Join Gloria’s Christmas Campaign. Donate now!
Clicks272
Peter(skala)
2

Petícia o úplnom zákaze potratov v Rusku má už vyše 300-tisíc podpisov

Rusko 3. októbra – K petícii o úplnom zákaze potratov sa doteraz pridalo vyše 300-tisíc ruských občanov. Pod iniciatívu hnutia „Za život” a „Pravoslávni dobrovoľníci” sa v utorok 27. septembra podpísal aj ruský patriarcha Kirill, informoval vatikánsky denník L’Osservatore Romano. Podporu občianskej akcii vyjadril aj najvyšší mufti v krajine Talgat Tadžhudin.

Podpis patriarchu Kirilla len povrdzuje principiálnu pozíciu Ruskej pravoslávnej cirkvi, ktorá sa nemení, a upozorňuje na závažnosť problému, uviedol hovorca Ruského patriarchátu. Vyjadril želanie, aby šlo o prvý krok smerom k spoločnosti bez potratov.

Organizátori petície chcú okrem zamedzenia interrupciám bojovať aj proti antikoncepcii s abortívnym účinkom či formám asistovanej reprodukcie nerešpektujúcim hodnotu ľudského života. V Ruskej federácii sa každoročne uskutoční jeden až dva milióny dobrovoľných interrupcií. Potrat je pre ženy voľne prístupný a bezplatný do 12. týždňa tehotenstva, od 13. do 22. týždňa sa vykonáva na základe žiadosti s uvedením dôvodu. -bp-
rkrn112 and one more user like this.
rkrn112 likes this.
Caesar likes this.