony chleb do domów, aby w ten sposób stworzyć możliwość przystąpienia do Komunii.,,

Poświęcony chleb ,czyli okruszek chleba zawsze był widoczny
Natomiast nie …More
Zastanawiają mnie słowa

,,...ale podyktowane one zostały istotnymi przyczynami, zarówno duszpasterskimi, jak i teologicznymi. W czasach prześladowań i dziś chrześcijan czy też w innych szczególnych okolicznościach
nosiły one poświęcony chleb do domów, aby w ten sposób stworzyć możliwość przystąpienia do Komunii.,,

Poświęcony chleb ,czyli okruszek chleba zawsze był widoczny
Natomiast nie ma gwarancji , że na dłoni 🤚
zresztą wg zaleceń należy zdjąć maskę i druga ręką podać sobie Komunie Świętą
nie można zagwarantować , że nie upadnie żadna drobina, partykuła
a to już nie ma znaczenia
ZAWSZE BĘDZIE TEN SAM PAN JEZUS
(mięsień serca w agonii mamy dowody badań laboratoryjnych)

No ale jak to w życiu bywa wszystko traktuje się wybiórczo
nawet zdobycze nauki.
V.R.S.
"Istotnymi przyczynami" - tj. założeniami walki z Kościołem opracowanymi przez najlepszych specjalistów z sekt i lóż. Jak taki wacul wymaca już Boże Ciało dojdzie w końcu do wniosku że to nic szczególnego. I o to twórcom tych "istotnych przyczyn" chodzi.
Jota-jotka
Dzieje się to nie bez przyczyny.
Nie wiem czy w każdej parafii...
Ale był czytany list EP dot.przyjmiwania Komunii Świętej na rękę .
Myślę ,że dlatego podjęto i tu dyskusję.
ELOHIM.
Moim zdaniem trzeba być posłusznym Katechizmowi w którym są dopuszczane 3 formy przyjmowania Komunii Świętej.
ELOHIM.
Czy to że przyjmuje Komunię Świętą na ręke oznacza że nie kocha Jezusa?
One more comment from ELOHIM.
ELOHIM.
@Radek33 skąd wiadomo że to były dusze z czyśćca?
Jota-jotka
Jedyne wytłumaczenie :
Bóg jest Miłością i dla naszego dobra

(TO JEST POKARM NA ŻYCIE WIECZNE)

ogołocił Siebie pozostawiając Biskupom i Kapłanom to; jak i
kiedy mają udzielać Komunii Świętej tym ,którzy pragną.
Jeśli Bóg jest Miłością to od zaraz nie będzie karał ... ,ale czy pozwala ...
Czy nie należałoby się zastanowić nad Cudami Eucharystycznymi ...
(przy dzisiejszej technice mamy dowody …More
Jedyne wytłumaczenie :
Bóg jest Miłością i dla naszego dobra

(TO JEST POKARM NA ŻYCIE WIECZNE)

ogołocił Siebie pozostawiając Biskupom i Kapłanom to; jak i
kiedy mają udzielać Komunii Świętej tym ,którzy pragną.
Jeśli Bóg jest Miłością to od zaraz nie będzie karał ... ,ale czy pozwala ...
Czy nie należałoby się zastanowić nad Cudami Eucharystycznymi ...
(przy dzisiejszej technice mamy dowody )