Frantz Kafka
Posoborowie... nic dodać nic ująć... 😐
Weronika..S
Rewolucja w Kościele podoba się tylko ateistom, marksistom i heretykom, a już szczególnie rewolucja religijna i moralna za tego pontyfikatu, bo to spełnianie się ich odwiecznych masońskich marzeń, według których papież ma być ich szwajcarem.
Matricaria
Rewolucja Franciszka może się nie podobać bo papież nie broni wiernych tylko każe im odważnie iść do ludzi.Zdaj się człowieku trochę na siebie bo jesteś wolny i możesz wiele dobra uczynić jeśli przestaniesz się bać.
Pewnie że to trudne i wymagające słowa.

Wybrani nie oznacza ekskluzywności lub sekciarstwa. Jesteśmy małą częścią, która musi zakwasić całą masę, częścią, która się nie ukrywa, ani …More
Rewolucja Franciszka może się nie podobać bo papież nie broni wiernych tylko każe im odważnie iść do ludzi.Zdaj się człowieku trochę na siebie bo jesteś wolny i możesz wiele dobra uczynić jeśli przestaniesz się bać.
Pewnie że to trudne i wymagające słowa.

Wybrani nie oznacza ekskluzywności lub sekciarstwa. Jesteśmy małą częścią, która musi zakwasić całą masę, częścią, która się nie ukrywa, ani nie oddziela, która nie uważa się za lepszą lub czystszą. Orzeł chroni swoje orlęta, zanosi je na miejsca niedostępne, dopóki nie potrafią dostać się tam same, ale potem zmusza je do wylotu z tego spokojnego gniazda. Potrząsa on swoim potomstwem, zabiera swoje maleństwa nad przepaść, aby wypróbowały swoje skrzydła; i trwa pod nimi, aby je chronić, żeby nie zrobiły sobie krzywdy. Taki jest Bóg wobec swego ludu wybranego – chce, aby wychodził, był odważny w swoim locie i zawsze był chroniony tylko przez Niego.
papiez.wiara.pl/doc/5050473.Przezywanie-swietosci-uzyznia-to-wszystko-co-jest-obok-niej
Matricaria
Przepiękna była dzisiejsza papieska Msza św. w Tallinie,urzekające śpiewy liturgiczne,radość małej odradzającej się wspólnoty katolickiej.Być może taka jest przyszłość Kościoła w Europie,małe grupy wierzących pośród mas obojętnych religijnie.W Polsce raczej zachowuje się pozory wiary ze względu na starsze pokolenie ale w młodszych rocznikach padają pytania które po długoletnim katechizowaniu w …More
Przepiękna była dzisiejsza papieska Msza św. w Tallinie,urzekające śpiewy liturgiczne,radość małej odradzającej się wspólnoty katolickiej.Być może taka jest przyszłość Kościoła w Europie,małe grupy wierzących pośród mas obojętnych religijnie.W Polsce raczej zachowuje się pozory wiary ze względu na starsze pokolenie ale w młodszych rocznikach padają pytania które po długoletnim katechizowaniu w szkole mogą zdziwić.Papież Franciszek jednak nie dziwi się niczemu,sam przyznaje że wiarę przejął po babci i wszystkim młodym tę drogę ewangelizacji w rodzinie poleca.
Weronika..S
Pontyfikat Franciszka to odchodzenie od zasad i tradycyjnych norm religijnych, to akceptacja cudzołóstwa i zachęta do świętokradczego przyjmowania Komunii Świętej przez cudzołożników w AL, sympatia w stosunku do homoseksualistów, zasygnalizowana już na początku w słowach ,,kim ja jestem...,, a wszyscy wiedzą, że jest tym, który grzech powinien potępić, kwestionowanie piekła i duszy nieśmiertelnej…More
Pontyfikat Franciszka to odchodzenie od zasad i tradycyjnych norm religijnych, to akceptacja cudzołóstwa i zachęta do świętokradczego przyjmowania Komunii Świętej przez cudzołożników w AL, sympatia w stosunku do homoseksualistów, zasygnalizowana już na początku w słowach ,,kim ja jestem...,, a wszyscy wiedzą, że jest tym, który grzech powinien potępić, kwestionowanie piekła i duszy nieśmiertelnej, jako podstawowej prawdy katolickiej.
Kolejne ,,zebrania,, pod patronatem Franciszka to burzenie ładu moralno-religijnego, a nie jego obrona. Jeżeli broni, to zdeprawowanych homoseksualnie bliskich sobie hierarchów, o czym świadczy atak na Vigano i ukrywanie się tegoż z obawy o swoje bezpieczeństwo.
Matricaria
Papież ma rację że zwołał ten Synod bo jest to najlepszy dowód że nie boi się konfrontacji i nie ma niczego do ukrycia.Owszem,ci dostojnicy którzy mają wiele za pazurami chcieliby odejścia papieża w atmosferze skandalu i zarzucają mu słowa i czyny których nie popełnił.Młodzi patrzą i widzą do jakiego poziomu deprawacji mogą dojść duchowni piastujący wysokie godności co ryją pod kościelnymi …More
Papież ma rację że zwołał ten Synod bo jest to najlepszy dowód że nie boi się konfrontacji i nie ma niczego do ukrycia.Owszem,ci dostojnicy którzy mają wiele za pazurami chcieliby odejścia papieża w atmosferze skandalu i zarzucają mu słowa i czyny których nie popełnił.Młodzi patrzą i widzą do jakiego poziomu deprawacji mogą dojść duchowni piastujący wysokie godności co ryją pod kościelnymi fundamentami zamiast z wdzięcznością służyć.Zdeprawowane homolobby zapomniało że Kościołem zawiaduje Duch Święty który w szczególnych momentach działa pod postacią ognistej gołębicy,jest tylko kwestią czasu kiedy zrobi z nimi porządek.
Weronika..S
Pontyfikat Franciszka to rewolucja permanentna począwszy od jego pierwszych słów skierowanych do zebranych na Placu Św. Piotra.
Tymoteusz
„Czy papież szykuje kolejną rewolucję?”

Pytanie jest postawione nazbyt łagodnie, należałoby raczej zadać takie :

„Kiedy Franciszek wprowadzi kolejną rewolucję?”
borgan
Ten ponury scenariusz jest aż nazbyt realny.