Clicks1.1K
Radek33
13
Przerażające bestialstwo w Katyniu-zeznanie ostatniego żyjącego świadka!!!-- 23 marca 1992 r. w lubelskiej prokuraturze przeprowadziłem jedno z najważniejszych przesłuchań w moim życiu – Stefana B., …More
Przerażające bestialstwo w Katyniu-zeznanie ostatniego żyjącego świadka!!!--
23 marca 1992 r. w lubelskiej prokuraturze przeprowadziłem jedno z najważniejszych przesłuchań w moim życiu – Stefana B., polskiego żołnierza, który uciekł sowieckim siepaczom z Katynia. Czując zbliżającą się śmierć, chciał on zostawić po sobie relację dotyczącą tej zbrodni. Udało mu się niemal w ostatnim momencie. Pozostałe cztery przesłuchania (ostatnie miało miejsce 13 kwietnia 1992 r.) odbyły się w mieszkaniu Stefana B. w Kraśniku. Był wówczas bardzo ciężko chory i nie mógł już nawet chodzić o własnych siłach.
ANDRZEJ WITKOWSKI – prokurator w stanie spoczynku. Przez 36 lat pracy w jednostkach prokuratury powszechnej zajmował się najcięższymi i najbardziej skomplikowanymi zabójstwami. Dwukrotnie prowadził śledztwo w sprawie zamordowania bł. księdza Jerzego Popiełuszki, kapelana Solidarności, i dwukrotnie został od niego odsunięty. Na podstawie artykułu:
Całe obszerne świadectwo: Z głodu jedli mięso ze świeżych zwłok.Wstrząsające świadectwo człowieka,który przeżył Katyń! oraz:
Źródło: warszawskagazeta.pl/…fiar-tej-zbrodni-jest-znacznie-wieksza-niz-sadzono
Redtreds shares this
1.1K
Wstrząsajacy film świadka, który uciekł z Katynia. Każdy Polak powinien go zobaczyć.
Jan Zbigniew wojan
A nikt nie pisze, że to byli żydowscy sałdaty ! Prawda w oczka kłuje ?
Radek33
(...)"Dwóch Sowietów spisywało w sposób dogłębny wszelkie dane osobowe dotyczące Stefana. Trzeci oficer kazał mu rozbierać się do naga i o nic nie pytając, zaprowadził do czwartego pomieszczenia. Oficer w tym pomieszczeniu od razu zaczął krzyczeć na Stefana , że on kłamie. Został zakuty w kajdanki i zaprowadzony do kolejnego pomieszczenia, do którego była doprowadzona woda ze strumienia, …More
(...)"Dwóch Sowietów spisywało w sposób dogłębny wszelkie dane osobowe dotyczące Stefana. Trzeci oficer kazał mu rozbierać się do naga i o nic nie pytając, zaprowadził do czwartego pomieszczenia. Oficer w tym pomieszczeniu od razu zaczął krzyczeć na Stefana , że on kłamie. Został zakuty w kajdanki i zaprowadzony do kolejnego pomieszczenia, do którego była doprowadzona woda ze strumienia, wypełniająca znajdujący się tam głęboki dół. Krzyczano na niego: „Ty burżuju, kłamiesz!”, po czym zawieszono go na rękach za nałożone na nie kajdanki, na haku wbitym w ścianę baraku, w taki sposób, że nie dostawał stopami do podłoża..."
Redtreds
Czy mozna ten film udostepnic