Edward7
1980

Niemcy ostrzegają przed globalnym głodem, obwiniają zieloną energię, blokady i konflikt na Ukrainie

Świat stoi przed poważnym kryzysem żywnościowym z powodu gwałtownie rosnących cen żywności, niemiecka minister współpracy gospodarczej i rozwoju …
Edward7
Ukraina zakręciła gaz Europie mimo że Rosja cały czas go przesyła

Tak właśnie wygląda rzeczywistość, w której wymyślono nieistniejącą siłę wyższą jako fałszywy pretekst do wstrzymania niezbędnych dostaw gazu z Rosji do Europy.

Niezależnie od podawanych powodów, posunięcie Ukrainy następuje w czasie kryzysu energetycznego spowodowanego częściowym embargiem na rosyjską energię ze strony USA …More
Ukraina zakręciła gaz Europie mimo że Rosja cały czas go przesyła

Tak właśnie wygląda rzeczywistość, w której wymyślono nieistniejącą siłę wyższą jako fałszywy pretekst do wstrzymania niezbędnych dostaw gazu z Rosji do Europy.

Niezależnie od podawanych powodów, posunięcie Ukrainy następuje w czasie kryzysu energetycznego spowodowanego częściowym embargiem na rosyjską energię ze strony USA i Zachodu, zmierzającym do dalszego zaostrzenia tej polityki.

Jak wyjaśniono w poprzednim artykule, działania te spowodowały gwałtowny wzrost cen energii i ogólnej inflacji.

Ignorowane jest to, że bogata w energię Rosja jest drugim co do wielkości producentem gazu ziemnego na świecie i jego największym eksporterem.

Jest trzecim co do wielkości producentem ropy naftowej i drugim co do wielkości eksporterem tego surowca.

Odcięcie Rosji od dostaw energii na Zachód odbywa się kosztem szkód dla ich gospodarek i ludności.

Praktycznie zapewnia to poważny i długotrwały upadek gospodarczy tak długo, jak długo będzie trwała ta szaleńcza polityka.

Jest to klasyczny przykład samookaleczania się.

Przyczynia się to do rozwoju trzeciego świata w USA/Zachodzie.

Podczas gdy klasa rządząca tych krajów odnosi ogromne korzyści z największego w historii transferu bogactwa do nielicznych uprzywilejowanych, odbywa się to kosztem ogromnych szkód dla większości pozostałych członków ich społeczeństw.

Według rosyjskiego Gazpromu, nie otrzymał on żadnych informacji o tym, by cokolwiek stało na przeszkodzie normalnemu tranzytowi gazu z Ługańska w Donbasie na Ukrainę.

Jednak według ukraińskiej Służby Tranzytu Gazu (OGTSU), należącej do rządzącego reżimu, od 11 maja dostawy zostały częściowo wstrzymane z powodu "rosyjskich okupantów (sic)".

W środę przepływ rosyjskiego gazu przez Ukrainę zmniejszył się o około 25%.

Rzecznik Gazpromu Siergiej Kuprijanow wyjaśnił, że od 11 maja "Ukraina pozostawiła sobie tylko jeden punkt wejścia dla tranzytu do Europy, co znacznie zmniejsza niezawodność jej dostaw gazu".

Wyjaśnił również, że zaproponowana przez Kijów alternatywna trasa jest "technologicznie niemożliwa", dodając:

"(D)dystrybucja wolumenów jest wyraźnie zapisana w umowie o współpracy z 30 grudnia 2019 roku, a strona ukraińska doskonale zdaje sobie z tego sprawę."

Nie ma żadnych przeszkód, by kontynuować dystrybucję w ten sposób.

Twierdzenia ukraińskiego OGTSU, że jest inaczej, są wymyślone, a nie uzasadnione.

Jeśli jego polityka będzie kontynuowana, nie ma żadnych niejasności co do rezultatu.

Koszty energii będą dalej rosły, przez co staną się mniej przystępne niż dotychczas.

To samo dotyczy ogólnej inflacji.

Wzrost cen energii powoduje wzrost kosztów transportowanych towarów.

Niewygórowane ceny oleju napędowego spowodowały, że wielu kierowców ciężarówek zamknęło swoje pojazdy, ponieważ ich eksploatacja stała się nieopłacalna.

Ma to negatywny wpływ na wszystkie przedsiębiorstwa i konsumentów.

Większe przedsiębiorstwa są w stanie pokryć wyższe koszty i przenieść je na klientów poprzez podniesienie cen swoich towarów.

Mniejsze mają mniejszą siłę przebicia i niewielką możliwość kształtowania cen.

To, co się dzieje, to swoista "burza doskonała" wspierana przez USA, Wielką Brytanię i Unię Europejską - krytyczna sytuacja stworzona przez autodestrukcyjną politykę.

To, co może się znacznie pogorszyć, może być długotrwałe.

Obejmuje ona najwyższą od 75 lat inflację w USA, rosnące ubóstwo, ponieważ koszty znacznie przewyższają wzrost płac, bezprecedensową wojnę sankcyjną z Rosją, która wyrządza samookaleczenia państwom zachodnim, oraz kolosalne zadłużenie narodowe USA, powstałe w wyniku szaleństwa drukowania pieniędzy - podczas gdy żywotne potrzeby krajowe idą na marne.

Jednocześnie wydarzenia w USA/Zachodzie przypominają to, co działo się w nazistowskich Niemczech po tym, jak Hitler został kanclerzem w styczniu 1933 roku, a następnie fuhrerem w sierpniu 1934 roku.

Wolności zaczęły ulegać erozji, a następnie całkowicie zanikły.

Ten sam schemat powtarza się teraz w USA/Zachodzie.

Dojście Hitlera do władzy doprowadziło do II wojny światowej.

Czy obecne wydarzenia zakończą się wojną światową 3.0?

Podczas I i II wojny światowej walczące strony używały najbardziej niszczycielskiej broni przeciwko swoim przeciwnikom.

Czy ludzkość przetrwa, jeśli powtórzy się ten sam schemat - kolejna wojna światowa z użyciem nieskończenie bardziej niszczycielskiej broni dostępnej obecnie niż wcześniej?

Takie jest dzisiejsze ogromne zagrożenie w czasach, gdy w Waszyngtonie i najważniejszych stolicach europejskich rządzą socjopaci i psychopaci.

Dzisiejszy czas jest zdecydowanie najbardziej niebezpieczny w historii świata.

Ryzyko, że sprawy przybiorą katastrofalny obrót, jest niepokojąco wysokie.
US/West Getting Fleas from Lying with Nazified Ukrainian Dogs