Clicks11
tr.news

Francis'e Göre Yemek ve Seks "İlahi"

Francis, İtalyan gurme Carlo Petrini tarafından yayınlanan röportaj kitaplarından biri olan Terra Futura'da yemek yemenin ve cinsel ilişkiye girme zevkinin "ilahi" olduğunu iddia etti (Rte.ie, 9 Eylül).

Francis, "zevk doğrudan Tanrı'dan gelir, ne Katolik'tir, ne Hristiyan'dır ne de başka bir şeydir, sadece ilahidir" dedi ve ekledi "yeme zevki ve cinsel zevk Tanrı'dan gelir."

Francis, "Hristiyan mesajının yanlış bir yorumu" olarak adlandırdığı Kilisenin geçmişini haksız yere eleştirerek " "zevki reddeden aşırı hevesli bir ahlaka" sahip olmakla suçladı.

İnsani, basit, ahlaki zevkin kabul edilmesi gerekirken, insanlık dışı, vahşi, kaba “zevkin” mahkûm edilmesi gerektiğini düşünüyor. Ancak bu tam da Kilise'nin geçmişte takındığı tavırdı.

Papa olduktan bu yana aldığı fazla kilolarla dikkat çeken Francis şunları ekledi: "Tıpkı cinsel zevkin sevgiyi daha güzel kıldığı ve türlerin sürekliliğini garantilediği gibi, yemek yemenin zevki de yeme yoluyla sağlıklı kalmanız için yaratılmıştır."

Gerçekte ise yemek yeme ve cinsel aktiviteler kendi içlerinde iyi, insani ve doğaldır. Terbiye edilmeleri gerekir ve hiçbir şekilde "ilahi" değildirler.

#newsGksctdyhnp