Clicks1.5K
pl.news
8

Coup de théâtre? Wyrzucony biskup przejdzie na emeryturę

Arcybiskup Mińska (Białoruś), Tadeusz Kondrusiewicz, wkrótce złoży rezygnację Franciszkowi, ponieważ 3 stycznia skończy 75 lat.

Obywatel Białorusi obecnie przebywa w Polsce, ponieważ w sierpniu, po wizycie w Polsce, odmówiono mu wjazdu na Białoruś. Polska jest wrogiem Białorusi. Kondrusiewicz brał udział w działaniach politycznych kwestionujących wynik wyborów na Białorusi.

Kondrusiewicz stał się sławny, gdy został pierwszym biskupem w Moskwie w 1991 roku.

"Ciekawe, co zrobi Franciszek dla dobra Kościoła i wszystkich katolików na Białorusi" – pisze IlSismografo.Blogspot.com (11 grudnia).

Kondrusiewicz jest neokonserwatywny i wrogo nastawiony do ruchu katolickiego i przywrócenia tradycyjnej mszy łacińskiej.

Grafika: Tadeusz Kondrusiewicz, © wikicommons, CC BY-SA, #newsIilwxfuwlg

old school
Dzięki bp Rzymu
Dziecko
Oooo, co za spostrzegawczość, może mają dar poznania 😁?
ELOHIM.
@przeciwherezjom " dzięki Łukaszence" 😂😂😂😂😂
ELOHIM.
Zauważyłem że jestem blokowany na gloria TV głównie przez Księży i Siostry Zakonne 😎
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Elohim, dlaczego się dziwisz? Skoro ty wszystkich blokujesz, dlaczego ciebie maja nie blokować? Przysmalał kocioł garowi... 🤐
Elkam
@ELOHIM. -Zauważyłem że jestem blokowany na gloria TV głównie przez Księży i Siostry Zakonne 😎

___________---------------------

- weź w cudzysłów "Księży" i "Siostry Zakonne" bo jeszcze kto pomyśli że w Polsce księdzem to po podstawowce można zostać :)))
ELOHIM.
Napewno blokują mnie wielcy Polacy 😂
przeciwherezjom
Czyli było tu źle na białoruskiej stolicy biskupiej, więc dla odmiany będzie jeszcze gorzej. Zawsze może być gorzej, szczególnie, gdy udział diabłów w świecie jest miażdżący. Ale jest Bóg. I Bóg zwycięży, choć wszyscy musimy przejść bolesne oczyszczenie. Białoruś na razie ominął kowidiański syf, dzięki Łukaszence, ale będzie się lała zaraz ostro siarka od strony władzy masońskiej narzuconej …More
Czyli było tu źle na białoruskiej stolicy biskupiej, więc dla odmiany będzie jeszcze gorzej. Zawsze może być gorzej, szczególnie, gdy udział diabłów w świecie jest miażdżący. Ale jest Bóg. I Bóg zwycięży, choć wszyscy musimy przejść bolesne oczyszczenie. Białoruś na razie ominął kowidiański syf, dzięki Łukaszence, ale będzie się lała zaraz ostro siarka od strony władzy masońskiej narzuconej przez antypapieża.