Clicks31
lt.news

Prancūzų priekabiavimo ataskaita atskleista kaip melaginga: Pranciškus atšaukia autoriaus audienciją

Pranciškus atšaukė gruodžio 9 d. turėjusią vykti audienciją, skirtą prancūzų priekabiavimo apgavikui Jeanui-Marcui Sauvé.

Sauvé sukūrė absurdišką „pranešimą apie priekabiavimą“ Prancūzijos vyskupams. Gloria.tv buvo viena iš nedaugelio šaltinių, kurie atrado apgavystę nuo pat pradžių.

Tikėtina atšauktos auditorijos priežastis: „La Croix“ praneša (lapkričio 25 d.), kad aštuoni Prancūzijos Katalikų akademijos nariai paskelbė 15 puslapių dokumentą, kuriame smerkia ataskaitą dėl metodologinių, teologinių ir teisinių trūkumų bei rizikingų analizių.

Tarp pasirašiusiųjų yra Akademijos prezidentas Huguesas Portelli (Prancūzijos senatorius, politikos mokslų profesorius), tėvas Jeanas-Robertas Armogathe'as (istorikas), Pierre'as Manentas (filosofas) ir tėvas Philippe'as Capelle-Dumont (filosofas).

Jie pabrėžia, kad apsimestinis „330 000 aukų“ nuo homoseksualaus išnaudojimo, vienintelis žiniasklaidos nurodytas skaičius, smarkiai prieštarauja tikrų liudijimų skaičiui, kuris sudarė tik 2 738 nepatvirtintus pranešimus, apimančius daugelį dešimtmečių.

Dokumente atkreipiamas dėmesys į „mokslinio griežtumo“ trūkumą ir „neproporcingą vertinimą“, sukurtą kaip „pagrindą pasiūlymams nuversti Bažnyčios instituciją“.

Be to, jie vadina „apgailėtinu“, kad tiek daug kainuojantis pranešimas rodo „netobulą ekleziologiją, silpną egzegezę, pasenusią moralinę teologiją“.

2013 m. Sauvé vadovavo 2013 m. kasmetinei Grande Loge de France vakarienei.

Paveiksliukas: Jean-Marc Sauvé © wikicommons, CC BY-SA, #newsGsdrxtqaid