wacula25wp.pl
Po konklawe nowy papież nie pojechał do domu świętej Marty limuzyną, ale busem z kardynałami. Rano pojechał m.in. do hotelu, w którym mieszkał przed konklawe i tam osobiście zapłacił rachunek za noclegi. Jak tłumaczył, chciał w ten sposób dać przykład innym duchownym .Kiedy wyszedł na loggię bazyliki świętego Piotra, założył prostą białą sutannę. - Nie założył ozdobnej pelerynki na sutannę. …More
Po konklawe nowy papież nie pojechał do domu świętej Marty limuzyną, ale busem z kardynałami. Rano pojechał m.in. do hotelu, w którym mieszkał przed konklawe i tam osobiście zapłacił rachunek za noclegi. Jak tłumaczył, chciał w ten sposób dać przykład innym duchownym .Kiedy wyszedł na loggię bazyliki świętego Piotra, założył prostą białą sutannę. - Nie założył ozdobnej pelerynki na sutannę. Zamiast nowego papieskiego krzyża pastoralnego zdecydował się nadal używać tego z czasów, gdy był arcybiskupem.Niestety polscy ksieza jak ks.rydzyk głódź itp ,nie wezma z papieża przykladu , sa za to za "pyszni" nie zrozumieja tego , co Papiez chce przez TO co czyni IM wszystkim powiedziec . a szkoda .Zeby zmieniac swiat trzeba najpierw zaczac od siebie wymagajac czegos od innych najpierw musimy wymagac tego od siebie czyli aktu ślubowania jak UBÓSTWO itd.
Elkam
MODLITWA @Augustyna z Hippony 😇😇😇😇

"Bogu dziekowac, ze Elkam lazi do posoborowia... jest gorzej niz heretyckim luteraninem. In uwazajac sie za katoloka jest tylko neochrzescijaninem, ktory niszczy kosciol od wewnatrz. Dlatego mam wiekszy szacunek dla luteran, ktorzy robia cos jasno i wyraznie, niz dla takich sekciarzy jak Elkam, ktorzy uwazaja sie za katolikow a sa niszczycirlami i …More
MODLITWA @Augustyna z Hippony 😇😇😇😇

"Bogu dziekowac, ze Elkam lazi do posoborowia... jest gorzej niz heretyckim luteraninem. In uwazajac sie za katoloka jest tylko neochrzescijaninem, ktory niszczy kosciol od wewnatrz. Dlatego mam wiekszy szacunek dla luteran, ktorzy robia cos jasno i wyraznie, niz dla takich sekciarzy jak Elkam, ktorzy uwazaja sie za katolikow a sa niszczycirlami i klamcami, gloszac falszywe doktryny.
Do tego jest tchorzem, co charakterystyczne dls neochrzesciajn, brak daru mestwa, komentarze w swoich wpisach wylocza, ale ma czelnisc komentowac innych... bezczelny wszarz."
Elkam
TY @PRAWDZIWY KOŚCIÓŁ POZOSTAŁ W TRADYCJI co się głupio pytasz :

" lefebysta " -kto to taki ??? ......"
-------------------------------------------------------------------


Przecież mówię wyraźnie że : ODSZCZEPIENIEC a nawet degenerat , który jedną nogą jest poza Kościołem , a drugą jeszcze w nim tkwi, żeby do niego s.....
PRAWDZIWY KOŚCIÓŁ POZOSTAŁ W TRADYCJI
Elkam nawiedzony troll napisał ;

Bogu dzięki nie było mi dane zostać "uczonym w piśmie " lefebrystą , sedewakantystą, luteranem, natankowcem czy innej maści odszczepieńcem.
--------------------------------------------------
" lefebysta " -kto to taki ??? to złośliwy wymysł modernistów , talmudczyków i masonów . Ty akurat wszystkie te trzy postacie w jednym !
Dla prawdziwego katolika abp Lefev…
More
Elkam nawiedzony troll napisał ;

Bogu dzięki nie było mi dane zostać "uczonym w piśmie " lefebrystą , sedewakantystą, luteranem, natankowcem czy innej maści odszczepieńcem.
--------------------------------------------------
" lefebysta " -kto to taki ??? to złośliwy wymysł modernistów , talmudczyków i masonów . Ty akurat wszystkie te trzy postacie w jednym !
Dla prawdziwego katolika abp Lefevbre jest największym świętym XX-wieku - to ten który uratował KK-cki !

youtube.com/watch?v=skhJiYOBLUI
Augustyn z Hippony
Bogu dziekowac, ze Elkam lazi do posoborowia... jest gorzej niz heretyckim luteraninem. In uwazajac sie za katoloka jest tylko neochrzescijaninem, ktory niszczy kosciol od wewnatrz. Dlatego mam wiekszy szacunek dla luteran, ktorzy robia cos jasno i wyraznie, niz dla takich sekciarzy jak Elkam, ktorzy uwazaja sie za katolikow a sa niszczycirlami i klamcami, gloszac falszywe doktryny.
Do tego jest …More
Bogu dziekowac, ze Elkam lazi do posoborowia... jest gorzej niz heretyckim luteraninem. In uwazajac sie za katoloka jest tylko neochrzescijaninem, ktory niszczy kosciol od wewnatrz. Dlatego mam wiekszy szacunek dla luteran, ktorzy robia cos jasno i wyraznie, niz dla takich sekciarzy jak Elkam, ktorzy uwazaja sie za katolikow a sa niszczycirlami i klamcami, gloszac falszywe doktryny.
Do tego jest tchorzem, co charakterystyczne dls neochrzesciajn, brak daru mestwa, komentarze w swoich wpisach wylocza, ale ma czelnisc komentowac innych... bezczelny wszarz.
V.R.S.
"Lefebrysta" to senny koszmar "wojtylianina". Godzilla, która chce pożreć Nową Pięćdziesiątnicę, "Kościół Nowego Adwentu", Nową Ewangelizację i w ogóle Nowy Światowy Ład Ducha Asyżu Oraz Duchów Pokrewnych.
V.R.S.
@Augustyn z Hippony
Obecna sytuacja bardzo przypomina 1-szą połowę XVI wieku kiedy to nagle w znacznej części Europy kościoły i katedry stały się luterańskie. Nie dlatego że przybyli grupą jacyś Hunowie zza morza, choć wyrzucania siłą katolickich kapłanów na polecenie czy to władców, czy lokalnych magnatów, czy mieszczaństwa oczywiście się zdarzały, lecz w znacznej mierze dlatego że taki jeden …More
@Augustyn z Hippony
Obecna sytuacja bardzo przypomina 1-szą połowę XVI wieku kiedy to nagle w znacznej części Europy kościoły i katedry stały się luterańskie. Nie dlatego że przybyli grupą jacyś Hunowie zza morza, choć wyrzucania siłą katolickich kapłanów na polecenie czy to władców, czy lokalnych magnatów, czy mieszczaństwa oczywiście się zdarzały, lecz w znacznej mierze dlatego że taki jeden czy drugi farorz, choć niby dalej ten sam nagle zaczął głosić "nową ewangelizację". A wskutek zamętu w Europie sytuacja była taka, że heretycy siedzieli sobie nawet i na katedrach biskupich bez formalnego ogłoszenia ekskomuniki kilka, kilkanaście lat. Dam jeden przykład - metropolity ważnej archidiecezji kolońskiej Hermanna von Wieda. Otóż w latach 30-tych XVI w. rozpoczął on "reformy" po luterańsku a w roku 1542 zaprosił nawet jako kaznodzieję samego Marcina Bucera. Ekskomunikowano go i złożono z urzędu dopiero w roku 1546 a zatem kilkanaście lat działał sobie jako arcybiskup niby katolicki.
Właściwie dopiero po ponad pół wieku od wystąpienia Lutra zakończony Sobór Trydencki (a reformy wdrażano jeszcze później) przyszedł i posprzątał ten bałagan. Teraz sytuacja jest podobna, chociaż w znacznie większej skali, bo nikt nie wpadł wtedy na pomysł żeby stawiać czekoladowego Lutra w Watykanie. To jest, takie Wiedy mogą sobie działać bezkarnie jeszcze dłużej i są promowane w strukturach duchownych.
Augustyn z Hippony
@V.R.S. teraz Bucer siedzi w Watykanie. To kto ma go ekskomunikowac?
@Elkam, schodzac do poziomu , ktory reprezentujesz ty i twoja lewicowa, faszystowska partia, z malym Napoleonem na czele, cytujac tego malego czlowieczka, malego nie wzrostem a morlanoscia, tak wiec "spiepszaj dziadu"!
V.R.S.
@Augustyn z Hippony
Dlatego napisałem o tym czekoladowym Lutrze w Watykanie.

Z tym Bucerem to jeszcze byłby mały problem. Wystarczyłoby odwołać się do nauczania wcześniejszych papieży np. Innocentego III o Urzędzie Piotrowym. Większy jest że wokół inne Bucery w purpurze i czerwieni, i nikt nie odważy się powiedzieć że źle się dzieje w państwie duńskim.
Augustyn z Hippony
@V.R.S. tak, tylko kto teraz przejmuje sie nauczaniem kosciola, czy papiezy. Bergolio, bergoli tak, ze nie wiadomo skad te glupoty wyciag, mozna sie tylko domyslac, ze jakas loza albo agentura za tym stoi.
Jedyni zas, ktorzy resztki doktryny zachowuja, sa jedniczesnie jeynymi, z ktorymi sie dailogu nie prowadzi.
Brygada Świętokrzyska NSZ
Elkam NAPISAŁ ;

"Kościół jest powszechny, (a nie narodowy lub lokalny), ponieważ jest on przeznaczony dla wszystkich ludzi. W Królestwie Bożym jest miejsce dla każdego, niezależnie od jego rasy, pochodzenia, czy od majątku. Z samej kultury Kościoła wszyscy ludzie są wezwani do uczestnictwa w jednym Ludzie Bożym, gdyż Jezus Chrystus posłał Apostołów, mówiąc: „Idźcie[…] i nauczajcie wszystkie …More
Elkam NAPISAŁ ;

"Kościół jest powszechny, (a nie narodowy lub lokalny), ponieważ jest on przeznaczony dla wszystkich ludzi. W Królestwie Bożym jest miejsce dla każdego, niezależnie od jego rasy, pochodzenia, czy od majątku. Z samej kultury Kościoła wszyscy ludzie są wezwani do uczestnictwa w jednym Ludzie Bożym, gdyż Jezus Chrystus posłał Apostołów, mówiąc: „Idźcie[…] i nauczajcie wszystkie narody”(Mt 28,19). Zbudowany jest on na Ewangelii, którą każdy zrozumie niezależnie od czasów, w których żyje. Kościół nie ma granic, rozszerza się po całej ziemi, jest powszechny. Jest on jedyną instytucją, która ogarnia cały świat. Jego znakiem powszechności jest Eucharystia, która wszędzie jest taka sama. Kościół trwa nieprzerwanie od czasów Jezusa Chrystusa, aż do końca świata."
=====================================================
" Kościół Powszechny " -to nie znaczy , że wszyscy do Niego należą - tylko każdy ma otwarta furtkę ,aby do Niego wstąpić tj do Kościoła Katolickiego a Ten prawdziwie pozostał JEDYNIE w TRADYCJI .
CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU
Brygada Świętokrzyska NSZ
Gdyby była normalność nie jak obecnie lucyferianizm -to abp.Vigano byłby naszym prawdziwym Papieżem .
Elkam
"Kościół jest powszechny, (a nie narodowy lub lokalny), ponieważ jest on przeznaczony dla wszystkich ludzi. W Królestwie Bożym jest miejsce dla każdego, niezależnie od jego rasy, pochodzenia, czy od majątku. Z samej kultury Kościoła wszyscy ludzie są wezwani do uczestnictwa w jednym Ludzie Bożym, gdyż Jezus Chrystus posłał Apostołów, mówiąc: „Idźcie[…] i nauczajcie wszystkie narody”(Mt 28,19). …More
"Kościół jest powszechny, (a nie narodowy lub lokalny), ponieważ jest on przeznaczony dla wszystkich ludzi. W Królestwie Bożym jest miejsce dla każdego, niezależnie od jego rasy, pochodzenia, czy od majątku. Z samej kultury Kościoła wszyscy ludzie są wezwani do uczestnictwa w jednym Ludzie Bożym, gdyż Jezus Chrystus posłał Apostołów, mówiąc: „Idźcie[…] i nauczajcie wszystkie narody”(Mt 28,19). Zbudowany jest on na Ewangelii, którą każdy zrozumie niezależnie od czasów, w których żyje. Kościół nie ma granic, rozszerza się po całej ziemi, jest powszechny. Jest on jedyną instytucją, która ogarnia cały świat. Jego znakiem powszechności jest Eucharystia, która wszędzie jest taka sama. Kościół trwa nieprzerwanie od czasów Jezusa Chrystusa, aż do końca świata."
Elkam
@V.R.S.

"[...] Jakby taki delikwent, zamiast pisać głupoty z czapy gruszek wzięte, nauczył się minimum podsta w wiary to by wiedział że Kościół jest:
1) jeden,
2) święty,
3) katolicki i
4) apostolski
a jeśli ktoś świadomie opuszcza jeden z tych przymiotów to może mówi o własnym ciasnym TWA, ale nie o Kościele."
-------------------------------------------------------

a "POWSZECHNY" ? ..... GDZIE…More
@V.R.S.

"[...] Jakby taki delikwent, zamiast pisać głupoty z czapy gruszek wzięte, nauczył się minimum podsta w wiary to by wiedział że Kościół jest:
1) jeden,
2) święty,
3) katolicki i
4) apostolski
a jeśli ktoś świadomie opuszcza jeden z tych przymiotów to może mówi o własnym ciasnym TWA, ale nie o Kościele."
-------------------------------------------------------

a "POWSZECHNY" ? ..... GDZIE ???....NI MA ?🤔
Miquedem Miquedem
Elkam A co znaczy "katolicki"?
Elkam
@V.R.S.

cyt."Kolejny ostry przypadek religijnego analfabetyzmu.

PS Ten "powszechny" w wersji polskiej jest wyjątkowo nieszczęśliwy, nawet Anglosasi w angielskiej wersji Credo mają "catholic" a nie jakieś tam "common".
----------------------------------------

Bogu dzięki nie było mi dane zostać "uczonym w piśmie " lefebrystą , sedewakantystą, luteranem, natankowcem czy innej maści odszczepień…More
@V.R.S.

cyt."Kolejny ostry przypadek religijnego analfabetyzmu.

PS Ten "powszechny" w wersji polskiej jest wyjątkowo nieszczęśliwy, nawet Anglosasi w angielskiej wersji Credo mają "catholic" a nie jakieś tam "common".
----------------------------------------

Bogu dzięki nie było mi dane zostać "uczonym w piśmie " lefebrystą , sedewakantystą, luteranem, natankowcem czy innej maści odszczepieńcem.
Augustyn z Hippony
Jaka reforma? Reformy wymaga cos co jest popsute. Msze w rytach przed soborem bardzo dobrze funkcjoniwaly. Koscioly byly pelne... poprawiacze na lepsze z dobrego, najczzesciej agentura masonska, zmienila liturgie, tak, ze teraz to juz nic nie dziala.
Nie reformuje sie czegos co nie dziala... jak Novus Ordo Misse.
Jedyna mozliwa odpwiedzia na dzialania i proby likwidacji Mszy sw, na rzecz zachowan…More
Jaka reforma? Reformy wymaga cos co jest popsute. Msze w rytach przed soborem bardzo dobrze funkcjoniwaly. Koscioly byly pelne... poprawiacze na lepsze z dobrego, najczzesciej agentura masonska, zmienila liturgie, tak, ze teraz to juz nic nie dziala.
Nie reformuje sie czegos co nie dziala... jak Novus Ordo Misse.
Jedyna mozliwa odpwiedzia na dzialania i proby likwidacji Mszy sw, na rzecz zachowania rytu Nowego Pozadku, jest omijanie tych wydaze, udzial w Mszy Sw we wspolnotach tradycyjnych, lub conajmniej zaprzestanie dawanja na tace i utrzymywanie Novusowych ksiezy.
Pandemia pokazala jak bardzo to skutkuje... wiec drodzy parafianie zamknijcie protfele... chwycice rozance. Oby rychle konklawe, moze Bog da papieza teologa, a nie latynosa peroniste.
V.R.S.
Nic nie działa.Wystarczyło np. przetłumaczyć Credo na język ludowy tak że zamiast: "Una Sancta Catholica et Apostolica Ecclesia" jest "jeden święty powszechny i apostolski Kościół" i już jacusie tego forum bez żadnej żenady głoszą heretyckie brednie, zastrzegając się przy tym, żeby było jeszcze bardziej absurdalnie, że nie są protestantami:
"Tak jak napisałeś - poza Kościołem nie ma zbawienia. More
Nic nie działa.Wystarczyło np. przetłumaczyć Credo na język ludowy tak że zamiast: "Una Sancta Catholica et Apostolica Ecclesia" jest "jeden święty powszechny i apostolski Kościół" i już jacusie tego forum bez żadnej żenady głoszą heretyckie brednie, zastrzegając się przy tym, żeby było jeszcze bardziej absurdalnie, że nie są protestantami:
"Tak jak napisałeś - poza Kościołem nie ma zbawienia. Mam nadzieję, że świadomie opuściłeś określenie katolickim. Niech mi teraz nikt nie zarzuca, że jestem protestantem, bo nie jestem i nigdy nie należałem do tego odłamu. Kościół Jezusa, jego zgromadzenie jest tam gdzie wyznaje się wiarę w Jezusa i spełnia uczynki wynikające z Jego nauki"
Jakby taki delikwent, zamiast pisać głupoty z czapy gruszek wzięte, nauczył się minimum podstaw wiary to by wiedział że Kościół jest:
1) jeden,
2) święty,
3) katolicki i
4) apostolski
a jeśli ktoś świadomie opuszcza jeden z tych przymiotów to może mówi o własnym ciasnym TWA, ale nie o Kościele.
Augustyn z Hippony
Szanowni... katolicki, oznacza powszechny. To tak
V.R.S.
"a "POWSZECHNY" ? ..... GDZIE ???....NI MA ?🤔"
----
Kolejny ostry przypadek religijnego analfabetyzmu.

PS Ten "powszechny" w wersji polskiej jest wyjątkowo nieszczęśliwy, nawet Anglosasi w angielskiej wersji Credo mają "catholic" a nie jakieś tam "common".
Augustyn z Hippony
Jakby byla lacina, to dyskusja bylaby zbedna... a co do angoli, to w mszale maja dead for all, not pro multis.
To tak w kwestii glupot wisywanych w mszalach.
V.R.S.
@Augustyn z Hippony
Mają, bo Watykan Pawła VI i Jana Pawła II to "klepnął".
ASSA
Elkam jaki z Ciebie katolik i co tu robisz na tym portalu? Gdzie miłość do bliźniego, gdzie modlitwa za nie myślących tak jak ty? A co takiego zrobili Ci niezaszczepieni? Parę lat temu były szczepionki na grypę i co? Powiedziałeś coś wtedy?Krzyczałes dlaczego wszyscy się nie szczepią na grypę? Milczałes, chociaż na nią więcej ludzi umierało niż na twojego pseudowirusa, twojego boga w którego …More
Elkam jaki z Ciebie katolik i co tu robisz na tym portalu? Gdzie miłość do bliźniego, gdzie modlitwa za nie myślących tak jak ty? A co takiego zrobili Ci niezaszczepieni? Parę lat temu były szczepionki na grypę i co? Powiedziałeś coś wtedy?Krzyczałes dlaczego wszyscy się nie szczepią na grypę? Milczałes, chociaż na nią więcej ludzi umierało niż na twojego pseudowirusa, twojego boga w którego uwierzyłeś. A teraz chcesz selekcjonować ludzi na zaszczepionych i na zawszonych. Takimi słowami to posługuje się sługa diabła, a nie katolik!
przeciwherezjom
Bo to jest ANTYPAPIEŻ. Tu więcej na ten temat: wordpress.com/…ie-papiezem-albo-inaczej-czy-mamy-obecnie-papieza/ Pamiętam kawał, jaki opowiadaliśmy sobie jak byliśmy dziećmi... coś w stylu: "Jak się wita dwóch papieży? ano w ogóle się nie wita, bo nie może być dwóch papieży! haha"... Wtedy to był kawał, który nawet dzieci rozumiały. A teraz...
darek104
heretyk, luter, rabin, mason