Coburg
493

Brífing ruského ministerstva obrany 23. septembra 2022 (video v linku)

23.09.2022 13:13


1. «Сводка МО РФ о ходе СВО (23.09.2022 г.)»
3:31


Ozbrojené sily Ruskej federácie pokračujú vo vedení špeciálnej vojenskej operácie, o jej priebehu informoval generálporučík Igor Konašenkov.

V Kramatorsku bola zasiahnutá 81. brigáda Ozbrojených síl Ukrajiny, podľa Ministerstva obrany RF bolo zabitých vyše 220 nacistov.

V mesta Slavjansk a obci Ozernoje v Doneckej ľudovej republike boli zasiahnuté paľbou jednotky zahraničných žoldnierov. Zahynulo viac ako 100 militantov.

Vysoko presné zbrane ruských vzdušných a kozmických síl pri meste Záporožie zasiahli pozície taktickej skupiny „Čajka“, ako aj pozície dočasného rozmiestnenia nacistických práporov „Skif“, „Dnepr“ a „Gepard“. Bolo zničených viac ako 190 militantov a 12 jednotiek vojenskej techniky.

Útoky operačno-taktického a armádneho letectva, raketových síl a delostrelectva zasiahli pozície dočasného rozmiestnenia 59. motorizovanej pechoty a 63. mechanizovanej brigády v oblastiach Bezimennoje a Ternovyje Pody v Nikolajevskej oblasti. Straty nepriateľa predstavovali viac ako 130 nacistov.

V priebehu dňa boli zasiahnuté aj štyri veliteľské stanovištia vrátane 14. mechanizovanej brigády Ozbrojených síl Ukrajiny pri obci Dvurečnaja v Charkovskej oblasti, 9. pluku Národnej gardy pri obci Primorskoje v Záporožskej oblasti, ako aj veliteľské a pozorovacie stanovištia 2. a 3. práporu 65. mechanizovanej brigády v oblastiach Novoandrejevka a Verchňaja Tersa v Záporožskej oblasti. V 142 ďalších miestach bolo zničených 74 delostreleckých jednotiek, živá sila a vojenská technika Ozbrojených síl Ukrajiny.

Tri sklady munície a raketových a delostreleckých zbraní boli zničené v meste Záporožie a obci Monachinovka v Charkovskej oblasť a Donecku v Doneckej ľudovej republike.

Neďaleko obce Nikiforovka v Doneckej ľudovej republike bol zničený ukrajinský protilietadlový raketový systém „Buk-M1“.

Stíhacie letectvo ruských vzdušných síl zostrelilo vo vzduchu jednu ukrajinskú stíhačku MiG-29 pri obci Novoselovka v Nikolajevskej oblasti, ako aj dva Su-25 ukrajinských vzdušných síl pri obciach Vesjoloje v Chersonskej oblasti a Kamyševka v Doneckej ľudovej republike.

Ruské systémy protivzdušnej obrany zostrelili 19 ukrajinských bezpilotných lietadiel v oblastiach Novaja Kachovka, Tomarino, Novorajsk, Šljachovoje, Miroljubovka, Beljaevka, Kresčenovka, Bruskinskoje a Čkalovo v Chersonskej oblasti, Ljubimovka v Záporožskej oblasti, Valerjanovka, Trepolie, Vladimirovka, Gornoje, Charcyzsk, Novoalexandrovka, Jevgenovka, Terny a Krasnaja Poljana v Doneckej ľudovej republike.

V oblastiach Plodovoje a Novaja Kachovka v Chersonskej oblasti systémy protivzdušnej obrany zostrelili 42 rakiet amerického systému HIMARS, ako aj „Oľcha“.

Celkovo boli od začiatku špeciálnej vojenskej operácie zničených 298 lietadiel, 155 vrtuľníkov, 2054 bezpilotných lietajúcich zariadení, 376 protilietadlových raketových systémov, 5077 tankov a iných obrnených bojových vozidiel, 844 raketometov, 3410 poľných diel a mínometov, ako aj 5794 špeciálnych vojenských vozidiel.

Brífing ruského ministerstva obrany 23. septembra 2022