pl.news
95K

Wyłącznie aniołowie: Biskup Opus Dei likwiduje etat egzorcysyty

Podczas gdy Franciszek kojarzony jest z odrodzeniem egzorcyzmów, Biskup Chur w Szwajcarii, José Maria Bonnemain, lat 74, poplecznik Franciszka, zlikwidował stanowisko egzorcysty, ponieważ jego zdaniem "nie jest już dłużej potrzebne".

Ostatni egzorcysta, Ojciec Christoph Casetti, zmarł w lutym 2020.

Urodzony w Hiszpanii Bonnemain, który przyjął święcenia kapłańskie Opus Dei, nikogo nie poinformował o swojej decyzji, sprawa wyszła na jaw na antenie Sfr.ch (24 listopada), homoseksualnego radia. Spiker radiowy nie krył zachwytu decyzją Biskupa.

Na wypadek opętania demonicznego Bonnemain będzie polegał w głównej mierze na "normalnych rozwiązaniach", włączając w to leki i psychologię. "Nie ma potrzeby odszukiwania ukrytych powodów choroby", powiedział niepytany.

To, czy dana osoba potrzebuje egzorcyzmu, zależy od wielu czynników jak np. jasnowidzenie, zainteresowanie ezoteryką, mówienie nieznanymi językami, umiejętność rozpoznawania świętych przedmiotów, nadzwyczajna siła, symbole okultystyczne pojawiające się ciele w trakcie modlitwy, wypluwanie przedmiotów (materializacja), niemożliwe do zdiagnozowania zaburzenie zdrowotne itp.

Bonnemain nie kryje, że nie ma zielonego pojęcia o egzorcyzmach: "Nigdy nie natknąłem się na nikogo, kto ewidentnie wymagałby interwencji egzorcysty".

Emerytowany Biskup Pomocniczy Diecezji Basel, Martin Gächter, lat 83, powiedział w rozmowie z Sfr.ch, że w ciągu trzydziestu lat posługi miał tylko jeden ciężki przypadek opętania.

W każdym razie Bonnemain przyznaje, że odkąd w diecezji Chur przeprowadza się więcej egzorcyzmów, ludzie coraz częściej proszą go o interwencję - czyli sam sobie zaprzecza.

Jezus Chrystus dokonał ponad 10 egzorcyzmów w ciągu trzech lat swojej publicznej działalności na ziemi. Najwyraźniej przykład Pana Jezusa nie ma większego znaczenia w Kościele Novus Ordo.

Grafika: José Maria Bonnemain © Pressebild, #newsZyjjtskvlv
Jan Kanty Lipski
Jan Kanty Lipski
One more comment from Jan Kanty Lipski
Jestem_z_wami
@sługa Boży jeśli jednak w Novus Ordo dochodzi do przeistoczenia (czego jestem pewien) to pan galopuje w kierunku grzechowi przeciwko Duchowi Świętemu. Jeśli to nie daje panu do myślenia to już szkoda na pana czasu.
sługa Boży
novus ordo satanae
sługa Boży
Jestem_z_wami Bardzo naiwne, głupkowate wręcz jest twoje twierdzenie w którą stronę zmierzam, a w którą nie 🥴
Jeśli szatan nie może zlikwidować oddawania Bogu należnej czci i chwały - umniejsza ją ile tylko może. By z umniejszenia wyciągać w perspektywie czasu, jeszcze większe i tak prowadzić do utraty Wiary.
Do czego dokładnie i nieodwołalnie novus wszystkich prowadzi.
I nie jest to moja …More
Jestem_z_wami Bardzo naiwne, głupkowate wręcz jest twoje twierdzenie w którą stronę zmierzam, a w którą nie 🥴
Jeśli szatan nie może zlikwidować oddawania Bogu należnej czci i chwały - umniejsza ją ile tylko może. By z umniejszenia wyciągać w perspektywie czasu, jeszcze większe i tak prowadzić do utraty Wiary.
Do czego dokładnie i nieodwołalnie novus wszystkich prowadzi.
I nie jest to moja synteza 🥱 ale ludzi dużo mądrzejszych ode mnie.
Sam twór jako taki sklecony został przez sługę szatana nie Boga - masona Anibale Bugniniego. A czym ów twór jest ?
Jest tworem masońsko-protestancko-kalwińskim,
przepisanym niemalże 1:1 od heretyków. (ale to rozumiem cię nie rusza)
Gdyby powiedzieć, że jest tworem - "niegodnym" - to tak jakby nic nie powiedzieć.
Kolejno - chyba nie masz pojęcia o warunkach Przeistoczenia...
Więc jednym z nich jest szczera, czysta "intencja" (KATOLICKA)
Kapłańska Intencja - nie wodzirejska !
Czy zagwarantujesz własną głową twierdzenie,

że po gruntownie sprotestantyzowanych i nasiąkniętych jak gąbka wszelkim zboczeniem seminariach - absolwent ma taką intencję w sercu ? ŻE W OGÓLE MÓGŁ JĄ WYPRACOWAĆ ? ZROZUMIEĆ ? POZNAĆ?
ŻYĆ NIĄ ?! ŻYĆ ! Bo sensem życia Kapłańskiego jest sprawowanie Ofiary Chrystusa.
Gdyby tego było za mało - polecam krótką lekturę dokumentu Konstytucji Kościoła Świętego "Quo Primum Tempore"
Bez problemu znajdziesz polskie tłumaczenie.
Owa Konstytucja rzuca Anathemę (klątwę Kościoła) na każdego,
kto przyczyniłby się do rażącej zmiany lub podmiany Mszy Świętej Kościoła -naturalnie mowa o Mszy wszechczasów o czym również świadczy ta Konstytucja konkludując "Msza Kościoła na wszystkie wieki - do skończenia świata"
I teraz wysil swój umysł i odpowiedz sobie na proste pytanie:
"czy ktoś podlegający Anathemie - czyli ktoś będący już poza Kościołem Świętym - poza wspólnotą Katolicką może dokonywać ważnych święceń kapłańskich??"
Powiedz, że ręczysz za to wszystko swoją głową - a ja ci odpowiem:
"niech zatem tak się stanie !"
Jestem_z_wami
@sługa Boży Ty który twierdzisz że możesz rozstrzygać o nieważności Rytu Mszy Świętej nie znasz Boga wcale jeśli myślisz że mógłby obojętnie patrzeć na zwiedzenie ogromnej większości swoich wyznawców. "Przez Chrystusa z Chrystusem i w Chrystusie Tobie Boże Ojcze Wszechmogący w jedności Ducha Świętego wszelka cześć i chwała" Jak bardzo nie rozumie pan Ofiary Chrystusa Pana za nas jeśli myśli pan …More
@sługa Boży Ty który twierdzisz że możesz rozstrzygać o nieważności Rytu Mszy Świętej nie znasz Boga wcale jeśli myślisz że mógłby obojętnie patrzeć na zwiedzenie ogromnej większości swoich wyznawców. "Przez Chrystusa z Chrystusem i w Chrystusie Tobie Boże Ojcze Wszechmogący w jedności Ducha Świętego wszelka cześć i chwała" Jak bardzo nie rozumie pan Ofiary Chrystusa Pana za nas jeśli myśli pan że może coś dodać lub odjąć od chwały którą oddaje On Ojcu. Czy będzie pan w stanie paść na twarz i prosić o przebaczenie gdy okaże się że gdy pluto na tego Chrystusa pan nie tylko nie ocierał Mu twarzy ale odpędzał tych co uczynić to chcieli.
sługa Boży
Jestem_z_wami Ci którzy nie mają świadomości o grzechu - nie popełniają go,
ale winę na siebie zaciągają. Ci natomiast, którzy wiedzą,
że jest Katolicka Msza obok novusa, a z lenistwa, tchórzostwa, ignorancji,
czy innych powodów nie wybierają Mszy Kościoła,
nie skłaniają się w stronę Czystego, Niezmiennego Nauczania
i Świętej Tradycji - ciężko grzeszą i niepodobna,
aby rozgrzeszenia z tego …More
Jestem_z_wami Ci którzy nie mają świadomości o grzechu - nie popełniają go,
ale winę na siebie zaciągają. Ci natomiast, którzy wiedzą,
że jest Katolicka Msza obok novusa, a z lenistwa, tchórzostwa, ignorancji,
czy innych powodów nie wybierają Mszy Kościoła,
nie skłaniają się w stronę Czystego, Niezmiennego Nauczania

i Świętej Tradycji - ciężko grzeszą i niepodobna,
aby rozgrzeszenia z tego udzielili im ci, którzy w błędy ich wpędzają.
Ci którzy NAPRAWDĘ nie wiedzą że trwają w poważnych błędach,
są poddani Bożej Woli - i nie mnie osądzać ich działania i intencje.
A ty w której jesteś grupie ? Swoją drogą, czy będzie na sądzie taki,
który powie: "nic o tym nie wiedziałem" ? "nikt nigdy nic mi o tym nie mówił" ?
Ja nie rozstrzygam o ważności czy nie ważności rytów...
novus, zgoła - W OGÓLE NIE JEST KATOLICKI.
Czy nawołując w prawdzie i dla ratowania dusz,
do podążania w jedynym słusznym kierunku, ku ich zbawieniu
- robię coś złego ? Czy ty upierając się w kłamstwie i atakując mnie
gromadzisz sobie rozżarzone węgle nad głową
i Gniew Boży przywołujesz ?
Jeśli napisałem kłamstwo odnośnie tematu - wykaż,
jeśli nie potrafisz - milcz zamiast snuć emocjonalne pejzaże,
tak charakterystyczne dla posoborowego zwiedzenia.
Dla dobra swej duszy myśl, dobrze wybieraj i żyj
- bo już dziś wybierasz na wieczność.
Jestem_z_wami
Powiem ci co złego robisz. Gdybyś pisał jak śliczna jest Msza Wszechczasów, że daje ogrom Łask Bożych bo ciągle to Bóg jest w jej centralnym miejscu chwaliłbym cię za miłość jaka w tym byłaby zawarta. Ale w twoich wypowiedziach czytam: Dziękuję Ci Boże że nie jestem jak ten celnik. Uczestniczę w Mszy Trydenckiej. Celnik w tym czasie mówi: Panie żaden człowiek nie jest godzien Twego przebaczenia …More
Powiem ci co złego robisz. Gdybyś pisał jak śliczna jest Msza Wszechczasów, że daje ogrom Łask Bożych bo ciągle to Bóg jest w jej centralnym miejscu chwaliłbym cię za miłość jaka w tym byłaby zawarta. Ale w twoich wypowiedziach czytam: Dziękuję Ci Boże że nie jestem jak ten celnik. Uczestniczę w Mszy Trydenckiej. Celnik w tym czasie mówi: Panie żaden człowiek nie jest godzien Twego przebaczenia i przebywania z Tobą w wieczności ale spójrz szczerze Cię kocham na miare swoich możliwości i wiara i poznanie Ciebie przekonuje mnie że to wystarczy bym zupełnie niezasłużenie osiągnął to na co nie zasługuję a czego tak pragnę. Po owocach poznacie. W pana postawie nie ma miłości jest tylko oparty o pychę strach i poczucie wyższości. Nie służy się Bogu w tym spoganiałym świecie odganiając resztkę ludzi od Kościoła kwestionując ważność Jego sakramentów (Eucharystia i spowiedź) bo ma się pyszne przekonanie że wie się wszystko o jedyna słuszna droga to ta którą ja idę a reszta to "naiwniactwo, głupkowatość, lenistwo, tchórzostwo i ignorancja"