Bos016
51.8K
V.R.S.
Nie jesteśmy sami. Są z nami tutejsi inżynierzy i lekarze od stanu epidemii.
Bos016
A tutaj widać tę solidarność z Polską…

Pięć frakcji Parlamentu Europejskiego zwróciło się do Ursuli von der Leyen o powstrzymanie się od zatwierdzania polskiego Krajowego Planu Odbudowy. „Wśród nich Europejska Partia Ludowa, której przewodniczącym jest Donald Tusk” – zaznaczył wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski. „Wybrana z polskich list Danuta Hübner oczywiście dumna, że odbiera …More
A tutaj widać tę solidarność z Polską…

Pięć frakcji Parlamentu Europejskiego zwróciło się do Ursuli von der Leyen o powstrzymanie się od zatwierdzania polskiego Krajowego Planu Odbudowy. „Wśród nich Europejska Partia Ludowa, której przewodniczącym jest Donald Tusk” – zaznaczył wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski. „Wybrana z polskich list Danuta Hübner oczywiście dumna, że odbiera należne Polakom środki” – dodał….

tvp.info/…-blokowanie-polsce-kpo-srodkow-z-funduszu-odbudowy

Może najwyższy już czas, by Polski rząd zaczął inaczej bronić polskich interesów, czyli albo zamknąć całą granicę z Białorusią lub przerzucić ( w wagonach towarowych) do Niemiec, skoro ta Polska taka zła.
Bos016
Nie dla depopulacji przez szczepionki
Do Elkam: rozumiem, że przybywa w szpitalach chorych po szczepieniach.
Bos016
W mówieniu o pomocy migrantom istnieje pewne niezrozumienie. Kiedy chrześcijanin mówi: „trzeba pomóc”, nie oznacza to: „koniecznie trzeba wpuścić”.
Muzułmanie ze Wschodu często mają parcie na Zachód z ideą islamizacji, przed którą trzeba nam się bronić. Nie możemy jednak w naszym działaniu zaprzestawać prób pomocy bliźnim. A kto jest moim bliźnim? Dla chrześcijan każdy człowiek potrzebujący …More
W mówieniu o pomocy migrantom istnieje pewne niezrozumienie. Kiedy chrześcijanin mówi: „trzeba pomóc”, nie oznacza to: „koniecznie trzeba wpuścić”.
Muzułmanie ze Wschodu często mają parcie na Zachód z ideą islamizacji, przed którą trzeba nam się bronić. Nie możemy jednak w naszym działaniu zaprzestawać prób pomocy bliźnim. A kto jest moim bliźnim? Dla chrześcijan każdy człowiek potrzebujący pomocy, tak uczy Chrystus (przypowieść o miłosiernym Samarytaninie). Muzułmanie za bliźnich uważają tylko współwyznawców (jałmużnę realizuje się tylko przez wsparcie potrzebujących muzułmanów). Jeśli w podejmowaniu działań zaczniemy myśleć jak oni, wtedy islamizacja mentalna nastąpi w nas bez otwarcia granic.
Z drugiej strony, nie możemy chrześcijańskiego wezwania do pomocy łączyć z wezwaniem środowisk lewicujących w kraju czy na świecie. Te środowiska charakteryzuje brak logiki w działaniu. Pomoc widzą w ślepym otwarciu granic, żebyśmy żyli w jeszcze większym chaosie niż dotychczas.
Poza tym krajowe i światowe głosy o humanitarnym traktowaniu są pełne obłudy.
Na świecie nie ustają prześladowania chrześcijan, ciągle leje się krew męczenników. Światowi „dobrodzieje” w tym temacie milczą. Ale na temat sytuacji na polsko-białoruskiej granicy mają wiele do powiedzenia. Nie możemy jednak zaprzeczyć, że do obecnej sytuacji i kryzysu migracyjnego przyczyniła się również głupota współczesnego Zachodu.
Ks. Tomasz Białoń.