Clicks2K
Peter(skala)
13

Prečo výbuch bloku v Prešove počas Adventu?

Každý rok ľudia vedia a hlavne veriaci, že Advent je príprava na Vianoce - narodenie Ježiša Krista. Taktiež vedia, že počas prípravy sa majú stíšiť, čiže zrieknuť sa diskoték-zábav, alkoholu... ale akosi sa im nedarí, zvlášť, keď postávajú pri stánkoch s občerstvením a popíjajú pri vianočných koledách.

Takáto príprava nevyzerá, žeby mala dostatočne pripraviť ľudí na Vianoce, lenže pozrime sa na upratovanie nie len duše, ale aj svojho okolia. Na to, aby sme mohli sláviť vianočné dni v Pokoji, potrebujeme pripraviť svoje okolie a rodinné zázemie už v predstihu.

Avšak v Prešove naplánovali práce až na Advent, ako sa o tom zmienili:

"VSD naplánovala v tejto lokalite rekonštrukciu elektroenergetického vedenia na napäťovej úrovni NN. V piatok 6. decembra realizovala zmluvná dodávateľská spoločnosť prípravné práce potrebné pre začatie stavby. ...
informovala hovorkyňa spoločnosti VSD Andrea Danihelová.

Čítajte viac: presov.korzar.sme.sk/…/presov-caka-po-…

Vážení čitatelia, vážení kresťania, vážení občania...

Ako chcete sláviť Vianoce bez prípravy?
Zháňate sa za zbytočnosťami: nové auto, nový byt-sťahovanie, prerabka bytu-malovanie atd.. ale kedy chcete stihnúť si upratať doma a hlavne navštevovať Ježiša v Bohostánku?

Prerábate byty, domy, chaty, bloky ... ale neprerábate svoje životy v duchu a v pravde. Keď príde tragédia, nešťastie, smrť ... znova hľadáte výhovorky na koho by ste zvalili vinu, len aby ste mohli ďalej pokračovať v hriechu a márnivosti.

Táto tragédia nie je o tom, kto zlyhal pri práci, ale kedy zlyhal?
V čase, kedy nemali pracovať,
... v čase, kedy mali sa pripravovať na Vianoce
... v čase, kedy trebalo pomáhať iným zachraňovať spásu duše - ľuďom bez strechy nad hlavou.

Večné odpočinutie pre zosnulých a ponaučenie pre pozostalých... +
poli75 and one more user like this.
poli75 likes this.
jezofiko
Zaujímavé.....no ja tam na tom čosi pravdy . Ja tiež mám rozbitý byt a čo stihnem stihnem do predvianoc. Potom až po 3. kráľoch.
Peter(skala) likes this.
Caesar and 2 more users like this.
Caesar likes this.
pehol likes this.