Clicks11.3K
Wolnyczlowiek
19
Cejrowski kontra Senyszyn. Warto Rozmawiać. Całość: vod.tvp.pl/…/51674 www.facebook.com/…/707943425905438 Cejrowski o ideologi gender i opinia nt. lewaków. Warto rozmawiać, prowadzący: Jan Pospi…More
Cejrowski kontra Senyszyn. Warto Rozmawiać.

Całość: vod.tvp.pl/…/51674

www.facebook.com/…/707943425905438

Cejrowski o ideologi gender i opinia nt. lewaków. Warto rozmawiać, prowadzący: Jan Pospieszalski, goście: Wojciech Cejrowski, Joanna Najfeld, Janusz Palikot, Joanna Senyszyn i prof.

Cejrowski, Korwin Mikke, Max Kolonko, Masarka, Warto rozmawiać Cejrowski, Pospieszalski, Senyszyn, Grodzka, Lewak,
Category
News & Politics
License
Standard YouTube License

www.youtube.com/watch
Azur_70
Mądrość Syracha 22 rozdział
Azur_70
Mądrość i głupota

9 Uczyć głupiego - to kleić skorupy
lub budzić śpiącego z głębokiego snu.
10 Nauczać głupiego - to jakby nauczać drzemiącego,
który jeszcze w końcu zapyta: «A o co chodzi?»
11 Płacz nad zmarłym, stracił bowiem światło,
płacz nad głupim, bo rozum zgubił.
Ciszej płacz nad zmarłym, bo znalazł odpoczynek,
życie zaś głupiego gorsze jest od śmierci.
12 Żałoba po zmarłym trwa siedem …More
Mądrość i głupota

9 Uczyć głupiego - to kleić skorupy
lub budzić śpiącego z głębokiego snu.
10 Nauczać głupiego - to jakby nauczać drzemiącego,
który jeszcze w końcu zapyta: «A o co chodzi?»
11 Płacz nad zmarłym, stracił bowiem światło,
płacz nad głupim, bo rozum zgubił.
Ciszej płacz nad zmarłym, bo znalazł odpoczynek,
życie zaś głupiego gorsze jest od śmierci.
12 Żałoba po zmarłym trwa siedem dni,
po głupim i bezbożnym zaś przez wszystkie dni jego życia.
13 Nie wdawaj się z głupim w długie rozmowy
i nie chodź do tego, kto nie ma rozumu.
Strzeż się go, byś nie miał przykrości
i byś się nie splamił przez zetknięcie z nim.
Unikaj go, a znajdziesz wytchnienie
i nie doznasz rozgoryczenia z powodu jego nierozumu.
14 Cóż jest cięższego nad ołów?
a jak mu na imię? Głupi.
15 Piasek, sól i bryłę żelaza
łatwiej unieść, niż [znieść] człowieka nierozumnego.
16 Jak drewniana belka, wprawiona w budowę,
nie rozpadnie się w czasie trzęsienia ziemi,
tak serce umocnione dojrzałym zastanowieniem,
gdy nadejdzie chwila, nie stchórzy.
17 Serce wsparte na mądrym myśleniu
jest jak ozdoba z piasku2 na murze wygładzonym.
18 Postawione na szczytach gór cienkie tyczki
nie oprą się wiatrowi,
tak serce zalęknione przez niemądre myśli
nie ostoi się wobec byle jakiego strachu
3 more comments from Azur_70
Azur_70
wdając się w dyskusje z głupkiem, najpierw cię sprowadzi do swojego poziomu, a potem powali doświadczeniem
Azur_70
Nie zmieniać Bożego Prawa
Prawo ustanowione przez ludzi można i trzeba nieustannie doskonalić. Tego wymaga życie. Inaczej jest z prawem Boga. Ono jest doskonałe, doskonalsze od grzesznego człowieka i dlatego nie można go zmieniać, trzeba je wypełnić. Tymczasem wielu ludzi, traktując Prawo Boga identycznie jak prawo ludzkie, chce je zmieniać, chce je dostosowywać do swoich możliwości. Wielu …More
Nie zmieniać Bożego Prawa
Prawo ustanowione przez ludzi można i trzeba nieustannie doskonalić. Tego wymaga życie. Inaczej jest z prawem Boga. Ono jest doskonałe, doskonalsze od grzesznego człowieka i dlatego nie można go zmieniać, trzeba je wypełnić. Tymczasem wielu ludzi, traktując Prawo Boga identycznie jak prawo ludzkie, chce je zmieniać, chce je dostosowywać do swoich możliwości. Wielu sądzi, że jeśli prawo będzie łaskawe dla łamiących je, to życie będzie łatwiejsze. Wielki błąd. Usuwanie prawa lub znoszenie sankcji prawnych jest drogą wiodącą ku upadkowi człowieka.
Jeśli będzie wolno kłamać, to na ziemi wszyscy staną się kłamcami, jeśli będzie wolno kraść, wszyscy będą złodziejami, jeśli będzie wolno zabijać, wszyscy będą mordercami, jeśli będzie wolno cudzołożyć, wszyscy będą cudzołożnikami. Życie zamieni się w piekło. Boskie Prawo pomaga doskonalić serce człowieka i normować w duchu pokoju życie w społeczności. Im więcej szacunku dla tego Prawa, tym więcej dobra w sercach ludzi i we wspólnotach, jakie oni tworzą.
Jedyna droga prawdziwego życia to droga dobrego poznania Bożego Prawa i możliwie doskonałego jego wypełnienia. Im wcześniej człowiek to zrozumie, tym prostsze staje się jego życie. Znika wówczas bunt wobec Prawa. Nie jest ono bowiem przeszkodą, lecz pomocą, nie zniewala, lecz otwiera perspektywę wolności.
Człowiek, który zna wartość prawa, każde jego naruszenie chce możliwie szybko naprawić, wiedząc, że to jedynie słuszne działanie. Wierne zachowanie Bożego Prawa wypełnia człowieka pokojem nieznanym dla świata. Radość ducha promieniuje na innych.
Jezus jasno oświadczył: „Nie sądzcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić”. Jeśli Jezus, Syn Boga, nie zamierza znosić Prawa, to tym bardziej nie może tego uczynić nikt inny na ziemi.
Należy możliwie szybko odbudować szacunek dla Bożego Prawa, by nie traktować go, jak prawo ludzkie. Boże Prawo jest święte i niezmienne, jest niezawodnym punktem oparcia dla każdego, kto chce życie wygrać.
Ks. Edward Staniek
Azur_70
(Syr 15,15-20)
Jeżeli zechcesz, zachowasz przykazania, a dochować wierności jest Jego upodobaniem. Położył przed tobą ogień i wodę, co zechcesz, po to wyciągniesz rękę. Przed ludźmi życie i śmierć, co ci się podoba, to będzie ci dane. Ponieważ wielka jest mądrość Pana, potężny jest władzą i widzi wszystko. Oczy Jego patrzą na bojących się Go, On sam poznaje każdy czyn człowieka. Nikomu nie …More
(Syr 15,15-20)
Jeżeli zechcesz, zachowasz przykazania, a dochować wierności jest Jego upodobaniem. Położył przed tobą ogień i wodę, co zechcesz, po to wyciągniesz rękę. Przed ludźmi życie i śmierć, co ci się podoba, to będzie ci dane. Ponieważ wielka jest mądrość Pana, potężny jest władzą i widzi wszystko. Oczy Jego patrzą na bojących się Go, On sam poznaje każdy czyn człowieka. Nikomu nie przykazał być bezbożnym i nikomu nie zezwolił grzeszyć.
Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi».
wczorajsze czytania liturgiczne
(Mt 5,17-37)
Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić
(1 Kor 2,6-10).
Głosimy mądrość między doskonałymi, ale nie mądrość tego świata ani władców tego świata, zresztą przemijających. Lecz głosimy tajemnicę mądrości, mądrość ukrytą, tę, którą Bóg przed wiekami przeznaczył ku chwale naszej, tę, której nie pojął żaden z władców tego świata
bdoktor
dzięki! Cejrowski górą! 😈 🙏
Nemo potest duobus dominis servire !
Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi. (Mt 5:33-37) - JEZUS CHRYSTUS
sowka
z czasem nabieram coraz większego szacunku do Pana Cejrowskiego za mądrość i odwagę mówienia prawdy wprost bez owijania w bawełnę i bez umizgów
Zbawienie tylko w KK-Stefanek
@Brat od pokuty 2014-02-12 08:55:19
========================================
" pani ? ??? "
katolicy mają Jedną Panią !
Ta osoba jest opętana i działa na usługach antychrysta (New Age ) !
Co do Cejrowskiego : " ostry " -to jest ocet - działanie Cejrowskiego jest wzorem do naśladowania dla wszystkich katolików a jego słowa to PRAWDA !
Brat od pokuty
Pokój
Pani zawsze mnie powala , Wojtek jak zawsze ostry

Pokój Wam
DK
Brawo tutaj nie ma żadnych dyskusji zło jest złem i trzeba z tym walczyć !
Chrystus Król albo śmierć
Brawo panie Wojciechu!!!Tak trzymać wszyscy katole 👍 Modlitwa i mówienie prawdy!!! Brak tolerancji dla grzechu!!!
tagina
Brawo Cejrowski !!!!! 👍
Wolnyczlowiek
Z przedstawicielami diabelskiej ideologi sie nie dyskutuje, tylko nazywa sie rzeczy po imieniu ... 👍 Wojciech Cejrowski zdrowo myslacy Katol , za to wlasnie go szanuje i cenie ! 🤗
vtwin90
👌
KAKA
👏 👏 👏
Zbawienie tylko w KK-Stefanek
" ...z głupkami nie ma sensu dyskutować -przed głupkami trzeba się bronić ... "

Tak teraz powinno się rozmawiać o gender !
żadnych dyskusji -tylko za łby zboczeńców i fruuuuuu !!!!
Zbawienie tylko w KK-Stefanek
dobrzynski 2014-02-11 20:25:41
stanislawp

Zajmij się lepiej swoją gwiazdką,bo robisz z siebie totalnego głupka tworząc teorie spiskowe. Pisarzem fantasy to nigdy nie będziesz. W dodatku stosujesz pomówienia oskarżając kard.Dziwisza o śmierć x.Kiersztyna.A nie mając dowodów łamiesz prawo.Chcesz,żeby Redakcja miała problemy z twojego powodu ?
================================================…More
dobrzynski 2014-02-11 20:25:41
stanislawp

Zajmij się lepiej swoją gwiazdką,bo robisz z siebie totalnego głupka tworząc teorie spiskowe. Pisarzem fantasy to nigdy nie będziesz. W dodatku stosujesz pomówienia oskarżając kard.Dziwisza o śmierć x.Kiersztyna.A nie mając dowodów łamiesz prawo.Chcesz,żeby Redakcja miała problemy z twojego powodu ?
=======================================================
...dla ciebie to pryszcz - wyśmiać czy oczernić kogokolwiek na tym portalu , a może byś tak naukowo spróbował wyjaśnić ten fenomen pojawiającego się obiektu koło księżyca , który dostrzegł stanisław ?
danutadubiel
Pani Senyszyn ma wiedzę ale nie potrafi używać rozumu. Bardzo nieszczęśliwa kobieta, nie zdaje sobie sprawy, że nawet jej myślenie prowadzi jej duszę na zatracenie, a co powiedzieć na głośne wypowiadanie Jej bredni, które powoduje dalsze zranienia dusz.
Pan Cejrowski - aczkolwiek trochę grubiańsko - tymi słowami wyjaśnia nam również (w podtekście), że NIE MA TOLERANCJI DLA ZŁA, ZBOCZENIA itd...