Clicks117
olek19801
1

PIMS-TS nową chorobą po przebytym koronawirusie ???

Wirtualny Nowy Przemysł! PIMS - RYMS !! Ależ groźna!!!
1. Bierzemy jakąś znaną od lat chorobę o nieznanej etiologii (skoro nieznana to nikt nie będzie wnikał), np. chorobę Kawasakiego

2. Wymyślamy dla niej fajną nowa nazwę, np. Pediatryczny wieloukładowy zespół zapalny tymczasowo związany z zakażeniem SARS-CoV-2

3. Mamy o czym pisać i czym straszyć przez najbliższe pół roku, a i szczepionka lepiej będzie schodzić

4. profit
==================================

PIMS-TS nową chorobą po przebytym koronawirusie. "To moment, aby zacząć bić na alarm"
Wg.: Maja Kołodziejczyk edziecko.pl/…sie-przybywa-dzieci-z-ciezkimi.
Rośnie liczba dzieci z objawami PIM-TS ujawniającym się po przebytym koronawirusie. W ciągu ostatnich dni do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie trafiło dziewięcioro pacjentów z tą dolegliwością.
Jak czytamy w serwisie Wirtualny Nowy Przemysł, we wtorek Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie poinformował, że w ciągu dziesięciu dniu do placówki trawiło dziewięcioro dzieci z ciężkimi objawami PIMS-TS, czyli pediatrycznego wieloukładowego zespołu zapalnego, ujawniającego się po przebytym COVID-19. Pracujący w szpitalu pediatra i neonatolog prof. Przemko Kwinta przyznaje, że stan zdrowia młodych pacjentów jest ciężki.
PIMS-TS nową chorobą po przebytym koronawirusie
To jest ten moment, aby zacząć bić na alarm - powiedział prof. Przemko Kwinta. Lekarz poinformował, że dzieci przebywające w krakowskim szpitalu mają niewydolność serca i są w stanie ciężkiego zagrożenia życia. Wiadomo, że PIMS atakuje dzieci w każdym wieku, a w placówce znajdują się pacjenci, zarówno w wieku kilkunastu lat, jak i kilku miesięcy. Najstarszy z nich ma 16 lat.
Objawy PIMS-TS
PIMS-TS jest dziecięcym wieloukładowym zespołem zapalnym, występującym nawet po przebytym, również bezobjawowo, koronawirusie. To choroba immunologiczna organizmu objawiająca się wysoką, trwającą minimum trzy dni gorączką, której nie da się zbić lekami. U chorych występuje wysypka na dłoniach i stopach, wybroczyny w jamie ustnej, osłabienie oraz odwodnienie. PIMS-TS atakuje wiele układów w organizmie dziecka, doprowadza do zaburzeń kardiologicznych (niewydolności serca) i wywołuje zmiany w naczyniach wieńcowych. Objawy PIMS-TS są podobne do wstrząsu toksycznego i zespołu Kawasakiego, czyli ostrej choroby zapalnej atakującej małe i średnie naczynia krwionośne.
Jeśli występuje gorączka i co najmniej dwa z dodatkowych objawów, to powinniśmy odwiedzić lekarza rodzinnego, pierwszego kontaktu - powiedział profesor Kwinta.
Zwrócił również uwagę na fakt, że samo odnotowanie przez rodziców koronawirusa u dziecka może być wyjątkowo trudne, ponieważ najmłodsi często przechodzą go bezobjawowo. Co za tym idzie, opiekunowie mogą nie powiązać objawów PIMS-TS z chorobą występującą po zakażeniu COVID-19.
Te dzieci mają przede wszystkim ciężką niewydolność serca, zagrażającą życiu. To choroba wieloukładowa. Często atakuje też nerki, wątrobę. Można stwierdzić zmiany w naczyniach wieńcowych - na razie nie możemy powiedzieć czy te zmiany nie okażą się problemem także za kilka miesięcy, lat - tłumaczył lekarz.
Leczenie PIMS-TS, wynikającego z nieprawidłowej reakcji immunologicznej organizmu po przejściu COVID-19, polega na podawaniu chorym leków sterydowych oraz wlewach immunoglobulin.
Prof. Przemko Kwinta zauważa, że [---]
Zmieniony ( 25.11.2020. )

dakowski.pl/…&task=view&id=29728&Itemid=100
olek19801
UWAGA !Ze znanej choroby zrobią kolejny straszak.