Clicks1.7K
pl.news
2

Ulubieniec oligarchów broni Marthe Robin

Ojciec Pierre Vignon (66), opublikował 3 marca obronę francuskiej mistyczki Marthe Robin (+1981), która mieszkała w Châteauneuf-de-Galaure (Drôme).

Książka nosi tytuł "Marthe Robin, en vérité" (Marthe Robin, w prawdzie) i jest odpowiedzią na zapytanie ojca Conrada de Meester, który oskarża Robin o fałszywy mistycyzm.

Marthe spędziła 53 lata w łóżku rzekomo bez jedzenia i snu, cierpiąc w każdy piątek Mękę Pańską.

"Marthe nie była tylko zabawą" i "uważałem ją za moją matkę" – pisze Vignon. Ksiądz diecezji walenckiej (Drôme), do której należy Châteauneuf-de-Galaure, dobrze znał Marte w ciągu jej ostatnich dziesięciu lat życia. Według Vignona Marthe była wielką ekstatyczką.

Vignon zasłynął we Francji tym, że w sierpniu 2018 r. jako pierwszy duchowny oskarżył lyońskiego kardynała Barbarina (fałszywie), jakoby ten "zatuszował" nadużycia.

W ten sposób Vignon stał się ulubieńcem oligarchicznych mediów. W styczniu 2019 r. nienawidzący Kościoła portal Liberation.fr opublikował panegiryk pod jego adresem. Oczywiście Vignon opowiada się za zniesieniem celibatu kapłańskiego.

#newsVswvgeonwz
przeciwherezjom
Jak zniszczyć dobro? Dać za obrońcę demona. Proste.
Orędzia
50 lat nie jadła i nie przemknęła ani kropli wody, żyła dzieki Eucharystii. Brońmy Jej póki Ją jeszcze mamy-Naprzód w obronie Prawdy! W obronie Eucharystii!