Christmas Campaign: Financial Insights
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Księga Daniela (12, 9-12)

On zaś odpowiedział: Idź, Danielu, bo słowa zostały ukryte i obłożone pieczęciami aż do końca czasu.

Wielu ulegnie oczyszczeniu, wybieleniu, wypróbowaniu, ale przewrotni będą postępować przewrotnie i żaden z przewrotnych nie zrozumie tego, lecz roztropni zrozumieją.


A od czasu, gdy zostanie zniesiona codzienna ofiara, zapanuje ohyda ziejąca pustką, [upłynie] tysiąc …More
Księga Daniela (12, 9-12)

On zaś odpowiedział: Idź, Danielu, bo słowa zostały ukryte i obłożone pieczęciami aż do końca czasu.

Wielu ulegnie oczyszczeniu, wybieleniu, wypróbowaniu, ale przewrotni będą postępować przewrotnie i żaden z przewrotnych nie zrozumie tego, lecz roztropni zrozumieją.


A od czasu, gdy zostanie zniesiona codzienna ofiara, zapanuje ohyda ziejąca pustką, [upłynie] tysiąc dwieście dziewięćdziesiąt dni.

Szczęśliwy ten, który wytrwa i doczeka tysiąca trzystu trzydziestu pięciu dni.
jac505 shares this
1.3K
Nie dość, że ogłosili, że miłosierdzie Boże obejmie wszystkich grzeszników, to jeszcze będą teraz mówić że wszyscy będą zbawieni. Ja też bym tak chciał Ale czy tak będzie, jeżeli ktoś będzie bimbał sobie z nauki i woli Jezusa ???
piotr2019
Praktyka wprowadzania nowego tekstu konsekracji wspolgra z ogolnoswiatowym "koscielnym" zarzadzeniem o przyjmowaniu Komunii swietej jedynie na reke i na stojaco oraz wylaczeniem wody swieconej z liturgii Kosciola /asperges i znak krzyza swietego przy wejsciu i wyjsciu z kosciola/. Tak wiec masonii swieccy /wladze panstwowe/ wspoldzialaja z wladzami koscielnymi, tj. biskupami i kardynalami, …More
Praktyka wprowadzania nowego tekstu konsekracji wspolgra z ogolnoswiatowym "koscielnym" zarzadzeniem o przyjmowaniu Komunii swietej jedynie na reke i na stojaco oraz wylaczeniem wody swieconej z liturgii Kosciola /asperges i znak krzyza swietego przy wejsciu i wyjsciu z kosciola/. Tak wiec masonii swieccy /wladze panstwowe/ wspoldzialaja z wladzami koscielnymi, tj. biskupami i kardynalami, aby dac szatanowi SWOBODE DZIALANIA.
Masoneria, bedac szczegolnym narzedziem SZATANA dba, bardzo dba, aby jej pan, nie byl narazony "na stres".

JEZUS i MARYJA
PiotrM
Świadectwo dwóch parafianek z Diecezji Sosnowieckiej:
W tę niedzielę prawie w kościele się nie zorientowałam, ale coś mi brakowało, coś mnie niepokoiło, ale przez te ,,koronawirusowe atrakcje,, dopiero w domu zorientowałam się, że nie było wyznania wiary i pojawiło się niewyraźne podczas Konsekracji ,,wszystka,, co w istocie można skojarzyć w tym kontekście ,,za wszystkich,,. Ale to pewnie było …More
Świadectwo dwóch parafianek z Diecezji Sosnowieckiej:
W tę niedzielę prawie w kościele się nie zorientowałam, ale coś mi brakowało, coś mnie niepokoiło, ale przez te ,,koronawirusowe atrakcje,, dopiero w domu zorientowałam się, że nie było wyznania wiary i pojawiło się niewyraźne podczas Konsekracji ,,wszystka,, co w istocie można skojarzyć w tym kontekście ,,za wszystkich,,. Ale to pewnie było przygotowane. Proboszcz tej parafii i dwaj pozostali duchowni zostali odesłani na kwarantannie, a w tym czasie przyszli zastępcy i otwarli proboszczowi Nowy Mszał i wszystko wskazuje, że ta niedzielna Msza była już ekumeniczna. Gdyby to tak nie było poważne można, by powiedzieć, że koledzy zrobili mu psikusa. Podejrzewam, że były to pierwsze takie msze, bo córka wróciła z innego kościoła tej diecezji i stwierdziła, że nie omawiano również katolickiego wyznania wiary.
V.R.S.
E tam. Przyzwyczają się jak do Novusa Ordusa v 1.0.
Ula Alicja Stawicławska
Możesz napisać w jakim Kościele tak się już dzieje?
PiotrM
Kolejne świadectwo jednego z wiernych:

Daniela Antos

Słuchałam Mszy św, w Asyżu, kilka razy, Krew Pana Jezusa, jest przelana za wszystkich, szczególnie na to zwracałam uwagę, niestety, nie pomyliłam się, tam już nie ma przemiany, odczułam to, bo idę drogą duchową, tam działa duch niemocy, pięknie śpiewają ale jest to daremne, w Polsce wejdzie pomału, żeby nie zrazić ludzi. Pan Jezus Judasza …More
Kolejne świadectwo jednego z wiernych:

Daniela Antos

Słuchałam Mszy św, w Asyżu, kilka razy, Krew Pana Jezusa, jest przelana za wszystkich, szczególnie na to zwracałam uwagę, niestety, nie pomyliłam się, tam już nie ma przemiany, odczułam to, bo idę drogą duchową, tam działa duch niemocy, pięknie śpiewają ale jest to daremne, w Polsce wejdzie pomału, żeby nie zrazić ludzi. Pan Jezus Judasza nie zbawił, bo ten Go nie poprosił, wolał umrzeć, Zbawił Łotra, gdyż uznał Pana Jezusa za Boga, powiedział, jak będziesz w Niebie wspomnij na mnie, i tak też jest i z nami.
PRAWDZIWY KOŚCIÓŁ POZOSTAŁ W TRADYCJI
Wieczne Odpoczywanie Amen
469

Nawet nowoczesny świat, pogrążony w panteizmie i materializmie, chce mieć swoją religijność.

Nowoczesna religijność chce być powszechną; nie opiera się ona na przedmiotowej prawdzie, ale na podmiotowej potrzebie serca...

Nowoczesna religijność jest "ludzką" i tylko ludzką.

W jej oczach istotą najwyższą jest człowiek.

Taka religijność ma zaspakajać ludzkie potrzeby...

Taka religijność …
More
469

Nawet nowoczesny świat, pogrążony w panteizmie i materializmie, chce mieć swoją religijność.

Nowoczesna religijność chce być powszechną; nie opiera się ona na przedmiotowej prawdzie, ale na podmiotowej potrzebie serca...

Nowoczesna religijność jest "ludzką" i tylko ludzką.

W jej oczach istotą najwyższą jest człowiek.

Taka religijność ma zaspakajać ludzkie potrzeby...

Taka religijność jest niczym innym, tylko rozwiązłością ducha i dlatego jest dogodna dla wszystkich ludzi.

Ponieważ niczego nie twierdzi ani uczy, pozostawia całkowitą swobodę, a raczej swawolę myślenia.

Nie pozwala jednak na żadne ściśle określone przekonania, tym bardziej na ich wypowiadanie.

Każdy może zaspokajać egoistyczne popędy, chociażby były bardzo brudne i okrutne.

Religijność ta ma tylko jeden moralny przepis, mianowicie: zachowaj zewnętrzne pozory towarzyskiej przyzwoitości.

Zresztą, całe dziesięcioro Bożego przykazania jednym pociągnięciem pióra przekreśla...

Według nauki panteizmu religia jest to gorące uczucie dla całego wszechświata, stosownie do upodobań każdego; albo: jest to samopoczucie absolutnego ducha.

Religia ma to być kult piękna, a pięknem jest wszystko, co wywołuje przyjemne wrażenie; według innych znowu, religia jest to poetyczne rozważanie natury.

Nie ma tu mowy o jakichś rzeczywistych obowiązkach, o cnotach, które by z nakazu religii wykonywać trzeba.

Stąd zaś wypływa, że nie może być i moralnej odpowiedzialności.

Wszystko jest nastrojem, przeżyciem, uczuciem, skłonnością.

I jak religia jest estetyczną rozkoszą, tak i estetyczna rozkosz jest religią...

Jest jeszcze tzw. nowoczesny "chrześcijanizm"; nie różni się istotnie od niedowiarstwa; jest on uczuciowo pobożny w miarę serca.

Chrześcijaństwo jest takie dobroczynne, tak odpowiada uczuciowej głębi ludzkiej natury, tak zachwycające w nieokreślonym pragnieniu miłosnym!

Lecz czy ono jest prawdziwe, czy fałszywe – to wszystko jedno.

Oto są nowoczesne zboczenia. Tak pojęte religie nie stawiają już tego pytania:

Do czego z natury swej jestem moralnie zobowiązany względem Boga?

ale:

Czego mi potrzeba do zaspokojenia mej poetyczno-sentymentalnej natury?


Bóg w takiej religii nie jest już Istotą pierwszą i najwyższą; zamiast Boga człowiek usadowił się na tronie i wszystkie rzeczy do siebie odnosi.

(O. Tilmann Pesch SI, Chrześcijańska filozofia życia. T. I. Kraków 1930, Rozdz. XXVIII. Nowoczesna religijność).
PiotrM
Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść4 do innej Ewangelii. 7 Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. 8 Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! 9 Już to przedte…More
Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść4 do innej Ewangelii. 7 Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. 8 Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! 9 Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!