csk.news
1711

Jaký Život! Matka Cornelia Zůstane V Anglii

Sekularizované sestry Společnosti Dítěte Ježíše stáhly plány na přemístění ostatků jejich zakladatelky, Ctihodné Matky Cornelie Connellyové (+1879) z Mayfield School v Sussexu v Anglii do katedrály ve Filadelfii v USA, kde se narodila.

Sdružení jejích bývalých žáků se postavilo proti její exhumaci a nazvali ji “prakticky zastaralou,” “málokdy praktikovanou v moderní církvi,” a “nechutným středověkým zvykem.”

Cornelia se narodila jako Protestantka a provdala se za Biskupského faráře Pierce Connellyho. Po vlně protikatolických pogromů v USA kvůli Katolické imigraci se Konnellyové začali zajímat o Víru.

Šli do Říma. Pierce potkal Gregory XVI, žádal tak přesvědčivě pro o přijetí do Církve, že Gregory byl dojat k slzám.

V létě 1839 jejich čtvrté dítě zemřelo šest týdnů po narození. V roce 1840 po nehodě zemřel jejich dvou letý syn. Stejný rok, Pierce řekl Cornelii, že se chce stát knězem. Cornelia byla těhotná se svým pátým dítětem Frankem.

Poté, co byl odmítnut Jezuity, Pierce vzal svou rodinu do Říma. Cornelie souhlasila s přáním svého manžela stát se knězem. Začala učit v klášterní škole ve Španělských Schodech.

Pierce byl opět Jezuity odmítnut, protože mu Vatikán umožňoval vídat svou rodinu jednou týdně, ale Jezuité s takovým častým kontaktem nesouhlasili.

Před tím než se Pierce stal subdiakonem, Cornelia ho poprosila, aby se vrátil k rodině. Po jeho odmítnutí, jej propustila a vyslovila slib věčné čistoty. Bylo jí 36.

Cornelia odešla do Anglie provozovat denní školu pro 200 žáků. Po roce úplného odloučení, Pierce přijel neohlášeně, aby ji viděl, ale ona mu řekla, ať více nejezdí.

Pierce začal svou ženu obtěžovat, vzal od ní děti Mercer, Adeline a Franka a podal žalobu k soudu, která způsobila velký skandál, aby si vynutil Corneliin návrat.

Soudní spor podepsán Piercem vynechal jeho obrácení a vysvěcení a žádal, aby Cornelia byla “donucena zákonem” k tomu, aby mu poskytovala manželská práva.

Pierce spor prohrál, ale Cornelie nemohla znovu získat své děti do své péče. Pierce opustil kněžství a vydělával si psaním antikatolických traktátů. Cornelia musela přijmout preventivní opatření proti únosu jejím manželem.

Odcizení jejích dětí bylo pro Matku Cornelii hrozným utrpením. Řekla, že Společnost Svatého Dítěte byla “založena na zlomeném srdci".

#newsDrrvssythr

obyčajná veriaca žena
To bola veľká nerozvážnosť prijať ženatého muža a otca detí do rehole. Rýchlo ho to prešlo.