Clicks2.6K

Predseda vlády Peter Pelegrini dvakrát hrubo ponížil a urazil Katolícku Cirkev a kresťanov na Slovensku

Predseda vlády Peter Pelegrini dvakrát hrubo ponížil a urazil Katolícku Cirkev a kresťanov na Slovensku. Prvý krát, keď telefonicky oznámil KBS rozhodnutie, že s platnosťou od 10. do 23. marca 2020 …More
Predseda vlády Peter Pelegrini dvakrát hrubo ponížil a urazil Katolícku Cirkev a kresťanov na Slovensku.

Prvý krát, keď telefonicky oznámil KBS rozhodnutie, že s platnosťou od 10. do 23. marca 2020 sa nesmú na území Slovenska sláviť verejné bohoslužby, čím sa vlastne zahral na najvyššieho predstaviteľa Katolíckej Cirkvi na Slovensku.

Takéto rozhodnutie zrejme nemá v dejinách precedens.

Prečo, tak ako milánsky arcibiskup zrušil verejné sväté omše a ako urobila aj Talianska biskupská konferencia, neurobil aj predseda KBS až po súhlase všetkých slovenských biskupov? Prečo sa KBS nepostavila k pandémii aspoň tak odvážne a s vierou ako Pravoslávna cirkev na Slovensku?

Druhýkrát Cirkev a kresťanov na Slovensku ponížil tým, že toto vyhlásenie zakazuje slávenie verejných bohoslužieb na celom území Slovenska, no nijako sa netýka napríklad obchodných centier a ich verejných činností. Tieto teda naďalej ostávajú otvorené pre širokú verejnosť, hoci logiku by malo ich pre ohrozenie koronavírusom okamžite pozatvárať tiež a nechať otvorené maximálne predajne potravín, aby národ nehladoval!

Štát ruší podujatia, posilňovne a nákupné centrá zostávajú otvorené
VÚC Bratislava 9. 3. 2020 oznámil že základné, umelecké i materské školy ostanú od utorka (10. 3.) do konca týždňa zatvorené. O preventívnom opatrení v dôsledku rizika prenosu nového koronavírusu sa na tom dohodli zástupcovia hlavného mesta a mestských častí Bratislavy. Hlavné mesto a mestské časti sa tak pridali k rozhodnutiu Bratislavského samosprávneho kraja z nedele, ktorý rozhodol o dočasnom prerušení výučby na všetkých stredných školách v kraji.

Tento zákaz biskupi prijali s veľkou bolesťou, žiadajú však všetkých kňazov a veriacich, aby ho uposlúchli.
Natíska sa ale otázka, prečo sa tieto veľmi prísne opatrenia týkajú iba zákazu slávenia verejných bohoslužieb nielen v Bratislavskom VÚC, ale hneď na celom území Slovenska, hoci sa iné prísne opatrenia ako napríklad v oblasti školstva týkajú len Bratislavského VÚC? Prečo sa tieto opatrenia netýkajú aj nákupných centier na celom Slovensku, kde sa pohybuje veľké množstvo ľudí (aj cudzincov) a je tam automaticky aj obrovské nebezpečenstvo šírenia nákazy koronavírusu? To nám chce pán premier povedať, že koranovírus sa šíri na Slovensku výlučne medzi veriacimi v kostoloch?

Cirkev v dejinách pri epidémiách kostoly otvárala a vyznačovala sa odvahou. Na účasť na slávení svätej omše a milostiach, ktoré z nej každý dostáva má právo každý kresťan katolík a je aj v záujme verejného dobra. To si už ani Cirkev neuvedomuje aký veľký prínos pre jej rozmach boli práve epidémie a spôsob ako na ne reagovala?

Spomeňme si na Don Bosca ako spolu s jeho chovancami ošetroval v Turíne občanov nakazených morom, ktorých už nemal kto ošetrovať bez toho, že by sa čo i len jediný z nich nakazil morom, tak, ako chlapcom sľúbil Don Bosco !

Zatváranie kostolov, rušenie Svätých omší, odrezávanie veriacich od sviatostí je podľa popredného svetového sociológa Andrea Riccardiho, ktorý sa venuje dejinám Katolíckej cirkvi, v presne opačnom rozpore s tým ako na epidémiu reagovala ranná Cirkev a Cirkev počas dejín. Rodney Stark, agnostik, ktorý v oblasti sociológie a histórie venuje svoje práce Katolíckej cirkvi uvádza, že pre rozmach kresťanstva boli veľmi dôležitým faktorom aj epidémie.

Podľa Starka Katolícka cirkev celé dejiny bola odvážnym a rozhodujúcim faktorom pri boji proti epidémiam a kostoly sa menili na miesta pomoci. Práve táto odvaha bola protikladom pred správaním sa ostatných zložiek spoločnosti a výrazne dopomohla k rozmachu kresťanstva. A my ich v súčasnosti ideme zatvárať? Kde je naša viera?

A je tu oprávnená aj táto otázka: O čo tu vlastne naozaj ide? Napĺňajú sa slová proroka Daniela a bude ustavičná obeta svätej omše zrušená? O akej inej obete mohol písať tento starozákonný prorok?

„Ba aj proti Bohu Izraela sa zdvihol, odstránil ustavičnú obetu a zvrhol jeho svätyňu. Viedol vojnu proti ustavičnej obete a postavil proti nej pohanský hriech, zvrhol pravdu na zem a čo urobil, to sa mu podarilo. Tu som počul, ako jeden svätý čosi hovorí. Nato sa spýtal iný svätý toho, čo hovoril: „Dokedy to bude trvať, čo sme videli? Dokedy bude ustavičná obeta odstránená, dokedy bude trvať hriešne pustošenie, dokedy bude šliapaná svätyňa i služby v nej?“ Povedal mu: „Ešte dvetisíc tristo večerov a rán, potom bude svätyňa očistená.“

Anjel Gabriel vysvetľuje videnie
Ja, Daniel, som pozoroval to videnie a usiloval som sa porozumieť mu. Náhle zastal predo mnou ktosi, kto vyzeral ako človek. Zároveň som počul ľudský hlas, ktorý volal naňho medzi brehmi Ulaja: „Gabriel, vysvetli mu to videnie!“. On prišiel k miestu, kde som stál. Keď sa približoval, hrôza ma zachvátila a ja som sa vrhol tvárou k zemi. Povedal mi: „Syn človeka, pochop dobre, toto videnie sa týka posledných čias.“ …

Od času, keď bude odstránená ustavičná obeta a postavená ohavná modla, uplynie tisícdvestodeväťdesiat dní. 12 Šťastný, kto bude čakať a dočká sa tisíctristotridsaťpäť dní. 13 Ty však choď a odpočívaj! Potom vstaneš ku svojmu údelu na konci dní.“ (Dan 8,11- 17; 11, 12)

Dočasne tu totiž bola aj udatná Sovietska armáda. Čaká nás dvetisíctristo večerov a rán? Ak aj áno, nemáme sa čoho báť ak zostaneme verní Ježišovi Kristovi a budeme prosiť o pomoc Sedembolestnú Pannu Máriu, Patrónku Slovenska.

Boh žehnaj Slovensko!
Anton Čulen

alianciazanedelu.sk/archiv/5458
apredsasatoci
Pelegrinimu nevyčítam nic. Pelegrini nie je kresťan. Ale Zvolenský kresťan je. Aspoň tak sa prezentuje. Ale podľa skutkov je stále Matuška. 🤮
ľubica
tohto sa mal držať Zvolenský:
Katolícka Cirkev nikdy… nebude počúvať civilného vládcu, ktorý rozhoduje o veciach duchovných. Katolícka Cirkev je viazaná Božím zákonom trpieť mučeníctvo radšej než kompromitovať doktrínu alebo dodržiavať zákon civilného vládcu, ktorý porušuje jej svedomie; a viac než len to, je povinná odvážiť sa nielen k pasívnej neposlušnosti, ktorá sa môže robiť nepozorovane v …More
tohto sa mal držať Zvolenský:
Katolícka Cirkev nikdy… nebude počúvať civilného vládcu, ktorý rozhoduje o veciach duchovných. Katolícka Cirkev je viazaná Božím zákonom trpieť mučeníctvo radšej než kompromitovať doktrínu alebo dodržiavať zákon civilného vládcu, ktorý porušuje jej svedomie; a viac než len to, je povinná odvážiť sa nielen k pasívnej neposlušnosti, ktorá sa môže robiť nepozorovane v kúte, a ktorá keďže nie je odhalená, nie je ani potrestaná; ale Katolícka Cirkev nemôže mlčať; nemôže byť v pokoji… a pretože nebude mlčať, nemôže robiť kompromisy a nebude poslúchať vo veciach, ktoré sú záležitosťou Božského výsadného práva, preto stojí vo svete sama; pretože neexistuje žiadna iná Cirkev tak zvaná, ani žiadna iná komunita, ktorá tvrdí, že je cirkvou, ktorá sa odmietne podriadiť, uposlúchnuť, skloniť hlavu alebo zostať v pokoji, keď velia vládni predstavitelia sveta…
- kardinál Manning
..................
koment pod
www.hlavnespravy.sk/…/2081976
dyk
"Od času, keď bude odstránená ustavičná obeta a postavená ohavná modla, uplynie tisícdvestodeväťdesiat dní. 12 Šťastný, kto bude čakať a dočká sa tisíctristotridsaťpäť dní. 13 Ty však choď a odpočívaj! Potom vstaneš ku svojmu údelu na konci dní.“ (Dan 8,11- 17; 11, 12)"
........
Tento citát sa vzťahuje na ozajstné odstránenie Večnej Obety, kedy bude odstránené Obetovanie, alebo slová Premenenia …More
"Od času, keď bude odstránená ustavičná obeta a postavená ohavná modla, uplynie tisícdvestodeväťdesiat dní. 12 Šťastný, kto bude čakať a dočká sa tisíctristotridsaťpäť dní. 13 Ty však choď a odpočívaj! Potom vstaneš ku svojmu údelu na konci dní.“ (Dan 8,11- 17; 11, 12)"
........
Tento citát sa vzťahuje na ozajstné odstránenie Večnej Obety, kedy bude odstránené Obetovanie, alebo slová Premenenia budú zmenené tak, že už sa pri nich nebude premieňať chlieb na Telo Kristovo. Toto urobí falošný pápež a potom hneď na to vystúpi Antikrist. Bude to o chvíľu po Výstrahe a Zázraku predpovedanými v Garabandale a ak sa ľudia ani vtedy neobrátia, tak pride Trest, ktorý bude 1290 dní od odstránenia Večnej Obety (1290 dní bude na zemi vládnuť Antikrist) Potom budu tri dni tmy (spôsobených nárazom kométy do zeme)a potom iba vydržať 42 dní, kedy bude celá zem spálená a zničená a potom nastane nové nebo a nová zem : "Urobím nové nebo a novú zem." (Biblia - nájdite si to) . Bude nová éra ľudstva.
zaba
To ovšem neznamená, že před tímto nebudou následovat evoluční kroky k tomu, aby nakonec k nepřijatelné modifikaci věčné oběti došlo nebo aby nás takto Bůh varoval že se to už brzy stane. Stále nechcete vidět, že falešný papež je už na papežském trůně.
dyk
Najskôr Pápež František musí zomrieť mučeníckou smrťou a asi spolu s Benediktom XVI., a až potom bude nekanonicky dosadený falošný pápež
obyčajná veriaca žena
Mučeníckou smrťou zomrie len Benedikt XVI. Deti vo Fatime videli len jednéhpo pápeža!!!
Anton Čulen
miňocraft
Nie som vašim priaznivcom a ani nebudem,no v tomto s vami úplne súhlasím.Dodám len toľko,že Pellegrini ani netuší,komu to vlastne urobil službu(satanovi).