pl.news
24K

Ladaria o Synodzie Niemiec: "Wszystko do poprawki"

Według Synodu Niemiec katolicka moralność seksualna jest "zatwardziała", zaobserwował Kardynał Ladaria, Prefekt Kongregacji Nauki Wiary, podczas wizyty Ad Limina niemieckich biskupów (VaticanNews.va, 24 listopada): "Wszystko jest do poprawki".

Ladaria przekazał Niemcom truizm, jakoby seksualność "nie była wolna od ambiwalencji" i życzył im, żeby ich Synod miał więcej zaufania do "wizji" seksualności [dekadenckiego] Magisterium, będącej owocem prac "ostatnich dekad".

Hiperbolizując, Ladaria stwierdza, że zachowanie "konstytutywnego, życiodajnego i transmisyjnego charakteru człowieka" było niegdyś jednym ze wspaniałych "proroczych zadań" wiernych w czasie "postępującej komercjalizacji ludzkiego istnienia".

Zdaniem Ladaria Synod prezentuje Kościół "jako strukturalnie dysfunkcyjną organizację", która "musi zostać przekazana w ręce nadinspektorów tak szybko, jak to możliwe" i w dodatku utrzymuje, że Kościół "nie szanuje" godności kobiet, ponieważ Chrystus zarezerwował kapłaństwo dla mężczyzn.

Postępując w ten sposób, Synod zapomina, co SW II mówi o biskupach i sukcesji apostolskiej.

To niemożliwe, aby zrównać "delikatne i decyzyjne" zadania biskupów Kościoła z innymi stanowiskami kościelnymi, np. z "teologami" i "ekspertami" innych dziedzin nauki, wyjaśnia Ladaria.

Grafika: Ad-Limina © Pressefoto, Deutsche Bischofskonferenz, #newsWkwinxbono

jac05
Jak faryzeusze debatowali w swojej drodze synodalnej jak zabić Jezusa, tak dzisiaj biskupi debatują na swojej drodze synodalnej jak zabić prawdziwy Kościół Jezusa.
sługa Boży
Ap 17 Nierządnica odziana w purpurę i szkarłat.