23.9.2022 prezident Zeman navrhl Fialovi vyměnit 6 ministrů

„Když probereme jednoho po druhém, tak ministr zahraničí (Jan Lipavský, Piráti ) má nižší vzdělání, než je obvyklé u řadových velvyslanců. Ministr financí (Zbyněk Stanjura z ODS) pro změnu nemá ekonomické vzdělání. Ministr průmyslu (Jozef Síkela za STAN) je bankéř, který se předtím nezabýval průmyslem včetně energetiky. Ministr vnitra (Vít Rakušan, STAN) je zatížen nekonečnými skandály svého hnutí.“ Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (KDU-ČSL) je „dobromyslná teta, která adoruje Green Deal včetně zákazu aut se spalovacími motory a neuvědomuje si rizika, která Green Deal přináší“. Ministryni pro vědu, výzkum a inovace Helenu Langšádlovou (TOP 09) označil za naprosto neviditelnou funkcionářku TOP 09. „Myslím si, že budu velmi mírný, když zde s tímto výčtem skončím,“ dokončil pranýřování vlády Zeman.
Řekl: "Pokud by k těmto personálním změnám nedošlo, pak bych pod vlivem pokračující a často neřešené krize plus narůstajících demonstrací o stabilitě vlády velmi silně pochyboval."
O Babišovi řekl: "A domnívám se – jak ho za ta léta trochu znám – že nakonec na prezidenta kandidovat bude."

Řekl: Ale moje poučení, které může platit pro prezidentské kandidáty, zní: Volby se vyhrávají, nebo prohrávají především v televizních diskusích. Nikoli tím, že jezdíte v obytňáku po republice, i když jsem také jezdil v autobuse. Ale vyhrávají se v televizních diskusích, v nichž kromě jiného potřebujete klid a úsměv. Pokud byste byl hysterický, tak prohráváte. Pokud budete klidný, usměvavý a přesvědčivý, tak si i přes aritmetické součty nakonec voliči mohou říci: Tenhle chlapík je pro mě menší zlo než všichni ostatní.
Optali se ho: Co říkáte na to, že přes několikaměsíční ujišťování nakonec nejspíš nepostaví vlastního kandidáta koalice SPOLU, nemluvě o vládě jako celku?
Svědčí to o určité personální bídě.
Ještě jednu věc k Babišovi. V těchto dnech probíhá soudní řízení v kauze Čapí hnízdo. Rozsudek může padnout ještě před prvním kolem prezidentské volby. Dal byste Babišovi milost, kdyby byl soudem prvního stupně odsouzen?
Nevidím pro to důvod, protože jsem vzal na vědomí, že státní zástupce navrhuje pro Andreje Babiše pouze podmíněný trest. A já jsem nikdy neuděloval milosti v případě podmíněného trestu.
Jak dopadnou komunální a senátní volby?
Očekávám určité oslabení vládních stran, zejména Starostů a nezávislých. Ale opakuji, že to platí především o větších městech.
Zdroj: Vyměnil bych šest ministrů, říká Miloš Zeman. Promluvil i o volbách či Rusku - iDNES.cz

Výsledky komunálních a senátních voleb v Partii Terezie Tománkové okomentuje prezident Miloš Zeman. Poté bude následovat velká politická diskuse s předsedou Senátu Vystrčilem (ODS), místopředsedkyní ANO Schillerovou, vicepremiérem a šéfem lidovců Jurečkou a s předsedou SPD Okamurou. Partii sledujte v neděli 25.9.2022 od 11:00 na CNN Prima NEWS, na Primě nebo v tomto článku. Sledujte Partii s prezidentem Zemanem. Jak zhodnotí výsledky obecních a senátních voleb? - CNN Prima NEWS (iprima.cz)
a PARTIE TEREZIE TOMÁNKOVÉ - CNN Prima NEWS (iprima.cz)
Public domain
Metod
Hele Miloši, jestli pak to pomůže, ty vole...